Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen a hétköznapi élet...

Milyen a hétköznapi élet Tihanyban?

Figyelt kérdés
Remélem akad köztünk olyan, aki Tihanyban él. Szeretném Tőletek megkérdezni, hogy milyen itt élni? Mesélnétek magatokról, mióta éltek itt, hány évesek vagytok? Én régóta visszajárok nyaranta és imádom, egyszerűen honvágyam van, ha nem jövök. De egy gondtalan nyaralás azért más, mint a folyamatos ottlét, munka és egyebek, ami kitölti a mindennapokat. Mennyire kihalt Tihany? Vannak ott fiatalok, kisgyerekesek? Aki ott él, mennyire elégedett a helyjel? Van ott egy ismerős család, de már csak a nagymama él ott, a gyerekek elköltöztek nagyvárosba, Bp-re, külföldre. Miből élnek az emberek ott? Valamiért azt érzem, hogy az aktív dolgozó fiatalok elhagyják Tihanyt, mert szerintem ott csak nyáron van munkalehetőség, akkor is korlátozva, pl. idegenforgalom, 1-2 étterem, kisbolt. Elgondolkodtam rajta, milyen lenne odaköltözni, de a párom szerint bármennyire is elragadó ez a kis gyöngyszem országunkban, unalmas lehet ott élni és nincsenek lehetőségek. A gyerekeinknek itt nem lenne jövő lehetőség. Köszi
2017. ápr. 30. 08:55
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Nem.
2017. ápr. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekünk Kenesén van nyaralónk. Hát tény, hogy szezonon kívül nagyon kihalt. Munkalehetőség esetleg Veszprém, de Tihanytól azért az távolság. Amúgy megértelek, mert például a nyugdíjas éveinket én ott tervezem.
2017. ápr. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én Balatonföldváron éltem 10 évig.

A nyárból semmit nem lehetett élvezni,mert ugyanúgy dolgozni kellett,mint máshol.Max a hétvége volt szabad,de sokszor akkor is dolgozni kellett vagy otthon a kertben,vagy fizetős munkát,mert télen alig,vagy semmi munka nem volt,csak a kihaltság,és nyáron kellett összeszedni pluszpénzt.

Szóval szép szép a Balaton,bár állandó lakosként hamar megszokja az ember,mint minden más lakókörnyezetet,úgy hogy egy idő után semmi különös nem volt benne.

Összességében nem is volt túl jó a téli kihaltság miatt,főleg ha nem volt munka.Amit még észrevettem,hogy az emberek a nyári pár hónapban akarnak ott meggazdagodni,és össze vissza mennek az átcseszések,meg a lehúzós árak,nincsenek nagy haverkodások az emberek között,inkább az érdek.

Gondolom Tihany is hasonló lehet,bár ez csak az én tapasztalatom,és az én véleményem...

2017. ápr. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is így sejtettem...sajnos. Ezek szerint is jobban jár az ember, ha gyakrabban eljár, ott eltölt egy kellemes hetet, nem kell feltétlen pénzszórással csinálni és aztán hazamegy. Így a Balatonnak megmarad az az illúziója, ami miatt szeretjük:) Vannak ismerőseim akik most költöztek Veszprémbe, ott van munkalehetőség. De az is egy város és eléggé rendezetlennek tűnt amikor ott jártunk. Az utcák, valamiféle összevisszaság volt.
2017. máj. 1. 08:51
 5/6 anonim válasza:
Tihany az tényleg egy kis csoda,mi is szerelmesek vagyunk bele...De ott ingatlant venni nem két fillér....És kis gyerekkel,vagy akár nagyobbal is,már meg vagy kötve a suli miatt.Nem tudom hol van legközelebb középiskola pl. de biztos hogy sokat kellene ingázni.Nyugdíjasoknak el tudnám képzelni,vagy egy független művésznek,de családi életre nem nagyon.Bár én bírom a nyugit,inkább mint a zajos szomszédot.
2017. máj. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az iskola nem gond Tihanyban. Átlalános iskola van helyben, szép, nagy, modern. Középiskola Balatonfüreden van, ami nem nagyobb távolság, mint Budapesten akár szomszédos kerületbe átmenni. Az autóval 10 percre levő Füreden minden elérhető amire szükség lehet, de Veszprém is fél óra alatt elérhető.
2017. máj. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!