Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Másnak is ilyen lehetetlen a...

Fatal_3rror_ kérdése:

Másnak is ilyen lehetetlen a pihenés mint nekem?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag az elmúlt években, évtizedben alig volt nyugodt éjszakám.


Korábban kollégium, utána évekig kocka szobatárs, aki mellett semmi pihenés nem volt, délben felkelt, és onnantól hajnalig csak játszott.


Mostanában meg folyamatosan van valami. Szemben építkezés, már második, 6-kor már munkások ordibálnak az ablak alatt, este 8-9-kor még a gépek zúgását hallom, szombatom egész nap, vasárnap "csak" 8-kor kezdenek rá....ez megy több mint egy éve.


Ha épp nem dolgozik senki, akkor a csövesek ordítoznak a sarki szelektív gyűjtő kukánál.


Ha ők nem, akkor a lakótársam telefonál FOLYAMATOSAN minden nap, 6 órától éjfélig, de ő is a kiabáljunk a telefonba típus, és kicsit kezd unalmas lenni minden nap hallgatni.


A szomszédok fél évente cserélődnek, mostaninál is arra kelek, hogy hajnal 3-kor olyan hangok jönnek át mintha vascsővel vernének egy radiátort, meg bútor tologatás...2-vel arrébb drogos srác lakik, ahhoz is jönnek néha üvöltve balhézni, van egy harci kutyája, egész este ugat a rohadt dög.


Reggel fél 6-kor már a szomszéd néni kiabál a kutyája után, mert b..szik pórázra kötni és azzal indul a napom hogy "Gyere vissza...gyere vissza..."


Legutóbb az építkezésről HÉTFŐ HAJNALBAN álltak neki trélerre pakolni egy lánctalpas gépet, hajnal 2-től 4-ig a zúgást hallgattam, aztán rögtön hullaként indítom a hetet...


Most épp az utat mossák, de persze azt is este 10-kor kell nekiállni, nehogy tudjon már bárki pihenni.


Pedig nem várnék én sokat...felőlem nappal úgy zajong mindenki ahogy akar...de legalább 10-től reggel 7-ig lenne nyugalma az embernek hogy aludni tudjon...vagy olyan nagy elvárásaim vannak?


2017. febr. 20. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha van rá lehetőséged, költözz el. Amúgy nem tudom Mo-n hogy szokás, de Romániában általában van csendóra, ami délután kettőtől ötig és este tíztől reggel hatig tart. Az emberek nagyja betartja, mert volt már olyan eset, hogy rájuk hívták a rendőrséget, és a tizenöt fős bulizós bandát mamámék tömbházából egytől egyig hazazavarták. Most a munkásokkal nem tudom mi a helyzet, a negyedünkben sosem dolgoztak éjszaka, pedig ott is tavasszal mindig kaptak valamit, amit meg kellett javítani.
2017. febr. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen. De én már ehhez hozzászoktam, s tudok édesen csicsikálni, mint a tejecske. ^_^
2017. febr. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy kocka szobatársam. Emlékszem, régi szép idők :))

Elkezdtem hangosan énekelni, és amikor rámszólt, hogy zavarja, egyszerűen megmondtam neki komoly és erőteljes hangon, hogy engem meg az zavar, hogy napi 24 órán keresztül itt kockul és rontja a levegő a gépével. Végül kénytelen volt elmenni, és máshol kockulni. Pedig tényleg belefért volna 4-5 óra, ami engem egyáltalán nem érdekelt volna. De egész nap játszott, ráadásul még csak nem is a tananyaggal foglalkozott, tehát nem lett volna neki muszáj ennyit játszania.

Aztán volt egy olyan lakótársam is, aki folyamatosan telefonált. Megmondtam neki, hogy ez engem jobban zavar, mint az, hogy ha ő csak napi másfél órát beszélne a szüleivel, amivel én már megelégednék. Úgyhogy legyen szíves ős is alkalmazkodjon hozzám, ne csak én hozzá! Többet ő se telefonált olyan sokat. Aztán emlékszem, másnap elkezdtek ordibálni a kuka előtt, az ablakunk alatt a hajléktalanok, reggel 7-8 körül. Lementem, és leláncoltam a kuka felnyitható részét. Felháborodottan kérdezték, hogy miért csináltam ezt. Mire azt mondtam, hogy azért, mert két idióta felébresztett az üvöltözésével, és azóta nem tudok aludni, és nincs semmi doglom. Hogyha hagytak volna aludni, akkor most nem unatkoznék, és akkor ez nem történt volna meg! Azóta soha nem ordítozik senki.

2017. febr. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!