Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Merjek teljesen egyedül egy...

Merjek teljesen egyedül egy idegen városban munkát vállalni és oda költözni?

Figyelt kérdés

24 éves lettem és sok csalódáson vagyok túl, a szüleimhez kellett visszaköltöznöm nagyjából 6 év után. Most ott tartok, hogy nem nagyon szeretnék még a környéken sem maradni viszont ez azt jelenti, hogy egy olyan városba költöznék amit egy kicsit sem ismerek és ahol egyetlen ismerősöm sincsen.

Semmi nem köt ide ahol most vagyok, tudom magamról, hogy viszonylag könnyen ismerkedek de meg merjem lépni ezt? Valaki tanácsokat tudna nekem adni?


2017. márc. 4. 17:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én meglépném a helyedben, ha már van konkrét munkalehetőség. Te magad mondtad, hogy semmi nem köt oda, ahol most vagy és könnyen ismerkedsz. Akkor sok veszteni valód jelenleg nincs. Lehet így változna meg az életed teljesen pozitív irányba.

Ha pedig kihagyod és ott ragadsz, örök életedben bánni fogod.

2017. márc. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nincs konkrét munkalehetőség. Ez a baj, hogy nincsen semmi csak én magam egyedül és oda megyek ahova akarok/tudok és ahol munkát találok magamnak. Sehol semmi segítség vagy lehetőség egyszerűen csak elindulnék szinte a vakvilágba. (persze Magyarországon belül gondolkozok de még így is félek azért)
2017. márc. 4. 18:10
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor utazhatsz állásinterjúkra, aztán ha felvettek, akkor mész.
2017. márc. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor is próbálkoznék a helyedben.

Van olyan hely, ahol szívesen élnél? Kezdj el ott állást és albérletet keresni.

Kutasd fel a lehetőségeket. Milyenek az albérlet árak, mekkora a kínálat. Milyen munkalehetőségek vannak. És ha már van némi fogalmad arról, hogy mire számíthatsz akkor jelentkezz is. És amint lehetőség van, indulás.

2017. márc. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%
Ha megpróbálod akkor legfeljebb nem jön be és nem veszítettél semmit. Ha nem próbálod meg, akkor meg sosem fog kiderülni milyen lett volna.
2017. márc. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :) Igazából még mindig tartok ettől az egésztől, elég nagy lépés viszont igazatok van.. meg kell próbálnom maximum újra hazaköltözök ha nem jön be! Köszönöm, fellelkesítettetek :D
2017. márc. 4. 19:22
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

Tuti költözni kell és ennyi idősen meg hajrá;)

Később ráérsz letelepedni, ha az első nem jön be...Érdemes felderíteni a kinézett helyet, bejárni és beszélgetni emberekkel...én ezt tettem és azt hiszem jól döntöttem...fenéket hiszem, tény:)

Azt döntsd el, hogy város vagy vidék, mert ég és föld az emberek, a zöldségek, ételek, a munkák és persze az élet, majd a közérzeted....szerintem vidék a jobb és 30 eltöltött városi év után, ha szép kerületben is.

2017. márc. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Pofibuki megfogadom a tanácsodat, ezt fogom tenni, szétnézek a városban ahova mennék és ha bejön akkor jöhet a következő lépés. Köszönöm a tanácsot és a segítséget :)
2017. márc. 4. 20:02
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

# 8/8-ra válasz


Nincs mit, de az idegen helyre lépve-költözve, ne felejtsd el az önvédelmet sem szemeid előtt tartani;)

Tudod, degeneráltak, kóborló kutyák mindig jöhetnek....sose tudni;)

2017. márc. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Teljesen igaz Pofibuki, de sajnos az még az ismerős városban is előfordulhat :/
2017. márc. 5. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!