Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti mit csinálnátok? A szomszéd...

Ti mit csinálnátok? A szomszéd hat éves kisfia mindig át akar jönni játszani!

Figyelt kérdés
Két éve költöztünk el ,egy lakóparki társasházból ,ahol normális volt ,hogy anyuka vagy apuka vigyáz a gyermekére és nem terheli rá másik anyukára. Most itt falun egy olyan szomszédot kaptunk ki akit szívfájdalom nélkül átküldi fiát hozzám játszani. Nem is lenne gond ha nem 6 éves gyerekről lenne szó. És nem lenne nekem is 3 és 6 és 8 éves gyermekeim. 3 gyerekes anyuka ként nekem elég 3 saját gyermekemre vigyázni és játszani velük és a 3 szobás ház rendberakása,főzés ,kiskert és természetesen készülök vissza munkába ami miatt tanulok kicsit. Most úgy képzeljétek el ez a 6 éves gyermek ott áll a kapunk előtt kiabál ,néha megsajnálom gyere be ,szülei sehol . Eszik, iszik nálunk!! Volt este én vittem haza mert már sötét volt,de nem keresték. Ma a 3 éves lányomat kiengedték az utcára ahol az autó is elüthette volna ,mert ő haza ment valami játékáért és nyitva ,hagyta az ajtónkat amit,szerencsére észre vettem időbe. Az anyja közben internetezik és egyes gyermek ne terheljék már rám !! A kisfiú eleven és rosszabb mint az én gyermekem,de már nincs türelmem hozzá.Valamit lépnem kell,de nem fogok már tiszta hülyét csinálni magamból ,közben meg a szülei otthon fekszenek,az anyja se lenne 100kg ha játszana a gyermekével !

2017. jún. 9. 22:34
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Mondd meg a kisfiúnak, hogy túl sokat van ott nálatok és ez már sok.
2017. jún. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Holnap reggel csöngess be hozzájuk a két nagyobbal, és közöld, hogy majd este jössz értük. Egyébként nem hiszem, hogy átküldik hozzátok a gyereket, 6 éves átmegy magától is, otthon nyilván unatkozik egykeként. Társasházban mindenki elvan a kis lukjában, kertesházban meg látja-hallja a kerítésen keresztül, gondolom, hogy kint játszanak a tieid, persze, hogy odakívánkozik.
2017. jún. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Például zavard haza, hogy nem jó most. Szomorú, hogy nem foglalkozik vele az anyja, de te sem vagy ingyen bébiszitter.
2017. jún. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Akár kertes, akár panel, nem normálisak a szomszédaid.

Az anyukának kéne valamit mondani, talán azt hogy nem győzöl 4 gyereket felügyelni. Szerintem érthető válasz.

Kapjon már észbe.

2017. jún. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%

Tudnék mesélni a hasonló anyukáról aki a szomszédom. Reggel amikor mentem ki a házból a szomszéd anyuka 3 éves fia már a kapunk előtt ült. A másik szomszéd nénike mondta, hogy a kisfiú reggel 7 óra óta ott ül a kapunk előtt. Sokszor hallja is, amikor a kisfiú anyja mondja a fiának, hogy menjen a kapuhoz, várjon. Úgyis kap majd reggelit stb. Volt, hogy a fia a szintén 3 éves fiammal játszott, és bekakilt. Szóltam az anyjának, hogy a fia hazamegy, cserélje ki a pelenkát, mert bekakilt.. Erre az anyja átkiabált a fiának, hogy "beszartál? Akkor úgy is maradsz estig!" Azt hittem hátast dobok. Hiszen 3 éves még nem volt óvodás sem. Akkor megsajnáltam, tisztába tettem, de az anyjával közöltem, hogy ez így nem mehet tovább. 2 órát áll a gyerek a kapunk előtt minden reggel ha esik, ha fúj, ha 30 fok van. Vagy foglalkozik vele, vagy szólok a gyámhivatalnak.

Na ne tudd meg, mennyire megsértődött. Volt részéről sárdobálás rendesen. Az esetből szegény kisfiú járt a legrosszabbul, mert utána már annyi kis barátja sem volt mint előtte. Csak ült a kertjükben egyedül, és bámulta az utcában játszó többi gyereket. Nagyon sajnáltam, volt, hogy már ki könyörögtünk, hogy engedje ki játszani.. Végül elköltöztek. (túl sok adósságot halmoztak fel mindenütt, boltban, kocsmában hitelbe vásároltak, és sok szomszédnak tartoztak nem kevés pénzzel)

Ha már nem bírod, szólj, hogy elég volt, és ne engedd be. Lesz harag a szomszéddal, de nem fog a kisfiú átjárni.

2017. jún. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Az anyukának kéne szólni, nem a gyereknek, mert valószínűleg úgy küldik át a gyereket. Indok se kell, mert egyértelmű, hogy három gyerek teljesen leköt, ezt meg kell értenie szépen. Ha megsértődik, annál jobb neked.

Ha nem válik be, zárjátok továbbra is a kaput, és nem kell kimenni. Én is sajnálnám a gyereket, de az anyja felelőssége. Ennyiből oda is költözhetne hozzátok minden gyerek, akivel nem törődnek otthon.

2017. jún. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%
Megmondod neki hogy akkor számoljunk: gyerekfelügyelet óradíj 850 ft, étel ital: 1500 ft,akkor az annyi mint:..ja hogy nem fizet? Akkor mégis milyen jogon várja el hogy pesztráld az ő gyerekét mikor neked is van 3 ? Konfliktust ha kerülöd akkor évekig rajtad fog élősködni az anyja,az ilyen fajta ember ezt csinálja keres egy gyenge jelleműt,bekostólja,ha az nem mutat ellenállást akkor arra akaszkodik rá.
2017. jún. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amikor en gyerek voltam, hozzam is sokszor atjottek a barataim jatszani, de par ora utan anyum mindig hazakuldte oket, mert kellett olvassak vagy valamit segitsek.
2017. jún. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát falun valahol szokás volt gyerekkoromban, hogy átjártunk egymáshoz játszani. Jó esetben a portán voltunk, de sokszor kiszöktünk patakpartra elhagyott házakhoz valahogy a falu mindig vigyázott ránk...egy egy öreg néni behívott egy szörpre cserébe vittünk be neki két kosár fát (nyáron föleg) de azért el volt osztva a dolog vagy kijártunk az iskolaudvarra focizni, kocsmában mindig kért valaki egy kólát. De ilyen durván nem volt mint ahogy írod
2017. jún. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!