Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A fölső szomszédom folyamatosa...

A fölső szomszédom folyamatosan kirázza a szőnyegét az erkélyen. Verjem meg?

Figyelt kérdés

Folyamatosan az erkélyről rázza a szőnyeget, hullik belőle a kosz, a szösz, levágott köröm, morzsa, minden a mi erkélyünkre, a teregetett ruháinkra. Többször szóltam neki civilizáltan, hogy hagyja abba, már minden kompromisszumra hajlandó vagyok, mert nem akarok balhét, még azt is felajánlottam, hogy mondja meg mikor akar szőnyeget rázni és akkor nem teregetünk ki, ha már ez a szenvedélye. Akkor se hiszem, hogy örülnöm kéne neki, hogy nekünk kell utána takarítani az erkélyt, de ha a ruhákra nem megy, már az is jó legalább. De semmi. Vagy azt mondja, hogy az ő felső szomszédja is kirázza rá, vagy jól van, vagy izé.


Utána aztán mindig ugyanaz, megint kirázza a szájba b*szott szőnyeget. Ma is.


Egyszerűen úgy felmegy a pumpa tőle mostmár, hogy nem tudom mit csináljak. A feleségem szerintem nem is mondja már meg mindig, ha megint kirázta, mert be van tojva, hogy megverem és akkor nekünk lesz bajunk belőle. De mégis mi a fenét lehet még csinálni egy ekkora gyökérrel(férfi)? Egyik rokonom mondta, hogy mikor látom fogjam meg a szőnyeg végét aztán húzzam le, majd akkor meggondolja, ha le kell menni összeszedni a szőnyeget. Ezt nem csinálom meg, mert még a végén kiesik és lecsuknak. Egyéb ötlet?


Én még ilyet nem éltem. Egy az, hogy nem szokás ilyet csinálni. Kettő, ha mégis, de szólnak, hogy zavar, akkor beszünteti az ember. Főleg mióta az utolsó putriban is van porszívó (neki is van, rendszeresen hallom). Ha már beszüntetni nem akarja/tudja, akkor legalább nyitott valami megoldásra. De ő nem. Ő csak rázza, mintha mi sem történt volna. Van még valakinek ekkora barom szomszédja? Rajta kívül senkivel se volt még sose bajunk, pedig laktunk egy pár társasházban, még cigány szomszédunk is volt, de ez egyszerűen...


2017. jan. 12. 23:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

dobálj fel kutyasz*rt

vagy hord fel a szemeteteket az ajtója elé

2017. jan. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
28%
Figyelmeztesd utoljára. Utána rántsd le szönyegét, és dobd le. Nem fog kiesni. Nem szorítja, csak fogja.
2017. jan. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
53%

Ilyen hidegben kiteregettek az erkélyre?

Bocs, amúgy szerintem is valahogy ki kéne cseszni vele, hogyha nem ért a szép szóból.

A mi alsó szomszédunk mindenért felkopog, nappal is a legkisebb zaj miatt is, bár ez kisebb gond meg néha viccnek fogom fel, néha kedvem lenne gonoszkodni vele és direkt ugrálni meg húzgálni a székeket meg ilyesmik, de aztán mindig lebeszélem magamat erről. Nem akarok balhét.

2017. jan. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 longlife ***** válasza:
100%
Az jó ötletnek tűnik,hogy összeszeded a szemetét az erkélyedről,és a ajtaja elé,akár a lábtörlőjére teszed pár sort mellékelve:a szőnyegedből kiestek ezek a dolgok,az erkélyemre,és visszahoztam,hátha szükséged lehet rá...DE az is lehet,hogy ez olaj a tűzre...Én is voltam panelos,de a jó szomszédi viszony miatt a lenti porolót használta mindenki..Ha meg már durvul a helyzet,akkor gyorsan fel a felette lakóhoz a szőnyegeddel és te onnan rázod...másik helyzet,amikor leng a szőnyeg,a seprű nyelével mindig kilököd a szőnyegét az erkélyedtől amikor függőlegesbe érne.Borzasztó amikor ritmust veszít egy rázás.
2017. jan. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
38%
Tomj szemetet a postaladaba
2017. jan. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
71%
2017. jan. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
3# csodálatosan jót tesz a ruháknak a fagy is. Fagyban is megszárad és frissek lesznek, jobb, mint bent párásítani vele. De sajnos ez probléma bármelyik évszakban, nagyon rég vagyok kulturált és türelmes.
2017. jan. 13. 12:18
 8/18 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudtam. :)

Nem lehet szólni a házmesternek vagy valakinek?


3-as voltam.

2017. jan. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Közösképviselő van, azt tudni kell, hogy a közösképviselőnek semmi hatalma az égadta világon, szóval annyit tud csinálni, hogy azt mondja, ne rázza ki. Ezen túl vagyunk. Én egy két méteres kopasz állat vagyok, ha tőlem nem hat ez, akkor a 160 centis öregasszonytól sem fog sajnos. Igazából tényleg nem is értem az egészet. Épelméjű embernek a fejében szerintem szólna valami sziréna, ha egy magamfajta megkéri (sokadjára), hogy valamit ne csináljon. Pedig nem tűnik bolondnak a hapi, van neki családja, állása meg minden. Csak egy barom.


A seprűnyeleset is kipróbáljuk majd, nagyon jó ötlet.

2017. jan. 13. 12:35
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

Ahelyett, hogy felporszívózná a szőnyeget, kirázza az ablakon. Hát én még ilyet nem láttam.. :O Nem értem a logikáját, és azt sem, hogy miért csinálja, ha már egy csomószor szóltál neki.


De gondolkodtam, és az nem lehet, hogy bár ő is kirázza, de nem őtőle származnak a sok különböző piszkok? Fölöttetek lakik, ez a távolság lehet, hogy kicsi ahhoz, hogy a levegő bevigye az erkélyetekre a piszkot. Lehet, hogy kettővel felettetek is csinálja valaki, és attól származik mindez. Vagy, lehet hogy az összes fölöttetek lévő emeleten kirázzák a szőnyeget, ez már egy olyan hagyomány náluk. :)

2017. jan. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!