Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Vidéki Budapestiek?

Vidéki Budapestiek?

Figyelt kérdés

Tehát az lenne a kérdésem,hogy jutottatok fel pestre?

Mostanában megfordulok arra és nagyon tetszik az ottani pörgés,bulik,környezet minden...Már évek óta meg fordul a fejemben,hogy felköltöznék oda,de nincs úgyy pénzem,hogy elöbb egy albit nézzek utánna még ott találjak muknkát is ezzel egy időben.Na és szerintem pikk-pakk eltévednék :D

Szóval nemtudom,hogyan tudnék nekikezdeni...Veletek hogy történt,ha nem titok? Csak kíváncsi lennék ti,hogy is indultatok neki? Köszönöm a válaszokat!

23/F


2017. jan. 2. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:

hát nálam is ugy van hogy én vidéken lakok 40 kilométere budapesttől és én ugyebár még kiskoru vagyok szoval engemet mindig bevisznek autoval a suliba és haza is hoznak de hogyha valamilyen programot akarok akor meg kel szerveznem hogy valamilyen buszal vagy vobnatal haza menjek

szoval én nem szeretek kint lakni mert nekem kint nincsenek barátaim és ott egyedül vagyok

2017. jan. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
Volt Budapesten néhány állásinterjúm, de sajnos nem vettek fel egyikre sem. Egész napjaim mentek el az utazással. Majd jelentkeztem egy masszázs munkára, azóta prostituált vagyok.
2017. jan. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 piriiiii ***** válasza:
100%

Kb féléve élek fent teljesen, egyetem miatt. De előtte is sokat jártam fel, szóval már ismertem valamelyest (a belvárost, 6-7. kerületet és környékét teljesen). Szerintem nem könnyű eltévedni, hacsak nem valóban életedben először jársz itt és nincs nálad se térkép, se telefon, és nem tudsz sem olvasni (megállónevet), sem beszélni (megkérdezni, hol jársz).

Az albérlet tényleg mocsok drága, de én egész jót kifogtam, közel a sulimhoz a belváros szívében, havi 30+rezsiért (és még állatot is lehet hozni) (btw a nővéremnek nyáron kellett kiköltöznie a galériázott, Nyugatitól öt percre található lakásából, amiért 30+rezsit fizetett...).

Mondjuk engem támogatnak a szüleim, illetve találtam egy nagyon jó melót, amivel hatalmas pechem van, így, egyetem mellett.

Én szeretem Budapestet, mindig is szerettem és alapvetően talán nem tudnék vidéken élni (az más, hogy 19 évig éltem ott, de tudtam, hogy nem sokáig tart ez így), viszont van egy nagy hátránya: koszos (állandóan fürödnék), és iszonyúan hiányzik a természet, a kutyám (a főváros nem neki való). :(

2017. jan. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 piriiiii ***** válasza:
66%
Ja, 20/L.
2017. jan. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én 50 km-re laktam a fővárostól. Amikor jelentkeztem egyetemre, egyértelmű volt, hogy vagy Pest vagy semmi.

Egy évig bejárós voltam, de nagyon lefárasztott az, hogy igazodni kellett a menetrendhez, ha bulizni szerettem volna, mindig kuncsorogni kellett valakinél és ahhoz igazodni, úgyhogy nyáron elkezdtem albérletet keresni. Úgy volt, hogy több barátommal együtt költözünk fel, de ez végül sajnos nem úgy alakult, ahogy terveztük, így egyedül kerestem egy kiadó szobát. Találtam is, 35 ezer + rezsiért, így felköltöztem. Megegyeztünk a szüleimmel, hogy ők kifizetik a bérleti díjat, én pedig a rezsit. Szeptemberben már megvolt a diákmunkám, így azzal sem volt problémám.

Közben az egyetem nem jött be, így vállaltam még plusz munkát is.

Utána 2 éve ősszel összejöttem a barátommal és össze is költöztünk. Mivel az egyetemet teljesen feladtam, így teljes munkaidős állást kerestem, találtam is. :)

Most már teljesen "önfenntartó" vagyok, a barátommal bérelünk egy lakást.

2017. jan. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!