Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mitől lehet most hirtelen...

Mitől lehet most hirtelen ennyire honvágyam?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok. 7 éve elköltöztünk anyukámmal az eredeti lakásunkból, ahol én is felnőttem, mert a szüleim elválltak. Utána pár hónapig egy albérletben laktunk, majd másik lakást vettünk immár az új nevelőapámmal. Ott is csak 8 hónapot laktunk, majd falura költöztünk, kertes házba. 6 éve itt élünk, összeségében szetetek itt lakni.

A költözködések akkor nem viseltek meg, nem szomorkodtam miatta. Most egy ideje viszont hiányzik az eredeti lakásunk. Szerettem, a lakást is, de a környéket talán még jobban. Nyugodt, csendes pihenő övezet, sok fával, zöld területtel. Nevében lakótelep, de igazából inkább lakópark. Mi 4 emeletes társasházban laktunk, de sok kertes ház is volt, amik között sok szűk kis gyalogos út ment.

Szóval mostanában hiányzik ez a környék meg a lakás is. Néha ott játszódik az álmom is, nem feltétlenül úgy, hogy ott lakunk még, csak valamiért ott vagyok.

Mért lehet ez így hirtelen? Lehet ellene valamit tenni? Gondoltam rá, hogy elnézek arra fele, de lehet, hogy attól csak rosszabb lesz.


2016. nov. 25. 11:13
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ott nőttél fel, a kertes házak közti gyalogutak romantikáját nem lehet könnyű elfelejteni. Próbálj keresni minél jobb életteret mint a honvágyat okozó otthonod volt. Nem emlékszem melyik világutazó számolt be érzéseiről amikor az ausztrál trópusi tengerparton búvárként alámerült és csodálatos színes élővilágot látott és azt írta hogy ekkor még az anyja főztje sem hiányzott neki többé, főleg nem a magyarországi borongós téli napok. Honvágy kilőve, meg tudom érteni.

Nekem akkor szokott honvágyam lenni a szülői ház iránt amikor az új lakhelyemen valami túlságosan nem tetsző tényező adódott. Például olyan átmeneti állapot esetén hogy a szomszéd albérlő bezárt kutyája egész nap vonyított, kifejezve azt hogy annak a lakásnak a lakója nem egészen civilizált. Míg a szülői ház kultúrált környezetében kizárt volt az ilyen eset.

2016. nov. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!