Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Felső szomszéd miatt nem...

Felső szomszéd miatt nem tudom kipihenni magam. Megoldás? ( füldugón kívül)

Figyelt kérdés

Felettem lakó 3 műszakban dolgozik. Van mikor reggel 4:45-kor ébreszt fel, máskor este 11-kor.

Wcre megy, zuhanyzik, elektromos fogkefét használ! már teljesen ki vagyok tőle. Én 8-16-ig dolgozom, nyugodtan tudnék még pihenni. Ilyenkor mit lehet csinálni?


2016. nov. 9. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

"Wcre megy, zuhanyzik, elektromos fogkefét használ"

Ne idegesíts már fel. Sok dolgot lehet kérni, hogy ne mászkáljon magassarkúban, ne hallgasson hangosan zenét, ne üvöltve szexeljen... de hogy ne zuhanyozzon, ne vécézzen, ne mosson fogat, azt nem. Nincs itt semmi megoldanivaló. Egy tipp: aludj el úgy, hogy közben nyelvlecke szól, a monoton zaj miatt nem fogsz felébredni a vízcsobogásra.

2016. nov. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elektromos fogkefe ennyire áthallatszik? Én is azt használok, mosni is szoktam mosógéppel, meg még laminált padlóm is van sőt járólap, amire ha leejtek valamit, azért az nem csendes, mégis az terjedt el rólam, hogy nem lakik ott senki. Hangszigeteljetek... Egyébként meg vehetsz hangosan ketyegő órát, én is úgy oldottam meg, hogy ne halljak át minden neszezést a szomszédból.
2016. nov. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért érdekes a dolog, mert az ember a gyakran ismétlődő zajokat megszokja, nem reagál rá. Nálunk egy üzlet van a házban, közvetlenül alattunk, hajnali ötkor húzzák fel a vasrácsot, az első héten ébredtem csak fel rá, azóta még nyitott ablaknál se, pedig jóval hangosabb, mint egy vécéöblítés. Ha te ennyire érzékeny vagy a zajokra, akkor tényleg hangszigetelni kell, vagy füldugót használni, más megoldás nincs. Adj hálát a jóistennek, hogy nem egy hattagú, kamasszal és kisbabával is rendelkező család lakik fölötted, mert attól tényleg megbolondulnál.
2016. nov. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim felsőszomszédja egy időben rendszeresen bekapcsolva hagyta a tévét, de jó erős hangerőn, és az én szobám pont ez alatt a szoba alatt volt. Én attól nem tudtam rendesen aludni, szólni nem lehetett neki, mert üvöltözni és anyázni kezdett, úgyhogy mivel a közös közlekedő folyosón vannak abban a lépcsőházban az áramkapcsoló szekrények, párszor felsétáltam és lenyomtam a villanyóráját, amikor zaj volt. Egy idő után megtalálta a hangerő szabályozót és megtanulta lefelé tekerni. No, de az a zaj, amit ő csinált, nem tartozik a kiküszöbölhetetlen zajokhoz, a tévé hangerejét lehet olyan szintre venni, hogy az ne zavarja a szomszédokat. A cipő kopogását lehet tompítani szőnyeggel. Mosni sem kell éjfélkor feltétlenül, de azért az már túlzás, hogy a WC-re menés, a zuhanyzás vagy a fogmosás zaja zavarjon. Nem kérheted meg, hogy elektromos fogkefe helyett manuálisat használjon, mert lehet, hogy okkal használ elektromos fogkefét (mondjuk típust válthat, mert vannak zajosabbak és csendesebbek elektromos fogkefék között is, de igazából ehhez sincs semmi közöd).
2016. nov. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
17%
Ez milyen "ház"? 10 emeletes paneles lakótelep?
2016. nov. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
4 emeletes panel.
2016. nov. 9. 13:43
 7/8 anonim ***** válasza:
92%
És arra gondoltál már, hogy mikor ő éjszakás, aludna pl. délután, Te pedig WC-re mégy, mikróban melegítesz, tv-t nézel, zenét hallgatsz stb. Ha ennyire érzékeny vagy minden piszlicsáré hangra, oldd meg a hangszigetelést. Csak akkor meg nehogy azzal gyere, hogy zúg a füled :)
2016. nov. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 JulesM111 ***** válasza:
48%
Esetleg kedves kérdező, javasolnék némi fizikai terhelést számodra, ne csak üldögélj egész nap. Hidd el, jobbat alszol.
2016. nov. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!