Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen Kecskeméten élni,...

Milyen Kecskeméten élni, milyen ez a város, menyire élhető, biztonságos?

Figyelt kérdés

2016. nov. 19. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

Én szeretem, igaz máshol tanulok, de mivel bejárós vagyok, ezért minden nap haza is jövök. Jó a nagy tömeg és zaj után végre itthon lenni, szerintem csendes kis város. Mi kertvárosi részen élünk, teljesen biztonságos. A lakótelepek sem gázak, bár én csak a széchenyivárosban éltem, de az is jó környék.

Diákként annyi a gondom, hogy sajnálom, hogy nincs az egyetemen több szak, akkor tanulhatnék helyben is. Összességében nagyon szeretem, nem tervezem elköltözni.

2016. nov. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%
Ahhoz képest, hogy az ország 8. legnagyobb városa, elég csendes, kisvárosi hangulatú hely. Nincs az a nagy rohanás, tömeg, mint Budapesten vagy Debrecenben vagy akár Szegeden, viszont sokkal nagyobb az élet, mint egy kisebb városban. Sokan, akik városban szeretnek élni, de nem szeretik a túl nagy nyüzsgést, szeretik Kecsót, sokan viszont unatkoznak itt. Az biztos, hogy van egy sajátos hangulata a városnak, és szerintem szép, tiszta és gondozott város, a közbiztonság pedig viszonylag jó. És ahogy az előttem szóló írta: ez nem az egyetemisták városa, hanem inkább a középiskolásoké.
2016. nov. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 P.G.B. válasza:
100%
Nekem nagyon tetszett amikor ott jartam es akik a hazunkat megvettek Uromon, ok ket gyerekkel evekig eltek Kecskemeten es imadtak. Szoval hajra! ;)
2016. nov. 23. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
79%

3 évet éltem Pesten, hangsúlyozom nem szerettem Pestet, de utána jöttünk vissza Kecskemétre és így nagyon feltűnő, hogy a tömegközlekedés katasztrófa, vannak olyan buszok, amik kis túlzással 100 méterenként megállnak, 5 percenként jönnek, félig üresek de pl. fontosabb irányba van amelyik csúcsidőben is csak fél óránként jár, megállók ritkásan, aztán mint a szardíniák... Átszállásal menni valahova igazán szopás. Néha jobb az egyik busz helyett gyalogolni fél órát, még úgy is jobban jössz ki.


Az autós forgalom meg már nagyon-nagyon rég kinőtte a várost, ráadásul nem is nagyon vannak helyek, ahol kerülhetnél, szóval lehet araszolni a dugóban. Ha valami csomópontot elcsesznek (pl. a komplett széchenyiváros bedugult az arborétum sarkánál lévő kereszteződéstől éveken át) akkor évekbe telik nekik felfesteni pár útburkolati jelet, meg kirakni két táblát hogy megváltoztassák a forgalmirendet, hogy ne az legyen, hogy 2 kilométert fél óra alatt teszel meg minden délelőtt és délután. Egyes helyeken rosszabb mint Pest, főleg azért, mert ahogy mondtam kicsi a város ahhoz, hogy legyen alternatív útvonal, ahol kerülhetnél.


A szolgáltatók nagy része nem ismeri az internetet, nehezen találhatóak meg, ráadásul dolgozni sem szeretnek. Kedvencem a pedikűrösöm volt, aki folyton sírt, hogy alig bír megélni, nincs elég vendég, aztán délután négykor bezárta a boltot minden áldott nap, holott a dolgozó nők, akik meg tudják őt fizetni, csak utána értek volna rá!


Fodrász, autószerelő, állatorvos, magánorvos stb. szempontjából délután 5-6 után és hétvégén az élet megáll. Nem az, oké, hogy van aki nem szeret "későn" és hétvégén dolgozni, de itt egyse szeret, szóval ha neked ezekben az időpontokban van valamire szükséged, akkor vagy SENKI sincs, vagy választhatsz egy darab szolgáltatóból... és közben sírnak, hogy nincs elég munka.


Gyerekkel is addig az igazi, míg nagyon baba, mert sétálva is elérhető a környéken minden, viszont mikor már nagyobb, akkor elég kevés program van, nekünk mindig Pestre kell járni pl. egy gyerek koncertre, vagy ilyesmire. Ahogy nézem, ha visszaköltöznénk, vagy legalábbis az agglomerációba akkor rengeteg lehetőségünk lenne arra, hogy a gyerek mindenfélét kipróbáljon. Itt is van pár dolog, persze, jobb, mint egy falu nyilván, de na.


Szerintem kecskemét egy álmos város, aminek a közepe szép, igyekeznek főtéri fesztiválokkal meg vásárokkal feldobni, de alapvetően csak addig jó, amíg az ember nem ismer meg mást, mert ha már tudod, hogy máshol mennyi minden van, akkor csak felidegesít, hogy itt meg semmi. De sajnos ez az egész országról elmondható, Kecskemét még talán az élmezőnybe tartozik, hát nyilván a népességből is jön, hogy Pesten mindenből több van és minden hosszab ideig van nyitva, tovább elérhető, jobban szervezett stb.


Még a dolog margójára: Kecskemét csodás fejlesztése támogatásból a bicósok számára az, hogy az autóutakra (a baromi keskenyekre is!!!) felfestett kerékpáros nyomvonalakat és ennyi. De jó, ugye?

A nagy buszmegálló felújítás során pedig elektromos "táblákat" vagy kijelzőket vagy miket kaptak a buszmegállók. Na most, ezek a táblák csak egyik irányból láthatóak, nem kétoldalasak, nem mindegy tehát melyik irányból közelíted meg a megállót, mert egyik irányból nem lehet látni semmit. Na meg, cifra nyomorúság, mert a pestivel ellentétben csak simán a menetrendet írja ki! Tehát ugyanazt, mint amit az olcsó papír alapú táblák is kiírtak évtizedek óta! Kiírja hány óra van, meg hogy 13:45-kor 14:15-kor stb. jön a busz menetrend szerint. Remek. Ez eddig is ki volt írva bakker. De legalább sokba került. Pesten legalább azt írják ki mindkét oldalra!! hogy hány perc múlva fog ténylegesen menni a busz, nem a nyomorult menetrendet, amit vagy tartanak vagy nem... Erre sok értelme volt annyit költeni.

2017. jan. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!