Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lehet valamit tenni azért,...

Lehet valamit tenni azért, hogy olyan közel kerüljek a szomszédomhoz, mint régen?

Figyelt kérdés
Régebben a szomszédommal együtt játszottunk, de már teljesen "elfejeltettük" egymást. Csak köszönünk egymásnak és ennyi. 1 évvel idősebb nálam de ugyanabba a suliba járunk. Szeretném, ha legalább beszélgetni tudnánk. Mostanában mindig ezen gondolkozom, hogy hogy kerülhettünk egymástól ilyen távol. Lehet azért mert nagyobbak lettünk, de fel lehet ezt a helyzetet javítani? Ő nagyrészt a népszerűbb fiúkhoz tartozik, de én csak egy egyszerű lány vagyok, aki nem annyira jártas az ilyen dolgokban. Nem akarom felszedni vagy ilyesmi, csak beszélgetni vele meg ilyenek, haverkodni. Lehet már nincs rá lehetőség, de jó lenne. Veletek is volt már ilyen helyzet? Lehet ezen javítani, vagy fel kell adni?

2017. ápr. 6. 21:16
 1/6 A kérdező kommentje:
Valaki?
2017. ápr. 9. 12:48
 2/6 Ká.Pé válasza:

Menj oda hozzá és ugyanezt, ugyanígy ecseteld neki!

Nem fogja leharapni a fejed, ha van egy kis esze.

2017. ápr. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez tényleg működik? Nem akarom megzavarni.
2017. ápr. 9. 23:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez a legtermészetesebb módja. Ha esetleg elutasítaná, azzal csak ő vesztene.

Ez amúgyis egy beszélgetés alapja lehet. Ha azt mondod, csak tudni szeretnéd, mi van vele, hogy van, mik a tervei.

2017. ápr. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Teljesen megértelek, én az unokatesómmal kapcsolatban vagyok így. Mikor kicsik voltunk kb. 10 éves korunkig sokat voltunk együtt főleg a nagymamánknál, sokat játszottunk együtt, közben neki elváltak a szülei és a középiskolát már egy távol városban kezdte, ahova közben elköltözött az anyja.Teljesen eltávolodtunk egymástól, csak a nagymamámnál olyan évi 2-3 alkalommal találkoztunk (karácsony, húsvét, mama szülinapja), ritkán jött. Egyszer csak azt vettem észre hogy már nem is beszélgetünk az összejöveteleken sem. Most én 24 éves vagyok ő meg 26 lesz, ő belekezdett az egyetembe, de inkább otthagyta és van egy 2 éves kislánya, úton van az újabb baba. Én most végeztem az egyetemen. Mivel az egyetem végeztével fodrásznak tanult, így egyszer megkértem, hogy vágja le a hajamat, hátha így ismét közelebb kerülhetünk egymáshoz, de eléggé feszült, erőltetett volt a hangulat, inkább fodrász-kuncsaft jellege volt. Azt vettem észre, hogy ő sokkal idősebb felfogással rendelkezik a korához képest, de az is lehet, hogy én vagyok lemaradott, minden esetre beláttam, hogy már nagyon nem vagyunk egy hullámhosszon. Így ha a nagymamánál találkozunk is egy-egy összejövetelen a kötelező udvariasságon kívül nem nagyon keressük egymás társaságát, egyszerűen már nincs közös témánk.


Ettől függetlenül megpróbálhatod a szomszéddal felfrissíteni a kapcsolatot, menj oda hozzá, mond el neki amit itt leírtál és meglátjuk mi lesz, hátha nektek még megmenthető a viszony . :) Szerintem mindenképp érdemes megpróbálni, mert ahogy öregaszik az ember azon kapja magát, hogy elfogytak a barátai.

2017. ápr. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem merek odamenni hozzá. Mármint mindig másokkal van és az úgy elég fura lenne...
2017. ápr. 14. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!