Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért jó ledobálni a fenyőfát...

Miért jó ledobálni a fenyőfát a lakótelepen?

Figyelt kérdés
Ma sétálok az LTP-n, egyszer csak előttem lezuhan egy fenyőfa. Na, eszembe jutott jön ez az időszak mikor megint szó nélkül dobálják le a fenyőt mert vége a karácsonynak. Se egy "vigyázz" se egy "bocs". Jön a fa...derült égből...erre jövök haza boltból akkor meg a hátam mögött esett le egy de nagyot csattant. Megint se egy "vigyázz" se egy "bocs". Nemtörődömség, lustaság, városi élet.
2017. jan. 4. 16:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%

Én is láttam már ilyet és akkor sem értettem...

Fogalmam sincs. Jó, hogy amikor felfele cibálta, nem dobta fel a teraszra.

2017. jan. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
27%
hát ez borzasztó:((( balesetveszélyes
2017. jan. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%

Nem a fa ledobásával van a baj, hanem azzal a tökéletlennel, aki nem néz ki a fejéből. El van foglalva a bajával (mármint, hogy a fát ráncigálja ide-oda), és eszébe nem jutna, hogy másokra tekintettel legyen.


Amúgy a fa ledobása teljesen nyilvánvaló, mert ha a lépcsőházban/liften hurcolászná, akkor végig kellene söpörni utána az egészet, a lehulló tűlevelek miatt.

Csak hát ezt ésszel kellene csinálni, és ezzel a kihívással nem mindenki tud megbirkózni.

2017. jan. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk abból kiindulva ha egy száraz fenyőt végig cipelnek pár emeleten keresztül, az a piszok ott marad még hónapokkal később.

Éppen ezért ablak kinyit, egy fentről szétnéz majd ledobja, a másik pedig lent várja az érkező fát.

Sose volt probléma belőle.

2017. jan. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
27%
Proletártempó. Simán csak ilyen bugrisok, ennyi.
2017. jan. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
30%

3, 4:

Takarítás, az mond nektek valamit?


Persze még mindig jobb, ha legalább van lent egy ember, aki figyeli, hogy jön-e valaki, de normális ember így sem dob ki semmit sem az ablakon, mert sosem lehet 100%-osan biztosra menni.


Utálok prolizni, de erre én sem tudok jobbat mondani. Jó, talán tahó, suttyó.

2017. jan. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
3%

"Miért söpörne végig valaki 4 vagy akárhány emeletet, amikor az ablakból le lehet dobni a fát, és meg van oldva a probléma?"


Miért menne valaki wc-re, amikor takarítania is kell utána, miközben az utcára is kakálhat? Miért indexeljen irányváltáskor, ha épp nem lát senkit a közelben?


"Ha kinézel, és 100 méteren belül nincs senki, akkor semmi balesetveszély nincs a kidobásban"


Merre 100 méterre? Városi környezetről van szó, bármikor előbukkanhat egy ajtóból, a sarokról, egy parkoló autóból, stb., stb. egy ember (akár gyalog, akár futva, akár kerékpárral), és a te észlelésed sem 100%-os. Simán lehet, hogy a kérdező által emlegetett tahók is körbenéztek, csak nem vették észre.

2017. jan. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
6%

"A saját hülyeségetek érdekel, a többi emberre meg sz@rtok. "


Bocs, de te teszel magasan más emberekre, mikor kibszod a fát az ablakon. Mosógépet esetleg nem hajítasz ki, ha tönkrement, hisz olyan nehéz levinni? A szemetet is mindig az ablakon hajítod le (amennyiben nincs szemétledobó)?


Szerintem más is csinált már életében tapló dolgot, de te még meg is magyarázod, büszkén hirdeted.

2017. jan. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%

Én semmi kivetniválót nem látok benne.

Egy elszáradt fenyő azért már rendesen potyogtatja a tüskéit. Aki mondjuk a 8.-on lakik, állati nehéz lenne mind a 8 emeletet végigsöpörni + felmosni.

2017. jan. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%
Esetleg egy nagy zsákba belehúzni hogy ne potyogtassa szét a tűleveleket és úgy levinni?
2017. jan. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!