Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Veszprém, Székesfehérvár vagy...

Veszprém, Székesfehérvár vagy Debrecen? Végzős egyetemistaként hova?

Figyelt kérdés
Jelenleg a debreceni egyetemre járok, de már bejártam kelet Magyarországot. Miskolci vagyok, nyíregyházán tanultam 4 évet, jelenleg Debrecenben élek pár hónapja. Januárba lesz vége az egyetemnek. Szerintetek hol érdemes élni diploma után? Budapest számomra már túl nagy, így az felejtős. Balaton környéke nagyon vonzz, wellness végzettségemet tekintve is előnyös. Bár itt van Hajdúszoboszló Debrecenhez közel. Teljesen tanácstalan vagyok efelől. Mik a tapasztalatok? Hol érdemes letelepedni egy fiatal párnak?

2016. okt. 17. 15:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahova felvesznek. Lehet sehova nem fognak felvenni és kimész külföldre mosogatni vagy betanított munkásnak olyan helyre, ahol van ingyen szállás. Párok itt általában kapnak külön szobát.
2016. okt. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Lesz egy csomó olyan válasz, hogy menjél Dunántúlra, mert ott az igazi az élet, és "fújj Debrecen"...

Mi onnan költöztünk 5 éve Debrecenbe.

Nekünk nagyon bejött: ez (még) élhető város, minden van ami egy színvonalasabb életvitelhez kell (profi uszoda,jégcsarnokok, atlétikai stadion, kiállítótermek, színházak (ködszínház:), jó tömegközlekedés, tanulási lehetőségek, kirándulási lehetőségek, gyógyvíz, és persze az egyetlen működő vidéki repülőtér, ahonnan hamarabb vagy Londonban, Párizsban, Milánóban, Münchenben stb. mint kocsival Pesten...

Én soha sem választanék várost az alapján, hogy vadidegenek mit mondanak... El kell menni, megnézni, mérlegelni és dönteni. Mi egy hétig kóstolgattuk Debrecent mielőtt döntöttünk - nem bántuk meg! Lehet, hogy neked Veszprém jobban bejön, mert csendesebb, Fehérvár meg azért, mert ott a Vidi. De a felelős döntést neked kell meghoznod!

2016. okt. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Székesfehérvár wgy nagyon élhető közeg, viszont munka..na az nincs. Ami van, az meg szájhagyomány útja.
2016. okt. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Székesfehérvár élhető város és munka is akad bőven. nagy a munkaerőhiány minden szektorban.
2016. okt. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
És jön a "Fújj Debrecen" is, mivel az a város egy nagy szar. Se munka, se lehetőség. Az lehet, hogy van egy aprócska repülőtere, de ezzel nem jut előbbre az átlagember. Debrecenben semmi sincs. Van egy főtere és kész. A külvárosok lepukkantak, a lakónegyedek élhetetlenek. És ezt úgy mondom, hogy 2012-ben egy Debrecen melletti faluból költöztem Székesfehérvárra.
2016. okt. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Fehérvár mellett erős érv az is, hogy minden közel van hozzá: a Balaton (ami téged vonz), a Velencei-tó (hasonló a Balatonhoz, a város szinte a tó partján fekszik), a főváros, kirándulóhelyek (Velencei-tó, velencei-hegység, Vértes, Bakony). A város rendezett, ilyen rendezett lakótelepekkel és külvárosokkal nem igen találkozol Magyarországon egy olyan nagy városban, mint Fehérvár. A fizetések az átlagnál jóval magasabbak, kulturális és szórakozási lehetőség is van bőven. A belváros nagyon szép, a történelme fantasztikus.

Én csak lebeszélni tudlak Debrecenről, de a döntés természetesen a tiéd.

Veszprémbe azért nem mennék, mert - habár az is szép város - az már megint csak egy alsóbb kategória. Kevesebb munka, kevesebb lehetőség.

2016. okt. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
23%

A Balaton szezonális.

Hajdúszoboszló is részben, de van egy állandó nagy stabil forgalma.

A Debreceni fürdőt (a Nagyerdeit) most fogják totál felújítani, lesz lehetőség bőven...

2016. okt. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
Ha nincs pénzed, baszhatod a fürdőket. :D
2016. okt. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
Én is Fehérvárt tudom ajánlani. Előttem szóló nagyjából mindent leírt, amit én is elmondanék.
2016. nov. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Én a helyedben biztos hogy Debrecenben maradnék és elmennék stewardessnek a WIZZAIR-hez! Jó fizetés, jó körülmények és rengeteg utazási lehetőség!

[link]

2016. nov. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!