Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Van az a mondás, hogy "Lustasá...

Van az a mondás, hogy "Lustaság fél egészség". Itt a "Lustaság" jelző pozitívan, negatívan vagy semlegesen jelenik meg? - A semlegesnél arra gondoltam, hogy mindenki magának dönti el az értelmét.

Figyelt kérdés
A mondásban lehet a lustaságot úgy is értelmezni, mint ha ettől alapból meglenne a fél egészséged, tehát határozottan pozitív dolog. Viszont, ha máshonnan közelítjük meg, lehet úgy is értelmezni, mint ha a lustaság miatt az egészségednek csak az 50%-a lenne kihasználva, tehát "fél egészség". Vélemények?
2009. nov. 26. 22:26
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocs, a lustaság nem jelző, hanem tulajdonság. Elírtam. :D
2009. nov. 26. 22:28
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Van a lustaságnak egy egészséges mértéke, ami kifejezetten segít, hogy ne menj tönkre idegileg. Szerintem itt erről van szó. :-)
2009. nov. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Talán ugyanazt akarja,kifejezni,mint a Lassan járj,tovább érsz.

De lehet olyan értelme is,hogy gondolkodj előbb,mielőtt cselekszel,ne hamarkodj el semmit sem.

2009. nov. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Ebben a közmondásban a lustaság inkább pozitívumként szerepel(tehát a te első verziód szerint), legalábbis, én még csak ilyen értelemben halottam.
2009. nov. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az eredeti mondás úgy szól: Tisztaság fél egészség.

Ennél nem vitás, melyik változatot preferálták.:) (1.)


A lustaságos mondásnak az egész hangvétele kissé gunyoros, nem igazán tudom eldönteni, hogy melyik használhatóbb. Ha az első, akkor átvitt értelmű, ha a második, akkor az igaz, de az nem illik az átvitt értelmű mondáshoz, mert akkor ennek is az átvitt értelmét kellene nézni...

A legjobb, ha nem leszel lusta. Egyszerűbb.

2009. nov. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Legjobb hasonló kifejezés talán az, hogy ne legyél munkamániás és ne hajszold túl magad (ami ebben a rohanó világban nem könnyű, mégis muszáj lenne). Ugyanis ha nem csempészel egy kis lustaságot a teendőid közé, hamarabb elfáradsz, a szervezeted hamarabb legyengül, és könnyebben kapsz el betegségeket, idegesebb is leszel, vagyis ha egy kicsi lustaság is van benned, egészségesebb maradsz, tovább és jobban bírod a feladataidat elvégezni.

Inkább én gazdagodjak meg, mint a pszichológusok. :-)

2009. nov. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez csak át van írva, eredetileg ugye az egészséggel van. Ez a lustaságos csak olyan újkeletű, félig vicces-irónikus mondás.
2009. nov. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

az eredeti mondás: Tisztaság fél egészség.


a te változatodat azok az emberek alkották meg, akik valóban lusták (ki kissé, ki jobban) és határozottan azért találták ki a saját variációjukat, hogy megnyugtassák saját lelkiismeretüket, valamint jó fényben tüntessék fel a lustaságot, ja és a poén miatt :)

én is sűrűn mondogatom ;)

2009. nov. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Tehát itt is a Jing Jang elv működne igazán. Szóval csak annyira legyen lusta az ember, amennyire azt az egészsége megkívánja. Amúgy szerintem az előttem szóló találta igazán fején a szöget.

;)

2009. nov. 27. 11:35
 10/10 anonim ***** válasza:

"A tisztaság fél egészség, lustaság a másik fele"=

A higénia fontos, de a pihenés éppen ennyire. A rendmánia már nem egészség.

2013. ápr. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!