Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Éjjel zenét bömböltető fiatalo...

Éjjel zenét bömböltető fiatalokra hány órától lehet rendőrt hívni?

Figyelt kérdés
Már kértül őket többször, kisgyerek fülébe nem rakhatok füldugót. Közös képviselő azt javasolta telefonnal vegyük fel a hangoskodást, szabályos ez?

2016. dec. 5. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Nyugodtan vedd fel a behallatszó bömbölést. Panelban a kalapáccsal való betonfal dörömbölést 0-24 óráig tudod csinálni, a dörömbölést nem szeretik a zombik. Élőhalottak mert érzéketlenek mások nyugalmára és nem is értenek szavakból. De ha kellemetlenség éri őket miatta akkor hajlandóak érteni. Riasztó vagy fogfúrás hang is be szokott jönni nekem. Ha valami csendháborítás van a társasházunkban akkor nem szoktam megkérni őket a kulturált viselkedésre, hanem beton dörömbölés vagy rendőrségi szirénára hasonlító zsebriasztó hangja a megoldás. Mindig értenek belőle, 1-2 másodperc az egész. De volt úgy hogy Európa alvilága gyűlt össze egyik lakásba éjjel és drogozva zajongtak. Rájuk felszólítás nélkül hívtam ki a rendőrséget. Egy hasonló következő alkalomkor már nem volt rendőrre szükség, 2 koppintás a beton épületre és eszükbe jutott hogy a következő lépés rendőrségi autó megjelenése lesz. Keményen kell bánni a zombikkal, akár a parancsnok a honvédekkel. A "Szíveskedne lekapcsolni..." és hasonló emberi és úri modorú kéréseket mondhatod például az angol királyi előkelőségeknek de nem a zombiknak.
2016. dec. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor felveszem. Remélem abból majd értenek ha fizethetik a bírságot.
2016. dec. 5. 12:25
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Ha túl hangos a zene, akkor bármikor ki lehet hívni a rendörséget, nincs idöhöz kötve.


A telefonnak felvételnek semmi értelme, mert a hangeröt át is lehet(ne) állítani, azaz nem bizonyít semmit.


Ha hangosak, akkor azonnal szólni a rendöröknek, akár naponta többször is.

2016. dec. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Bármikor ki lehet hívni a rendőrséget, ha túl hangos a zene, erre vonatkozólag már eltörölték az időbeli korlátozást, bár kérdés, hogy a rendőrség időben kiér-e, és el tudják-e őket csípni, vagy addigra elzárják a zenét, és ti megint nem tudtok bizonyítani semmit. A felvétel meg a korábbi hozzászóló érvelése miatt nem a legjobb bizonyítás.

Mondjuk ha nagyon lehetetlen velük beszélni, én kíváncsi lennék, mit szólnának, ha te meg beindítanád a fúrót sztereóban. :-) Egyébként én egy egykori szomszédot úgy tudtam lenevelni a hangos éjszakai tévézésről, hogy amikor hangosan ment úgy, hogy én nem tudtam tőle aludni, akkor lekapcsoltam a villanyóráját. Egy idő után megtanulta halkabbra venni.

2016. dec. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
Sajnos manapság hivatalos útra terelve ez úgy működik, hogy meg kellene bízni egy céget, akiknek van hitelesített zajmérője, ők vagy odaadják a hitelesített műszert vagy kijönnek ők és bemérik a zajt, és ezzel lehet bíróságra menni. (Nem tudom, melyik variáció, végül nem jártam utána) Időbeli korlát nincs, decibel korlát van, de saját felvétellel sajnos el fognak zavarni. A hivatalos műszeres mérés kb. 100 000 forint (nekem legalábbis az önkormányzatnál ezt mondták, nem néztem utána), amit kifizetsz, és HA tényleg nagyobb a zaj a határértéknél, akkor pár év múlva a bíróság megítél, és talán egyszer a gyerekeid megöröklik a behajtott összeget:S (Ha meg nem éri el a határértéket, akkor persze buktad a pénzt) Ezzel ugye kb. vége az otthoni pihenés védelmének:S Szégyen!
2016. dec. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan vedd fel diktafonnal, nekünk is ezt tanácsolták és meg is lett a haszna ( nem véletlenül javasolta közös képviselő is ezt neked). Rendőrt bármikor hívhatsz, szomszédot 30.000 ft-ra büntették meg. Albérlők vagy tulajdonosok?
2016. dec. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Készítek hangfelvételt maximum nem lesz felhasználva és kihívom a rendőröket. Órákig bömböl a zene, annyi idő alatt biztosan kiérnek. Albérlők, mi tulajdonosok. Köszönöm a válaszokat!
2016. dec. 5. 14:11
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, hívj rendőrt MINDEN alkalommal.

Nekik kötelességük kimenni, szóval hamar elég idegesek lesznek, hogy nem tudnak foglalkozni a saját dolgaikkal, hanem ilyen seggekhez kell kimenniük, mint a szomszéd, ezért egyszer csak repül majd a bírság. Akkor majd leszoknak róla.

2016. dec. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Tehát ők az albérlőitek?! Nem tudod őket kirúgni?
2016. dec. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!