Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyed alatt mondott már olyat...

Gyed alatt mondott már olyat a férjed, hogy te csak egy eltartott vagy, rajta élsz?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 11. 17:05
 1/8 anonim válasza:
70%
Azt igen, hogy nem csinálok semmit...
2012. ápr. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nEM MONDOTT ILYET. bÁR HOZZÁ TARTOZIK (bocsi cl) a dologhoz, hogy ugyanannyi a gyedem, mint a fizum volt.
2012. ápr. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem. Furcsálltam volna ha ilyet mond, az biztos (nem úszta volna meg szárazon:D)
2012. ápr. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy alkalommal utalt valami ilyesmire. Én meg szépen felvilágosítottam, hogy ad1: míg ő levelezőn megszerezte a diplomáját és közben egy napot nem dolgozott, én két melóhelyen húztam az igát napi 12-15 órában, hogy legyen miből élnünk (már együtt éltünk akkor, rezsi/kaja/hobbik stb minden az én keresetemből ment), ad 2: nem mellesleg a GYED-em annyi mint az ő fizuja, ad 3: nem a lábamat lógatom itthon, hanem két kicsit nevelek egyszerre, és nyugodtan kipróbálhatja, hogy boldogulna velük mondjuk csak 3 napig, mert garantáltan ideggyógyiba kerülne; ad 4: ha nem tetszik a felállás, könnyen változtathatunk rajta!

Mély hallgatás volt a válasz és soha többet nem is hozakodott elő semmi ilyesmivel. Elég mélyen magába szállt ez ügyben, mert nem sokkal később nagy meglepetésemre megköszönte, hogy annyit segítettem neki a diploma megszerzésében (nem csak a pénz, hanem az állandó támogatás, a biztatás, kikérdeztem, tanultam vele stb..) és szóba hozta, hogy tényleg elválnék-e ilyesmi miatt, mondtam, hogy ha úgy érezném, hogy semmibe vesz és ezen nem tudnánk változtatni, akkor igen. Ezután itthon is többet segített, nagyobb részt vállalt mindenből, nem csak hazajött és hátradőlt mint korábban, mondván, hogy ő keres én meg csináljak minden mást és egyáltalán nem éreztetett olyasmit, hogy az én "anyaságom" vagy "itthonlétem" kevesebb értékű lenne az ő hivatásánál. Sztem kicsit tényleg megijedt, hogy elveszíthet minket.

2012. ápr. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem,mert nem vagyok eltartott,van bevételem,aminek a neve:gyed!

Mellesleg az én házamban lakunk!


Miért,neked mondott????


Ez elég nagyon szemétség lenne,hiszen nyílván tudta a férfi is,mivel jár egy gyerek.

2012. ápr. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%

Igen.

De már megszoktam.

2012. ápr. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

Nem, pedig csak gyest kapok, mert a munkahelyemen csak 4 órára jelentettek be.

Egy 4 hónapos és egy 2 éves gyerekkel vagyok itthon. Még az elején voltak próbálkozások, de ezeket csírájában el kell fojtani!

Van hogy két napig nem jön haza meló miatt, aztán itthon elkezdi körbejárni a lakást, hogy "ezt nem csináltad meg? és ezt se? és ezt se?" én meg mondom, hogy NEM, de nyugodtan cserélhetünk, hogy észrevegye, mik azok a dolgok, amiket viszont megcsináltam.

2012. ápr. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
NEM! Közös döntésünk volt a gyerekvállalás,és tudtuk mivel jár!Sőt a kistestvért ő szorgalmazta hamarabb,így én két év három hónap különbséggel szültem.Előtte én is rengeteget dolgoztam,kapom a gyedet.Ez egy normális élethelyzet(szerinte is)ő a férfi aki "eltartja" a családot,én pedig az anya,nő aki gyereket nevel,és otthon koordinálja a dolgokat! :) az más kérdés,hogy én néha "eltartottnak"érzem magam....de hamarosan újra dolgozom! :)
2012. ápr. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!