Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért kotorja el a havat...

Miért kotorja el a havat mindenki a ház elől? Lehet hogy én vagyok idióta, de nem látom értelmét.

Figyelt kérdés

Fel vagyok készülve az indokolatlan mennyiségű "hülye kérdésre hülye válasz" kommentekre is, de tényleg érdekel a miértje.

Tudnék mondani néhány indokot rá, de mindegyik nevetséges. Pl.: nem akarják összehavazni a bakancsot, amíg kiszállnak az autóból és beérnek a házba... de tél van, így is úgy is havasak lesznek.

Az autóval való beállást 5 centi hó nem akadályozza.

Talán büntetik, ha nem kotorjuk el a havat?

A gyalogosok nem látják hol van a járda?

Mi a fő indok?


2017. jan. 13. 08:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Talán büntetik, ha nem kotorjuk el a havat?"


Igen, nálunk például büntetik. Egy kb 1 km²-es területről beszélünk, ami "társasházzá" van minősítve, kb 200 db kertes házról van szó. Mindenkinek saját dolga, hogy a háza előtt - egyébként közterületen - eltakarítsa a szutykot, ez a társasházi szerződésben is le van fektetve (meg ki tudja még hol), úgyhogy ha nem teszi, számíthat a büntetésre.

2017. jan. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 hell-ikon ***** válasza:
59%
Mert akár 5 év börtönt is kaphatsz érte ha valaki súlyosan megsérül a házad, lakásod előtt.
2017. jan. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Azért, mert sokkal kényelmesebb tiszta, eltakarított, hómentes járdán sétálni, mint olyanon, ahol 5-10 centi (vagy nagyobb) hó van, mert a hó nehezíti a járást, plusz azon is el lehet ám csúszni.
2017. jan. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, büntetik! Képzeld, az ingatlan tulajdonosa köteles gondoskodni a háza előtti járdaszakas hó-, és síkosságmentesítéséért!


Azon kívül, ha a hó miatt a te házad előtt törném el a lábamat, jókora kártérítési perre számíthatnál.

2017. jan. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Talán büntetik, ha nem kotorjuk el a havat?

A gyalogosok nem látják hol van a járda? "



nme tudom, hol laksz, nálunk büntetik. Mondjuk ez kis városka, ahol én lakom, a járda csak jóindulattal járda, de itt megbüntetnek, ha a fa benő a járdára, ha nem lehet normálisan közlekedni a járdádon stb. Ha valaki itt elesik, az én hibám lesz.

2017. jan. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nagyon megnyugtattal azzal, hogy vannak nalamnal dilisebb emberek is. Ezt a dolgot en is tudtam, ugyhogy annyira buta megsem vagyok. Koszonom, hogy szeppe tetted a napomat
2017. jan. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!