Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért irigykedik rám szinte...

Miért irigykedik rám szinte mindenki (szomszédok, egyetemi hallgatók), hogy így állok anyagilag és mindenem megvan?

Figyelt kérdés

18 éves koromban nem egyből egyetemre mentem, hanem tudatosan készültem a külföldi életre.Az adott nyelvet maximálisan megtanultam és már diákmunkával gyűjtöttem a kezdőtőkét a kinti életre.

A nyelvtudásom miatt könnyen boldogultam kinn, 5 évet húztam le egyhuzamban, egy helyen, fizetésemelést is kaptam már egy év után.

Amikor visszajöttem hazánkba, a kinti munkáltató kérte maradjak, mert nagyon jó munkaerőnek tartott, de egyetemre akartam menni.

Itthon felvételiztem pár helyre és felvettek.

Az egyik megyeszékhelyen tanulok, úgy választottam meg a szakot, hogy utána ebben tudja majd dolgozni is, és ne kelljen máshova elmennem.

A város melletti egyik településen vettem egy kertes házat, amit teljesen felújítottam.

Vettem egy Audi A4 autót is.

A szomszédok mikor megvették a házat, azt kérdezgették, hogy akkor a szülőkkel költözök vagy hogy lesz.

Mikor azt mondtam, hogy én egyedül nem akarták elhinni, egy csomó kérdésükből az jött le, hogy irigyek arra amim van.

Vettem egy csomó új kerti gépet, új lengőfűkasza, új sthill láncfűrész, mindenből szinte újat.

Az elején még jóba voltam némelyik utcabelivel, de mikor megtudták hogy nem dolgozok hanem egyetemre járok, és csak tanulok nem diák munkázok itthon, meg van saját kocsim, a sárga irigység látszódott rajtuk, azóta szinte nem is beszélnek velem.

Többségük 40-es korosztály főleg kétkezi munkából élnek, meg régi autókkal mászkálnak.

Az egyetemen szintén hasonló a helyzet, amikor kiderült hogy engem nem a szülők támogatnak, hanem megdolgoztam mindenért, és ennyi mindenem van, szinte mindegyik áskálódni irigykedni kezdett.

Egy szűkebb réteggel vagyok jóban, de ők is jó életkörülmények között élnek.

Miért viselkednek így az emberek, ha valaki csak egy kicsit is jobban él tőlük?



#életkörülményjavulás
2016. nov. 8. 11:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
41%
Te kérdező, biztos a pénzedre irigyek? Nem lehet hogy a szépségedre, az eszedre, a szerénységedre, vagy a szivárványra a fenekedből..? 
2016. nov. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
15%

Nem irigyek, csak elegük van abból, hogy a vagyonoddal dicsekszel. Ha nem tetszik, költözz a Rózsadombra. Ott megszűnnek a hasonló gondjaid.

Itthon sokkal kevesebb pénzt kap az is aki ezerszer többet dolgozik mint te.

2016. nov. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
95%

Apám szegény családban nőtt fel, és sajt erejéből elért egy olyan szintet, hogy a nyugdíja több, mint sokaknak a munkabére. Nemrég beszélgetett egy közös ismerősünkkel, aki dicsekedett arról, milyen szerencsésen ment férjhez a lánya, milyen jómódban élnek, hova mennek nászútra, na persze ezt nem sajá erejkből érték el, hanem a szülők pénzén dőzsölnek. Apám mesélte, hogy oltogatni kezdte a kedves ismerőst, aki aztán le is állt. Azt mondta nekem, hogy egyáltalán nem zavarná a "dicsekvés", ha a saját erejükből érték volna el, azt természetesen elismerné, így viszont nem a saját érdemük, és ez nem szimpatikus.


Ha valaki a saját erejéből ér el valamit, azt csak azok rosszallják, akik a kisujjukat sem mozdítanák, hogy ők is elérjék ugyanezt.

2016. nov. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
85%
Bocsánat, ha valamit elütöttem, a billentyűzetem nem mindig akarja az igazat.
2016. nov. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
45%

Van egy falusi házad meg egy A4-esed? :D

Mi a fenét kell ezen irigyelni?

Szerintem a "szerénységed" szúrja a szemüket.

2016. nov. 9. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!