Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ki KELL raknom az albérlőimet....

Sonas kérdése:

Ki KELL raknom az albérlőimet. Hazug, csaló, mocskos, beteg emberek. Milyen módszerrel rakjam ki őket? (ne legyen rendőrségi ügyem belőle) nagyon gyorsan, nagyon fontos. Kérem segítsenek!

Figyelt kérdés

2017. jún. 3. 15:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

Mit kell ezen túlgondolni?


Szerződést bontasz velük, elmondod többet nem tudod nekik kiadni ezt a lakást.


keresnek másik lakást és elmennek, ennyi.

2017. jún. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nézd át a szerződésben hogy milyen feltételekben egyeztetek meg. A legjobb az ha mindent betartva csinálod ezt hogy ne tudjanak kötözködni. Gondolom van valamennyi felmondás idő, amit meg kell adni nekik akkor is ha sürgős lenne. Értesítsd őket arról hogy felbontod a szerződésüket. Ha a felmondás alatt nem költöznek ki akkor hívd rájuk a rendőrséget.
2017. jún. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze ha már most megszegték a feltételeket nem fizetnek stb akkor szerintem kirakhatod őket azonnal is. De ebben nem vagyok biztos. Kérd ki egy ügyvéd tanácsát. 2es
2017. jún. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

6:347. § [Rendes felmondás]

(1) A határozatlan időre kötött szerződést bármelyik fél a hónap tizenötödik napjáig a következő hónap végére mondhatja fel.

Tehát a törvény szerint július 15.ég még bent lakhatnak, persze csak akkor ha van szerződés vagy az másként nem rendelkezik.

Vagy:

6:348. § [Felmondás szerződésszegés miatt]

(1) A lakásbérleti jogviszonyt a bérbeadó a bérlő előzetes felszólítását követően, legalább tizenötnapos felmondási idővel, a felmondást követő hónap utolsó napjára felmondhatja, ha a bérlő vagy a vele együttlakó személy a bérbeadóval vagy a szomszédokkal szemben az együttélés követelményeivel kirívóan ellentétes magatartást tanúsít; vagy a lakást vagy a közös használatra szolgáló területet nem rendeltetésszerűen vagy nem szerződésszerűen használja.

(2) A felmondást nem kell előzetes felszólításnak megelőznie, ha a kifogásolt magatartás olyan súlyos, hogy a bérbeadótól a szerződés fenntartását nem lehet elvárni. A felmondást a tudomásszerzéstől számított nyolc napon belül kell közölni.

2017. jún. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
Őszinte részvétem.
2017. jún. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Még rendőrséggel sem tudod őket kirakni. Először bírósági végzés kell (fél év + fél év fellebezés).

Részvétem.

2017. jún. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
29%

Miért kellene rendőrség meg bíróság?


Ezt nem értem.


Szerződést kell bontani a bérlővel, és akkor 1 vagy 2 hónapig még maradhat ha akar benne van a szerződésben, de elmehet rögtön.


De ha letelik az 1 hónap mindenképp mennie kell, mert nincs szerződése.

2017. jún. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Miért kellene rendőrség meg bíróság?


Ezt nem értem."


Arra az esetre ha nem akar elmenni. Már pedig ha tényleg ekkora rohat szemét akkor ez benne van a pakliban.

2017. jún. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%
Gondolom ezek olyanok hogy szép szóval,hivatalos felmondási levéllel nem mennének ki. Akkor meg marad az erőszakos kilakoltatás, néhány morcos legénnyel, pitbullkutyákkal ahogy annak rendje módja van. Rendőrségi ügyed így is úgy is lehet,csak vagy te jelented fel őket, vagy ők téged.Hogy mi a jobb és mennyire sürgős a dolog, azt neked kell mérlegelni.
2017. jún. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%

Ok.


De először közlöm velük hogy felmondom a szerződést.


Utána ha maradni akarnak 1 hónapot mert új albérletet keresnek akkor ok.


És ha letelik a szerződésben leírt idő, 1 hónap, és nem mennek, na akkor rendőrség vagy sec-es cég, vagy ami kell.

2017. jún. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!