Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Az emberek miért akarnak...

Az emberek miért akarnak nálunk hidegebb és sötétebb országokba emigrálni (Észak-Európára gondolok, Nagy-Britanniára, Dániára, stb. )?

Figyelt kérdés
Még a nálunk lévő ősz-tél-koratavasz is nagyon hideg és nagyon sötét, alig várják az emberek, hogy tavasz legyen újra. És a fűtés is rengetegbe kerül. Miért nem inkább jobb éghajlatok felé tendálnak, ha komfortosabb életet szeretnének? Vannak pl. ahol nem kell fűteni, ezért az élet (rezsi) sokkalta olcsóbb, kb. fele, mint itthon.

2017. máj. 20. 20:20
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Több pénzért.
2017. máj. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Az a pénz, amit ott keresel, bőven fedezi azt, amit a plusz ruhákra költesz. Sőt, még marad is dögivel. Komolyan azt hiszed, hogy valaki azért akar elmenni, mert szereti a hideget?
2017. máj. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

18: Ezt nem tudtam Anglia éghajlatáról, ezek szerint téves feltételezésem volt.

És télen mennyivel több a sötét óra, mint nálunk?

2017. máj. 22. 00:07
 24/27 A kérdező kommentje:

22: Csak egy tippem van arra, hogy ha az emberek 80%-ától azt hallom, hogy ők több meleget, napfényt akarnak, mint itthon van, különben szenvednek, akkor miért akar az emberek 60%-a északabbi országokba menni.

És ezt már le is írtam, és az nem az volt, hogy a hideget szeretik, ezt egy kommentelő írta.

2017. máj. 22. 00:10
 25/27 A kérdező kommentje:

20: De ha a kiadás is sokkal több, akkor ugyanott van anyagilag, mintha itthon maradt volna. A valódi életszínvonalban pedig nagyon kis szerepet játszik a pénz szerintem.

Inkább nem arról van szó, hogy csak egyvalaki megy ki a családból inkább rosszabb körülmények közé, de küldhessen haza pénzt az itthoniaknak abból a keresményből?

2017. máj. 22. 00:14
 26/27 A kérdező kommentje:

... de az meg nem is emigráció, csak vendégmunka. A vendégmunkát azt értem, az egyértelműen a pénzkeresés, és itthon akkor nem kell nyomorogni, hanem abból a pénzből itthon jól meg lehet élni.

Az emigrálást nem értem.

2017. máj. 22. 00:17
 27/27 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj, de azért Dániában nagyon ritka a -15 fok. Nyáron be sem sötétedik teljesen. A csapadék több. Akárki okoskodhat akármit én itt élek és tudom...
2017. júl. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!