Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Családi házban lakom és kiadtam belőle egy házrészt. A hölgy az előző párjával vette ki, kb. 5 éve. 3 évig laktak benne, semmi gond nem volt. Kb. 2 éve szakítottak, nemsokra rá összejött a lány egy másik emberrel, azóta vele lakik a lakásban. A srác elkezdett olyanokat csinálni, hogy a kerti csapról mossa a kocsiját, ami nekem számláz, valamint az udvari konnektorról üzemelteti a takarítógépeket, ami szintén nekem számláz. A legújabb, hogy a múltkor kihívott és közölte, hogy a kint felejtett pénztárcájából eltűnt 20000ft. Engem azért nem gyanusított meg, mert akkor dolgoztam állítólag. De a párom is és édesanyám is járhattak kint, viszont az 5 év alatt soha semmilyen probléma nem volt. Nem szokás lopni nálunk. Mélységesen felháborodtunk.
2017. jún. 27. 13:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mondjátok fel a bérleti szerződést minél előbb, mert ez csak rosszabb lesz.
2017. jún. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A gyanúsítás azután történt, hogy megszületett a gyerekük. Nem értem, miért várt vele, hogy szóljon.
2017. jún. 27. 14:01
 3/16 anonim ***** válasza:
55%

A kerti csap és az udvari konnektor részével nincs is probléma, a helyedben lenyelném azt a havi 500-1000 forint többletköltséget. Viszont ez a 20.000 Ft. kicsit meglepő. A párodra/anyukádra fogta, tőlük követelte vissza?


Tisztázzátok ezek után, hogy a közös használatú területen hagyott értékekért senki nem vállalja a felelősséget. Ha úgy érzed, mondd fel a szerződést.

2017. jún. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de a kocsitisztítást elég sűrűn csinálja. Nem 500-1000ft a többlet költség. Nem 1-2 liter vízből mossa a kocsit, hanem slaggal. Udvarhasználatuk is van, 50000ft+rezsiért bérlik a lakást, az nagyon olcsó. Van villany és víz almérő is. nem viszi el a kocsit a közeli mosóba, mert drága. Ja, bocs.
2017. jún. 27. 14:25
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
Emelni kell a bérleti díjon évfordulón. Mondjuk 50-ről 70-re, vagy feljebb is akár. Ha nem tetszik, akkor meg mehetnek.
2017. jún. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

22 éve adok bérbe saját tulajdonú ingatlanokat, és a kérdésedre ez a válaszom:


FELMONDANI KELL, AZONNAL!!!


Mert:


-a helyzet nem lesz jobb, mert aki pofátlan, az pofátlan marad és ennél csak rosszabb lesz a helyzet!


- 100%-ban biztos vagyok abban, hogy nem tűnt el a pénztárcájából 20.000,- Ft. A csóró nem tart ennyi pénzt csak úgy a pénztárcában, amelyiket "kint felejti"...


- a kitalált történettel az a célja, hogy legközelebb 20 ezerrel kevesebb bérleti díjat fizessen!


NE LEGYEN LEGKÖZELEBB ESÉLYE SEMMIRE! RÚGD KI!


- amikor valaki olcsón bérel ingatlant, és ezzel jól jár, akkor még jobban akar járni, ezért folyton kitalál újabb és újabb megoldásokat arra, hogy élősködjön!


- egy élettárs nagyon tudja befolyásolni a párját, rossz irányba terelni. Egy nő, aki ezzel a köcsöggel együtt él, ugyanolyan lesz.


- nincs joga plusz költségeket csinálni, akkor sem, ha csak 10 forintról lenne szó! Ha ezt halál nyugodtan megteszi, akkor pofátlan!


KI KELL ŐKET RÚGNI, SÜRGŐSEN, MIELŐTT NAGYOBB BAJT OKOZNAK.


AZ IS ELKÉPZELHETŐ, HOGY NEM AKARNAK KIKÖLTÖZNI, ÉS DACBÓL A REZSIT SEM FIZETIK!


Nekem sajnos voltak ilyen tapasztalataim, de mindig találtam megoldást, hogy eltávolítsam az ilyen személyeket.

Ha ilyen gondjaid vannak, írjál privátba (a tanácsok ingyen vannak!)


Legyél felkészülve arra, hogy - ha évekig nem számláztad a bérleti díjakat, és nem adóztál utána - akkor nagy esély van arra, hogy ha vita van, akkor ezzel zsaroljon!


Mindig ezt teszik! Ezért ilyen pofátlanul bátrak!


Sok esetben segít az, ha eljátszod, hogy el akarod adni az ingatlant, mert adósságaid vannak, és "jönnek a végrehajtók" (a végrehajtók mindent visznek a házból!)


Ha vannak rendes ismerőseid, valamelyik nagy darab fiú el tudja játszani azt, hogy ő a "vevő" aki nem tűri el a bérlőket, abba a lakásba pedig be akarja költöztetni a két tesóját, ha esik, ha szakad, ők be fognak költözni...


És, még egy érdekességet megírok: én egy középkorú nő vagyok.

Néha előfordul, hogy az új bérlő (nő) azonnal tegezni akarja magát velem. Ezt nagyon barátságosan felajánlják.


Minden ilyen esetben problémás bérlőkről volt szó!


Mert, amikor tegeztek, hamarosan teljesen más stílusban beszéltek velem, semmi tisztelet, csak lekezelő stílus, sok követelőzés, mindig valamit kértek a lakásba, késve fizettek, végül nem akartak sem fizetni, sem kiköltözni.

2017. jún. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 lakást adok ki 15 éve albérlőknek és a helyedben azonnal kirúgnám őket, ez csak a kezdet, rosszabb lesz.
2017. jún. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A tapasztalt bérbeadók ismerik a jeleket, amelyek alapján biztosra lehet tudni, hogy még nagyobb lesz a baj, ha nem rúgod ki a bérlőket időben.


Fogadd el a tanácsokat!


Új bérlőket simán tudsz találni, és add ki magasabb áron!

2017. jún. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Most született a gyerek, 1 hónapos. Így is eltávolíthatók az albérlők?
2017. júl. 1. 04:50
 10/16 anonim ***** válasza:
Igen, csak nehezebb lesz.
2017. júl. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!