Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy lehet, hogy a lakótelepen...

Hogy lehet, hogy a lakótelepen olyan drága autók parkolnak az utcán, amennyibe egy lakás kerülne?

Figyelt kérdés
2013. okt. 11. 09:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
51%
Ilyen ez a drog szakma.Igen ezen anno sokat gondolkodtam én is. Kis utánajárással,stb- megtudtam ki miből él.
2013. okt. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
82%
Lakás helyett autóra költenek. :)
2013. okt. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
72%
Azoknak egy jó része hitelből van. (Persze nem mind.) Sokan vannak, akik vesznek egy drágább autót, aztán pár év után már nem tudják fizetni a részleteket.
2013. okt. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon sok embernek sokkal fontosabb a látszat és a jó autó, mint az, hogy miben él. Sajnos nagyon sokan a külsőségek alapján ítélkeznek. Nekünk pl. fontosabb a belső komfort, belülről már fullra fel van újítva a ház és a legszebb, legkülönlegesebb bútorokat vettük, valamint a legjobb minőségű burkolatokat. A külső renoválásig még nem jutottunk el, ezért aki még nem járt nálunk, putrisnak néz minket. Persze ezt nem mondják egyenesen az ember szemébe, de látszik a hozzáállásukon. Ilyen világban élünk. Van aki eltudja ezt viselni, mint pl. mi, de van akit olyan szinten frusztrál a látszat alapján való megítélés, hogy előbb költ pl. egy jó kocsira, mint arra amit egyébként elrejthet, ha akar, ergo nem hív fel akárkit a lakására.
2013. okt. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
78%

bizony. a kocsival több helyre jársz, mint ahány embert felhívsz a lakásodra.

mi pont az ellentettjét képviseljük: a lakásunk jóval többet ér mint a kocsink. azon egyszerű okból, hogy az egyikkel csak közlekedünk, a másikban élünk. no meg utálom mikor valaki többet mutat magáról, mint ami valójában.


ifjabb koromban gyakran botlottam olyan emberekbe, akik öltönyön, márkás cuccon kívül nem vettek fel mást, nagyon kis tiptop embernek tűntek, aztán mikor felhívtak magukhoz, azon imádkoztam, h ne szakadjon rám a vakolat. a wc-jük meg úgy nézett ki mint a Keletiben a legocsmányabb nyilvános...

2013. okt. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
87%

Nem vagyunk egyformák. Sokszor tapasztalom, hogy a panelban élőket szinte lesajnálják azok, akik kertes házban laknak.

Azonban arra még nem jöttem rá, hogy miért.

Pl. van egy pár, ketten vannak, egy három szobás lakásban. Jól keresnek, sokat dolgoznak, csak késő délután érnek haza.

Van egy hálójuk, egy nappalijuk, meg egy vendégszobájuk, ami kettőjüknek bőven elég. Gyönyörűen, igényesen kényelmesen be van rendezve. Mivel szeretik a kényelmet, vesznek egy drága autót, hogy a kényelmük akkor is meglegyen amikor mennek valahova.

Mi ebben a furcsa.

Ami nincs nekik: kertészkedés, ház karbantartás, fűnyírás, locsolás, stb ami a kertes házzal együtt jár.

Én amondó vagyok, ne nekem nőjön a fű kint, hanem a városnak. Se időm, se energiám nem lenne a sok tennivalóm mellett az udvarra, meg egy családi házra, amin folyton van mit csinálni.


Szerintem az vesz panelba drága autót aki szeret ott lakni, ezért ház nem kell neki, valamint megteheti.


Persze vannak kivételek, akik kifele akarnak villogni, de olyan szomszéddal még nem találkoztam, bárhol is laktam.

2013. okt. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
És miért kint állnak az utcán? Akkor már bérelnék neki egy garázst vagy legalábba az őrzött parkolóban tárolnám. Na mindegy, nem vagyunk egyformák. :)
2013. okt. 11. 14:11
 8/24 anonim ***** válasza:
95%

A kocsi látszat, státuszszimbólum. A lakásodat nem viszed magaddal, ahová csak mész, a kocsidat ellenben igen. Ha menő kocsival vagy, az emberek arra következtetnek, hogy menő helyen is laksz. Ha egy ócska tragaccsal, abból arra, hogy csóró vagy és proli.

Hogy miért az utcán tartják, azt én sem értem, lakótelepeken azért elég rendesen lopkodják a kocsikat. Gondolom, garázsra már nem futja.

(Egyébként szerintem ez hülyeség, és nem értek egyet azokkal, akik így csinálják.)

2013. okt. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

5ös vagyok.

azt elfelejtettem, h én is panelszerű képződményben lakom, egy jónak mondható környéken. nem lepődök meg, ha látok a ház előtt extrásabb autókat, itt az emberek megengedhetik maguknak, a lakások sem 2 fillért érnek. nekünk is egy használt, középkategóriás verdánk van.


de mondjuk ha a Havannán vagy Kőbánya sötétebb részein ilyet látok nagy tömegben, akkor azért élek a gyanúperrel, hogy a nagyzolásról szól a dolog. hiszen ha olyan jól menne az a bizonyos szekér, akkor lakhatna lakóparkban, Gazdagréten, József A. ltp.-n, Pók utcai ltp-n is a jóember, mégiscsak igényesebb környék.


nem nézek le senkit, de nem költöznék kertes házba, mert ezt a környéket imádom, elégedett vagyok vele, és közel van mindenhez. nem mindenki proli aki panelban lakik, de vannak tipikus panelproli környékek, és ha az ember ad magára, akkor jobb helyen vesz lakást. még ha csak panelra is telik.

2013. okt. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

"És miért kint állnak az utcán? "


Nagyon kevés garázst építenek egy-egy tömbnek. Ha garázst akarsz bérelni és nincs szerencséd, márpedig nincs mert az összes foglalt, akkor kb 20 perc is lehet a hazaút gyalog a garázstól. Így nem kell autó. No meg nem lesz semmi baja a parkolóba. Általában megvan mindenkinek a megszokott helye.

2013. okt. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!