Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Akiknek lakótársa van -...

Akiknek lakótársa van - mennyire élvezitek illetve mennyire tudtok magatokra maradni? Tönkretehet barátságokat? Részletek lent

Figyelt kérdés

Én régóta egyedül élek és élvezem. Viszont az ismerőseim 75%-nak kb lakótársa van és nagyon soknak a legjobb barátja / barátnője.

Magamból indulok ki - sok barátom van, de biztos nem költöznék össze egyikkel sem. Amikor még családdal laktam, volt, hogy zavart, hogy csak 1-2 óra csendet szerettem volna és hallottam a beszélgetést, TV hangját, éneklést, fütyülést, stb. vagy simán nem értették meg és jöttek hozzám beszélni.

Most volt egy idő, hogy egy rokonom minden hétvégén itt volt (szombat is és vasárnap is) egy teljes napot - az első pár alkalom jó volt, de 2-3 hét után már minden apró rezzenésétől agyvérzést kaptam, a végén meg már meg kellett kérnem, ne jöjjön, annyira kellett a magány.

Még a munkahelyen is; imádom a kollégáimat és szeretek velük időt tölteni mind munkában, mind munkán kívül, de van, hogy szeretnék egy darab szünetet egyedül eltölteni és, amikor valaki odajön hozzám, hogy csatlakozik, szét tudnám verni...

Ebből kiindulva attól félnék, hogy bár jó barátom valaki, de ha összeköltöznénk, azzal túlzottan egymás aurájában lennénk, és vagy én fojtanám meg őt előbb utóbb vagy Ő kapna a dolgaimtól hülyét. Tudom nem csak én vagyok ezzel így, hogy félrevonulok csöndesen de az embereknek ez nem egy időben van, szóval lehet, amikor ő vágyna a magányra, én zavarnám, stb.


Ti hogy viselitek, hogy lakótársatok van illetve, ha legjobb baráttal - barátnővel tettétek, megrontotta a barátságotokat?



2016. dec. 3. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon jó dolog így élni másokkal. Persze nem életem végéig,de pár évig simán.
2016. dec. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Első, Jó, mondjuk aranyos és jó, ha a család vagy a legjobb barát ott van körülötted, de mindenkinél eljön a pillanat, amikor vágyik egy kis magányra és ha nem kaphatja meg, mert más is van vele, az tönkreteheti ezt az idillt, nem?
2016. dec. 3. 15:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Én sokakkal laktam együtt albérletben, kollégiumban...azt mondom hogy barátokkal a legrosszabb lakni. Egyszerűen egy "haver" sokkal inkább leszarja a fejed, és sokkal több konfliktus forrása.


Egy idegennel szemben legalább ott van a pár lépés távolság és lehet szólni egymásnak.


De amúgy én is úgy vagyok, hogy sokszor szabályosan zavar lakótársam.


Egyrészt random hoz fel idegen csajokat, beülnek a konyhába, nekiállnak hangosan b..szni, vagy csak hajnalig trécselnek az ajtóm előtt. És akkor én vagyok a szemét ha szólok.


Beleszól mindenbe, miért nem takarítok, miért nem nyitom ki a fürdőben az ablakot, ha kinyitom akkor miért nyitom ki... Nem mellesleg ő tök ugyanezeket csinálja.


Vagy 6 órától éjfélig a konyhában van, ezalatt 3x eszik meg készíti a csirkerizs gyúrós kaját, közben tableton beb..sz valami idegesítő tüc-tüc zenét vagy focimeccset, hogy még a szobámban fejhallgatóval se tudjak nyugodtan filmezni, aludni meg végképp ne.


Fordítva meg pont neki az a nyűgje, hogy reggel mikrózok, meg hangos a hajszárító...nem mellesleg ő nyitott ajtónál használja mindig az elektromos fogkefét az persze engem ne zavarjon.


Vagy ő is tipikusan az ordítok a telefonba ember, ami nem zavarna alapból, meg hogy szóljon az ember ezért? Csak nem mondhatom hogy ne telefonáljon, de mikor szabályosan 2 hónap alatt minden este pofázik folyamatosan akkor csak elszakad a cérna.

2016. dec. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

De így vagyok a munkatársakkal is, én például kifejezetten szeretek egyedül elvonulni enni valahova, őket meg hallgatom a maradék 10 órában.


De hát ez van, én sem vagyok a könnyen együtt élő típus, de nem mindegy hogy 50 ezer megy el egy hónapban lakhatásra vagy 150.

2016. dec. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vannak pozitivumok, mint hogy nem az ures lakasba messz haza, hanem van kivel akar csak par mondatot beszelj. Vagy kozos filmnezesek, beszelgetesek, kajalasok. De ugyanakkor sokszor idegesito is tud lenni mar a masik jelenlete is, olyanokrol nem is beszelve, ha a masik rendetlen, hangos, megeszi a kajadat.


Az embereknek par kiveteltol eltekintve nem azert van lakotarsuk, mert milyen jo masokkal egyutt elni, hanem mert anyagilag nem tudnak megengedni maguknak egy sajat lakast.

2017. jan. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!