Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Csak szerintem nagyon nagy...

Csak szerintem nagyon nagy meggondolatlanság lényegében nyitva hagyni a házat?

Figyelt kérdés

Barátomék falun laknak, és úgy van náluk, hogy a mamájáék házának udvarán építtettek hátrébb egy másik házat ott laknak ők öten. Az udvarnak a kapuja mindig nyitva van, és ha pl a postás jön, akkor keresztül megy az udvaron az ő házuk bejárati ajtójáig. Szóval lényegében oda bárki bemehet, ehhez képest az autókat is úgy hagyják ott éjjelre is, hogy benne a kulcs.

A másik, hogy majdnem mindig van otthon valaki, de ha nincs akkor a bejárati ajtót bezárják és a kulcsot a rögtön mellette lévő gázóra szekrénybe rakják, tök látható helyen, ráadásul nincs is ajtaja a szekrénynek, szóval ha valaki odanéz egyszerre meglátja. De ha ez még nem lenne elég, a garázson keresztül is simán fel lehet menni a házba, mert a garázsajtó csak egy retesszel (lakat meg minden nélkül) van bezárva, és onnan nyílik egy ajtó közvetlenül a házba.

Amúgy nagy és szép házuk van, és az autók se szuzukik, szóval én azért tartanék, hogy betörnek vagy elviszik a kocsikat.

Jó a mamájuk mindig otthon van a mellettük lévő házban, de azért nem tudom...

Oké, hogy falu, de elég nagy falu, és elég sok más etnikumú ember lakja.


2017. jan. 18. 23:27
 1/3 anonim ***** válasza:
25%
Én se zárom be az ajtót, és a kocsiban is benne hagyom a kulcsot. Bár nem Magyarországon lakok.
2017. jan. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
72%
Ők nyilván jobban ismerik a környéket, mint te. Ha ott nincsenek betöréses bűntények, akkor végülis érthető, hogy ilyen nyugodtak efelől a dolog felől. Itt például ezt nem igazán merné már megtenni az ember, hogy teljesen nyitva hagyja a házat. Viszont az is igaz, hogy aki be akar valahova törni, az nem biztos, hogy megtorpan attól, hogy be van zárva a kapu. Ezt se feledd.
2017. jan. 19. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet, úgy gondolják, mivel gazdagok, mások azt hiszik, hogy mindenféle biztonsági bizbasz van a házon, ezért meg se próbálnak hozzájuk betörni :D
2017. febr. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!