Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hová érdemes költözni Győrben...

Wolferl kérdése:

Hová érdemes költözni Győrben és környékén?

Figyelt kérdés

Bár sokféle véleményt olvastam már, most kifejezetten intelligens, friss, objektív, használható információkat várok.


Győri költözést fontolgatunk családommal. Szeretnénk elköltözni Budapestről a főváros környékére és Győr, Győr-Ménfőcsanak, Győrzámoly, Győrújfalu, Győrújbarát is a tervek között szerepel. Szeretnénk tájékozódni a városról és ezekről a településekről.


Győrben és környékén mely terület kedvező lakóhely családosoknak és mely területek kerülendők? Közbiztonság, közlekedés, lakókörnyezet szempontjából.


Mi a véleményetek a Győr-Ménfőcsanakon található új építésű lakóparkról? Illetve a Szitásdombi lakóparkról? Egyáltalán, az új építésű lakóparkokról? Ezen kívül is érdekelne néhány terület. Pl. milyen hely Likócs? Gyirmót? Sziget? stb.


Hálásan fogadunk minden véleményt. Köszönjük!



2017. márc. 8. 23:48
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
Miért költöznétek el?
2017. márc. 9. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szeretnénk valamilyen Budapestnél tisztább, kevésbé zajos és zsúfolt, élhetőbb, de azért városias dunántúli településre költözni, ahol a kulturális programokat, a jó oktatási intézményeket sem kell nélkülöznünk. De a házat vagy lakást, sem a városban vagy a város központjában, hanem a környéken, agglomerációban vennénk. Főként autóval járnánk be a városba és egy saját kereskedelmi jellegű vállalkozás megteremtését tervezzük. Azt reméljük, hogy Győr talán, Ausztria és Szlovákia metszéspontjában egy fejlődő régió központja. Ráadásul Budapesttől és a Balatontól, Bakonytól sincs túl messze.
2017. márc. 9. 07:07
 3/5 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Gyirmót nyugis. Oda sok felsőbb osztálybeli költött ki. Ott a strand is nyáron. És közel a metro tacskó dechatlon family center.


A lakóparkoknál nagyon vegyes a kép. A legtöbb magán válalkozás így teljesen változó hogy milyen a minősége.


Városon belül viszont annyira nincs "jobb" negyed... Talán az audi iskola kőrnyékén csak. De a város olyan hogy az egyik utca puti a következő sarkon meg burzsuj nedegy jön.

2017. márc. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Győrben élek, de utálom. Na mindegy, lehet nektek bejön majd.


Mi anno Csanakra költöztünk, akkor még nagyon jó hangulatú, kellemes falu volt, mindenki ismert mindenkit, segítőkészek voltak, de mára sajnos nagyon felhígult. Lakóparkba tuti nem költöznék, tele van városi pávákkal meg k#rvákkal.


Gyirmót nagyon szép, nyugis hely. És még Győrújbarátról hallottam nagyon jókat. Szerintem családosként az utóbbi lenne a legjobb.


Zámolyról és Győrújfaluról nem hallottam olyan jókat, mint ezekről a településekről.

2017. márc. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem nektek ménfőcsanak megfelelne,ha azokat a szempontokat nézzük,mint amiket írtál. Esetleg még győrújbarát,nyúl,bár ez utóbbi messzebb van.

Győrön belül.kifejezetten jobb környék nincs,annyi hogy gyárvárost és újvárost kerüljétek. Esetleg marcalváros ll-t javaslom még,szeretnek ott a családos emberek,bár ott inkább ilyen 3-4 emeletes társasházak vannak. Viszonylag sok a zöld és csendes. Nem mellesleg vannak iskolák,óvoda,bölcsi,boltok,stb.

2017. márc. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!