Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Vajon mit tudok ebben a...

PotatoKing kérdése:

Vajon mit tudok ebben a helyzetben csinálni? (Részletezve lent)

Figyelt kérdés

A történet az, hogy gimnáziumból frissen kijött 19 éves (lassan 20 éves) fiatalember vagyok, akit felvettek az ELTE-re - szak lényegtelen - és sajnos úgy tűnik, hogy mégsem kezdhetem el a tanulmányaim.


Az egész onnan indult, hogy 10.-ben felhagytam a komolytalan viselkedéssel, az időpazarló szórakozásokkal, és edzeni dolgozni, tanulni és szocializálódni kezdtem, tudatosan odafigyelve, ennek eredménye meg is lett és úgy érzem rengeteget fejlődtem (és még fogok). Nagyon jó eredményeim voltak, nyelvvizsga, szép érettségi, minden összejött. Azt hittem hogy ennyi kell, és akkor majd szépen megyek egyetemre.


A helyzet sajnos úgy alakult, hogy kollégiumba nem vettek még fel, várólistás vagyok. Pénzem karcolja éppen a 100k ft-ot de ez Pesten semmi. Szüleim alig tudnak támogatni. Úgy érzem, hogy minden kemény munkám most megy a kukába. Nem tudom mit kezdhetnék az életemmel most jelenleg, ha csúszok is egy évet se biztos, hogy meglesz az a fajta anyagi jutattás, amire szükségem lenne. Ezen a szakon meg Pesten kell tartozkodni, és ki kell építeni a kapcsolatrendszereim, továbbá alig aludnék ha bejárós lennék (170 km-re lakok Pesttől)


Tudom ez nem egy Máltai szeretet szolgálat, és valószínűleg csak az óriási mennyiségű stressz segítette, hogy ezeket a sorokat leírjam, de mégis, volt már más ilyen helyzetben? Ha igen, még tudom menteni a terveim, vagy hagyjam fel? És mennyek szakmát tanulni, mert csak arra van lehetőségem? Egy színig vérig humán beálítottságú ember vagyok, már egyetem előtt jóval próbáltam a tudásom megalapozni, ez egy tragédia, ami most történik velem. Ennyi idősen sokk nekem ezt most felfogni, nem hogy elfogadni.



2016. aug. 27. 15:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Erre találták ki a diákhitelt.
2016. aug. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nem kell a terveiddel felhagyni..


vagy azt csinálod amit #1-es mond (bár akkor eléggé eladósodsz)

vagy passziváltatod magad egy évre, kimész külföldre, szerzel egy rahedli pénzt és visszajössz tanulni..

2016. aug. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nos nem tudom mennyire hasznos amit most írok és tudom azt is hogy nem is olcsó . 2 helyet tudok ahova tudnál menni mint "albérlet"

Az első a 13.kerületben a Frangepán utcánál havi ha jól tudom diákoknak 35 a lakkhatás. Igényes helynek ismertem meg.:)

A másik Gyálon van, ami 15.000 / hó viszont inkább nem akarom ecsetelni hogy mit kapsz ezért a pénzért. Maradt a diákhitel illetőlegesen nem tudom hogy szakkollégiumokba már nem lehet jelentkezni? Az is egy megoldás

2016. aug. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A diákhitelben gondolkodom igen, és nézem hogy mivel jár, kutakodok a neten, hogy kinek mi vele a tapasztalata. Igen voltam az Eötvös József Collegiumban is, csak elvéreztem a finish-ben, tehát az utolsó rostában (többek között itt lett elegem mindenből).

Köszi az infókat, utána nézek, főleg a 15.000 ft-osnak, nekem lassan a tetőn egy sátor is jó lenne.

2016. aug. 29. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!