Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Városban miért rohannak...

Városban miért rohannak annyira az emberek?

Figyelt kérdés

Debrecenben pl csak az megy atlagtempoba aki nem oda valósi vagy pedig már öreg. Budapesten meg szószerint 50 ember fut át a zebrán mikor kényelmesen aternenek.

Mitől van ez?


2017. febr. 16. 19:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, de én még nem láttam, hogy tömegesen futnának át az emberek a zebrán :)
2017. febr. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert rendszerint a nap 24-órája semmire nem elég, és hogy mindent belesűríthessünk a napba, rohannunk kell mindig. És nem mellesleg vidéken lehet ha a sétálás egy kellemes dolog, városban a kocsik között, zajban, mocsokban, szmogban nem tölti senki szívesen az idejét, én megfigyeltem magamon, falun 1 óra séta feltölt energiával, és Pesten meg kidőlök tőle. Nem tudom más ezzel hogy van.
2017. febr. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Talán mert sietnek? Meg mert egy város sokkal nagyobb, mint egy falu, szóval ha olyan helyre igyekszel, ami kb. 2 órányi sétálásra van, akkor tuti nem fogsz sétálgatni, inkább sietsz, hogy elérj egy buszt vagy valami más tömegközlekedési eszközt, hogy minél előbb ott legyél. Egy kisebb falut 2 óra alatt keresztbe lehet sétálni kétszer-háromszor, ott nincsenek távolságok, nem kell hova sietni.
2017. febr. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mert sok idő elmegy minden szarral és már otthon szeretnének lenni.
2017. febr. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Bekecs Béla ***** válasza:
Ez elég régóta így van. Még anno a középkorban alakult ki ez a szokás a nagyvárosokba. PL: Rómába, siettek a piacra az emberek, hogy ők vigyék el a legjobb portékát. Így mikor pirosról zöldre váltott a lámpa mindenki rohant át, hogy ő legyen ugyebár az első. Ez a szokás megmaradt több száz éven át, így az ember ösztöneiből rohan át a zebrán mikor simán átérne, őseinktől örököltük.
2017. febr. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!