Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Az emberek miért akarnak...

Az emberek miért akarnak nálunk hidegebb és sötétebb országokba emigrálni (Észak-Európára gondolok, Nagy-Britanniára, Dániára, stb. )?

Figyelt kérdés
Még a nálunk lévő ősz-tél-koratavasz is nagyon hideg és nagyon sötét, alig várják az emberek, hogy tavasz legyen újra. És a fűtés is rengetegbe kerül. Miért nem inkább jobb éghajlatok felé tendálnak, ha komfortosabb életet szeretnének? Vannak pl. ahol nem kell fűteni, ezért az élet (rezsi) sokkalta olcsóbb, kb. fele, mint itthon.

2017. máj. 20. 20:20
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Vannak meleg és jó gazdasággal rendelkező országok is. Pl Usa-ban elég sok ilyen rész van ahol dögletes meleg van nyáron és tél meg nem komoly,de a németeknél franciáknál osztrákoknál sincs azért sarkvidék.


Meg az északi országokban hiába van nagyobb fűtés számla annyi a fizetésed hogy röhögve kifizeted. Kabát meg nem téma,azt így is úgy is megveszed .

2017. máj. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
44%
Talán, mert az emberi férgek ott ritkábbak és életnek nevezhető az élet;)
2017. máj. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván az árak az ottani bérekhez igazodnak.

Nyaralni kilehet menni Indiába vagy Bangladesbe, de emigrálni... Ha valaki 50 dollárért akar havonta dolgozni csak azért, hogy ne kelljen téli ruhákat mosni, és ne kelljen fűtésre költeni, az egyszerűen nem normális. Én inkább keresek Ausztriában 2000 eurót havonta, és letojom azt az évi 200-250 ezer fűtésszámlát, és hogy hetente háromszor mosni kell.

Emigrálhatsz tőlem Pápua Új-Guineába is, ott még ruhát se kell venned, és ételre se kell költeni, csak elejtesz egy repülő kutyát, és már meg is van a vacsora.

2017. máj. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

9: Értem, a kérdés PONT az, hogy ez vajon igaz??... Mert az általános közvélekedés pont az, hogy az emberek inkább a mienknél melegebb éghajlatot szeretik, külöben nyaralni is az északi országokba mennének kikapcsolódni - de ez nincs így!


Vagy inkább arról van szó, hogy tévesen feltételezik, hogy anyagilag úgy járnak jobban, ha egy hidegebb, sötétebb, ám jobban fizető, egyszersmind rosszabb közérzetet biztosító és SOKKAL drágább éghajlatra mennek.


Kérdezem másképp is: a nyaralódat hol szeretnéd inkább megvenni, ha ugyanannyiba kerülne mind? Finnországban, Anglia tengerpartján, a svájci hegyekben, a Balatonnál vagy a francia tengerparton, vagy Floridában?

2017. máj. 20. 22:10
 15/27 A kérdező kommentje:

"Kit érdekel a fűtés meg a mosás és a ruha vásárlás költsége, a sötét meg a stb stb ha sokszorosát keressük az itthoninál? Ha jobb életkörülményt tudunk biztosítani a családunknak?"


Én NEM szeretem a meleget, nem a saját vágyaimat állítom szembe, én az 5 évtized alatt összegyűjtött össz emberi MEGFOGALMAZOTT VÁGYAT állítom szembe azzal, amit valójában TESZNEK.


Azt gondolom az alapján, amit az emberektől hallani szoktam, hogy ha egy sötét és hideg helyen vagy, az semmilyen módon nem lehet jó életkörülmény, az egy eleve rossz életkörülmény a számukra, és mint a megváltást, várják a nyarat.

Tehát eleve kizárt ügy a többség számára, hogy hideg országban jó életkörülmények közt éljenek, mert eleve szenvednek az éghajlattól.

Kérdezd csak meg, melyik évszakot szeretik az emberek.

2017. máj. 20. 22:17
 16/27 A kérdező kommentje:

"Én NEM szeretem a meleget, nem a saját vágyaimat állítom szembe, én az 5 évtized alatt összegyűjtött össz emberi MEGFOGALMAZOTT VÁGYAT állítom szembe azzal, amit valójában TESZNEK.

"


Akkor TE nem szenvedsz a hidegtől és a sötéttől, de a többség igen.

Engem nem az érdekel, TE miért mentél oda. az érdekel, a TÖBBSÉG vajon miért akar oda menni annak ellenére, amilyen életet vágyként megfogalmaznak nap mint nap.

2017. máj. 20. 22:19
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom átérezni a kérdés lényegét mert utálom a meleget és a fényt is tudom nélkülözni. Ahogy írtad NYARALÓT vesznek az emberek olyan helyen ahol tengerpart van meg strand stb,(bár én szívesebben vennék finnországi erdőben nyaralót) de miből vesznek ilyet? Pénzből. És ha azt a pénzt nem lehet megkeresni csak egy hidegebb sötétebb helyen akkor oda mennek. Logikus szerintem. No meg a meló nagy része valami zárt helyen van pl iroda- gyár- étterem,ahol teljesen mindegy mi van kint ,működik a fűtés és a világítás ,ha meg hazamegy akkor fűtött autóval teszi és a lakásában is van fűtése. Az meg hogy a hétvégéjét shoppingolásal tölti meg szánkózással , és nem meleg tengerparton az sokakat nem érdekel.
2017. máj. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim válasza:

En sokat jarok Angliaba, tobbszor eltem mar ott 1-1 evet. A nyar valoban sokkal enyhebb, de telen ritkan megy 0 fok ala a homerseklet, ugyhogy en ilyenkor kimondottan szeretek ott lenni, mert nehezen viselem a magyar telet. Na meg az anyagiak...

Viszont az itteni nyar mindent visz.:)

2017. máj. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Mert ott jobb az életszínvonal. És nem lehet mindig a klíma alapján választani. Másrészt ha mindenki csak a kellemes éghajlatú területekre vándorolna akkor ott túlnépesedés lenne ezáltal romlik az életszínvonal és máris nem olyan vonzó az ottani élet.
2017. máj. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Az embereket nem az éghajlati tényezők érdeklik, hanem a megélhetés. Ha valaki dönt, hogy külföldre megy, nem az alapján fog gondolkodni, hogy mennyi lesz az átlaghőmérséklet júniusban, és hány mm csapadék hull majd márciustól novemberig, mennyi a napsütétes órák száma, hanem a bérstatisztikákat fogja nézegetni.
2017. máj. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!