Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen Sopron? (részletek lent)

Milyen Sopron? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Valószínűleg oda fogunk költözni és bevallom egy kis városban élek most Sopron meg mégis egy nagyon nagy város. Még nem is költöztem soha és már akkor is kicsit szorongva érzem magam vagy nem tudom ha új osztályba kerülök most meg egy egész várost nem fogok ismerni (mondjuk ez a szorongás valószínűleg azért van mert itt nem nagyon érzem jól magam. Valahogy nincs társaságom sem mert mindig kilogok a sorból). Ezért érdekel hogy milyen Sopron? Mennyire befogadóak az emberek (azon belül is inkább a diákok)? Gondolom sok lehetőség van szorakozasra de pontosan micsoda? Melyik a legjobb gimi (reál tagozatra szeretnék menni szóval melyik lenne nekem jó)? Illetve mindenre kíváncsi vagyok ami egy gimnazistát érinthet.

2017. febr. 24. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Fiatalon ott laktam és nagyon imádtam!! A legjobb hely az országban! Ne aggódj, jó helyre kerülsz!
2017. febr. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oké. Köszönöm :D
2017. febr. 25. 06:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Apa onnan származik ..mi is sokszor voltunk ott:D csak jókat lehet mondani róla..sok műemlék épület..felújított épületek,kávézók,terek és Kevés cigány. A fél város pedig Ausztriában dolgozik kint ..szóval és magyar viszonylatban a leggazdagabb városok között van. Az meg túlzás hogy annyira nagy város:D 2 nap alatt már gyakorlatilag elfogsz igazodni. KLassz hely lesz.
2017. febr. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szia!Én 6 éve élek itt.Nem tudom,aktuális-e még a kérdésed,de...Először is hozzátenném,hogy a kisebbségből már nagyon sok van...ezzel egyenes arányosságban megnőtt a bűnözések száma...Párom soproni.Azt mondja,éjszaka egy nő nyugodt szívvel átsétálhatott a város egyik végéből a másikba,ez viszont ma már nincs így, nappal sem a legbiztonságosabb hely a kihaltabb részeken...sőt...rengeteg biciklilopás,a Papréten nemrég raboltak ki és vertek meg 25 év körüli kisebbségiek egy idős munkából hazafelé igyekvő bácsit....És egyáltalán nem befogadóak...Én 6 éve élek itt,mint már mondtam...Általában az első kérdések között szerepel,amit feltesznek neked,ha beszélgetést kezdeményeznek,hogy hol születtél,és amennyiben nem Sopronban,akkor a beszélgetés nagyon hamar kihűl vagy befagy...szó szerint...Eleinte bátran mondtam,hogy amúgy én Nagyatádról származom,de ma már hazudok....nem akarom,hogy kirekesszenek,mert amúgy pofátlanul azt teszik,mindegy,honnan jössz,ha nem innen....Sőt,én már azt is megkaptam,miért nem maradtam "otthon" éhenhalni?..Merthogy itt elveszem a soproniak munkáját...Ja,és ha nem Sopronban születtél,bevándorló vagy...így is hívnak...legalábbis a bunkóbb többség...sajnos ez a több...Nekem olyan volt az első szomszédom itt,hogy csak 2 év múlva kezdett el egyáltalán köszönni,de akkor meg már én nem köszöntem,köszönöm szépen...Megélni egyáltalán nem lehet,ha nem kint dolgozol,mert albérletet 80 000 alatt nem kapsz...Jó,mondjuk,ez nem a te gondod még,gondolom.Szóval az emberiesség kriminális itt,mondjuk,ha nagyon nagyon nagyon belegondolok az "echte" soproniak életébe-így hívják magukat...akkor valahol megértem...De nem azok miatt nőtt meg a bűnözés és lett élhetetlenebb ez a város,mint volt,akik ide költöztek,hogy itt dolgozzanak és éljenek,hanem a pofátlan soproniak miatt,akik eleve úgy hirdetik az albérleteket,hogy CSAK KINT DOLGOZÓKNAK,akiknek nincs gyerekük,macskájuk-kutyájuk,és csak aludni jönnek haza...esetleg tisztálkodni...így áll itt a helyzet...Ja,és újabban gyakori,hogy kutyák ellen követnek el gonoszságokat,most pl megint-nem először-kitesznek mérgezett húsokat,amiket gyerek is felszedhet..szóval nagyon vigyázni kell itt....Nagyon...De ha megszokod az óvatosságot,és tudod már,merre kerüld ki a problémás részeket-mert vannak ilyenek-akkor a többi rész szuper,és nem mindenki tuskó...csak sajnos az itt élők minden rosszat ráhúznak a "bevándorlókra"....Elég gáz...Ne mondd meg,hogy nem vagy soproni,és zuperül fogod érezni magad. :) Személyit,gondolom,úgyse kérnek.. :)
2017. aug. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sok dologban igaza van az előzőnek, de azért nem mindenben.

"Először is hozzátenném,hogy a kisebbségből már nagyon sok van.." - Valóban több lett az évek során, de még mindig elenyésző a számuk, ha megnézzük például Győrt.

Este sétálgatni még most is lehet. Engem még soha nem ért semmi, sőt nekem a fülemben üvölt a zene. Az emberekkel kapcsolatban.. na ez a része teljesen jogos. Egy "átlag soproni" beképzeltebb, mint más települések lakói (legalább is szerintem). Tényleg a fél városnak kezd az agyára menni, hogy a fél ország ide akar költözni.. Ami a kirekesztést illeti, nekem munkahelyemen azért vágták a pofákat, mert én soproni vagyok, míg ők máshonnan jöttek. Szóval ez a kirekesztős dolog fordítva is működik. A város valóban élhetetlen, ha itthoni fizetésből kell megélned. Én, ha őszinte leszek csak Ausztria miatt vagyok itt (pedig itt születtem) de világéletemben rühelltem, hogy soproni vagyok. Pont az emberek miatt. Bár fene se tudja.. az utóbbi pár évben már kezd leperegni az egész. Lehet Ausztriában csak takarít 12 órában.. de itthon legalább előtudja adni a kiskirályt..

Kedves utolsó.. Szerintem ne foglalkozz az ilyen emberekkel. Nyugodtan mond meg honnan jöttél. Ha normális az egyén (márpedig azért ilyenből is van pár) akkor nem fogja érdekelni.

Város milyen? Szép, de unalmas. Lehet Magyarországhoz tartozik, de ugyanaz a "hullaparti" van mindennap, mint az osztrákoknál.

2017. aug. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!