Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miskolc vagy Budapest a...

Miskolc vagy Budapest a veszélyesebb város?

Figyelt kérdés
2016. dec. 17. 20:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Aki az adott városba születik, kevésbé lóg ki a tömegből. Ezzel azt akarom mondani hogy én miskolci révén, ha a fővárosban járok konkrétan úgy csinálok mint egy külföldi, bizonytalan vagyok, nem tudom mi hol van stb, ezt pedig megérzik a rosszakarók, és ha olyan utcába megy be az ember legombolják ha nem ismeri az a részt.

Mindkét városnak megvannak a vesztőhelyei, de budapesten több a lejmoló, csavargó kölyök akik már tizenévesen utcára kerültek.

Cigányok pedig ugyanazok mindkét helyén.

25F

2016. dec. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
6%
Budapest. Egyrészt a fővárosok jellemzően mindíg veszélyesebbek, másrészt Miskolcon mivel az emberek inkább tűzközelben élnek azért lerendezik a dolgokat, a cigányok errefelé nem olyan bátrak.
2016. dec. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét városnak megvannak a nyugisabb meg a kritikusabb környékei. Helyismeret, illetve megfelelő ismerősök sokat segíthetnek, hogy a kritikus helyeket elkerüld.

Én azért igyekszem idegen településen is magabiztosnak látszani, mint hogyha otthon lennék, akkor jellemzően békén hagynak. Talán pont ezért fordult már elő velem, hogy pár olaszországi utazásom során olasznak hittek. :-)

2016. dec. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Budapestet mondanám, annak ellenére, hogy Mickolc is egy kutya hely. Főleg bizonyos részei..
2016. dec. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
"a cigányok errefelé nem olyan bátrak" - Aha, akkor ezért fordulhatott elő, hogy az egyik nagynéném volt élettársát évekkel ezelőtt pont Miskolcon úgy összeverte pár nem napon barnult egyed, hogy kómába került, és bár rendbejött, de nem teljesen épült fel...
2016. dec. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 imgonnabeunfriendly ***** válasza:
80%

Szia!

A cigányokra témára térnék ki. Miskolcon élek, elég sokszor jártam már Budapesten, nem csak átutazóban, tehát a lepukkadtabb helyeken is. Észrevételeim alapján a Miskolci dzsipók olyanok mint a nomádok, ezzel ellentétben Budapesten már-már kezdenek a divat után menni. Csőnadrágban látsz cigányokat mindenfelé, okostelefon és a többi.. Tehát biztosan ott is lehúzzák az embert meg miegymás, de Miskolc vadabb!

2016. dec. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És Debrecenről mi a véleményetek? Mint második legnagyobb magyar város.
2016. dec. 17. 21:29
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Észrevételeim alapján a Miskolci dzsipók olyanok mint a nomádok, ezzel ellentétben Budapesten már-már kezdenek a divat után menni."


Én is hasonlóan látom Szabolcsiként. Viszont Pesten is inkább a belvárosi, kicsit jobban rehabilitált részek azok amik ilyenek. A külső lepukkant területen ugyanolyan nomád, állati körülmények vannak mint a vidéki cigányságnál.

2016. dec. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%

Debreceni vagyok, és nem olyan vészes! Főleg akkor nem ha nem a sikátorokban, kihalt területeken mozgolódsz.

Cigányok persze vannak, de a tolvaj részük a környező falukból jönnek be, és nagy %-uk este megy is haza.

Persze itt is vannak bűncselekmények, és lesznek is de messze jobb, mint Pest és Miskolc.

A volt barátnőm miskolci... hát oda nem mennék lakni az is biztos.

Pest meg azért másabb, mert nagy. Ott is vannak olyan helyek amik nagyon biztonságosak, meg ami nagyon nem.

2016. dec. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre csak attól kaphatsz korrekt választ, aki mindkét helyen, illetve ha a később kérdezett Debrecent is hozzávesszük, mindhárom helyen életvitelszerűen élt, hosszabb ideig.

A többi vélemény csak hallomásokon alapul.

De nagy segítségedre lehet a Google, a lakosság kisebbségi aránya, bűnelkövetések mértéke, stb.

2016. dec. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!