Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen Tapolca manapság?...

Milyen Tapolca manapság? Főleg helyiek véleménye érdekelne. Város, élet, közbiztonság, albérlet, lakásvásárlás, stb. Többi lejjebb.

Figyelt kérdés

Láttam néhány évvel ezelőtti kérdéseket, de érdekelne, hogy mi a helyzet Tapolcán napjainkban. Élhető város? Még mindig szép? Ajánlanátok odaköltözésre is vagy inkább csak látogatóba, városnézőbe? Milyen a közbiztonság? Kisebbség száma mennyire vészes? Korábban a Dobó lakótelepet tartották az egyik legélhetőbbnek, ez még mindig így van? Találtam néhány igen megfizethető lakást arrafelé, meg is lepődtem. 6 millió körül több lakáshirdetés is van, és ezek nem garzonok, hanem minimum 1,5 szobásak. Mi lehet az oka, hogy egyszer csak több lakást is hirdetnek arrafelé? Csupán a véletlen műve, esetleg "elromlott" a környék?

Milyenek az albérlet árak mondjuk egy 1,5-2, max 2,5 szobás lakás esetén? Turizmus mennyire működik ott? Nyaraltatni lehetne-e ha esetleg lenne egy nagyobb lakásom, teszem azt egy különálló kis lakrésszel? Keleti városrész elmegy? Azt tudom, hogy a délit nem tanácsos megközelíteni. Az annyira gáz?

Bocsánat, hogy hosszúra nyúlt, a válaszokat előre is köszönöm.



2017. jún. 27. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én itt élek, mióta megszülettem, és elmondhatom, hogy nyaranta éjjel sétálgatunk a városban, olyan szinten biztonságos. Persze, nyilván hallottam már történeteket barátaimtól erőszakos kocsmát lakhelyüknek valló emberekről, de hát melyik városban nincs ilyen? Ráadásul nem gyakori jelenség. Nagyon pofás város, főleg az utóbbi években nagyon össze lett kapva, a turizmusról meg annyit, hogy ha lemész a Tópartra, több külföldi beszédet hallasz, mint magyart :D A lakáshirdetések mögött az állhat, hogy a többség elakar költözni az országból, vagy csak jobb munkalehetőséget szeretnének. Albérlet árakról sajnos nem tudok nyilatkozni, de biztos vannak ajánlások, oldalak, ahol találsz pár opciót. Nem tudom, hogy ajánljam-e az ideköltözést. Vannak emberek, akiknek kifejezetten nem jön be, jellemzően olyanok, akik nagyobb, nyüzsgőbb városokból jöttek ide. De ha elég kalandvágyó vagy, és kipróbálnád az itteni létet, bátran költözz ide. Nem tudok olyan városrészről, ami kimondottan veszélyes lenne.
2017. jún. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
U.i.: Szerintem egyáltalán nem gáz a keleti/déli városrész, bár éjjel nem járkálnék arra. Lényeg az, hogy kb. annyi az esély arra, hogy valami baj történjen, mint bármelyik másik városban. Igazán nem kell félni.
2017. jún. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ. Nekem a kisvárosi hangulattal nem lenne gondom, olyannyira nem, hogy pontosan ilyesmire vágyunk a családdal. Kisgyerekeseknek az ehhez hasonló helyek a paradicsomot jelentik. Szerettünk volna Balaton parti települést nézni, de azok drágábbak. Pedig Keszthely nagyon tetszik. Viszont ha Tapolca is szép, nyugis, akkor csak jó döntést hoznánk. Persze előtte úgyis elmegyünk még, de jó minél több infót begyűjteni. Munkalehetőségekről esetleg tudsz mondani valamit? Ugyanúgy kevés, mint az ország bármely pontján vagy azért a turizmus miatt vannak lehetőségek? Társalgás szintű angollal szerinted jobbak lennének az esélyeim mint általában az embereknek? Kisebb magánvállalkozást érdemes lenne-e indítani?


A déli részeket és főleg a Csobánc utcát javasolták elkerülésre nekem. Pedig google map-en annyira nem tűnnek lepusztultnak a házak, persze tudom, hogy ez nem jelent semmit.

2017. jún. 29. 06:45
 4/6 A kérdező kommentje:
Iskolákról, óvodákról tudsz esetleg mondani valamit? Gimnázium utáni tovább tanulási lehetőség van-e helyi szinten?
2017. jún. 29. 06:47
 5/6 anonim ***** válasza:

(Első válaszoló vagyok még mindig :D) Mondjuk úgy, hogy vannak szakmák, amikkel Tapolcán nem igazán lehet munkalehetőséghez jutni sajnos. Ezt mondjuk csak édesapámon tapasztaltam meg, aki kertészmérnöki diplomával rendelkezik, ami ugye nem egy gyakori szakma. Viszont a turizmus vonalán elindulva szerintem van lehetőség. Vállalkozás indításában sajnos nem tudok nyilatkozni, édesapám akart még nemrég, úgyhogy talán nem lehetetlen! Meg különben is, próba, szerencse.

A Csobánc utcáról annyit, hogy én este, télen is elmentem már ott, mert van ott egy ház, ami fantasztikusan ijesztő, régi, elhagyatott, és mindig megcsodálom! Egyetlen egyszer volt, hogy odaszólt hozzám valami surmó, de semmi fizikai fenyítés nem történt. Ilyenkor csak el kell sétálni szó nélkül.

Jelenleg a gimnáziumban tanulok, és hát eléggé nehéz, de teljesen megfogja érni a sok izzadságcsepp, mire eljutok érettségiig. :D Általános iskolák közül a Kazinczy-ba jártam, ami akkoriban, mikor oda jelentkeztem a legjobb általános volt a környéken. Azonban mire elballagtam onnan, eléggé romlott a színvonal (de ez azért is lehet, mert a többi iskolákban állítólag kevesebb teljesítményért adtak sokkal jobb jegyeket, de ebből nem tudom, mennyi az igaz). Egyetem sajnos nincs, úgy tudom, a legközelebbi Veszprémben van! Óvodákból pedig azt hiszem van 2-3, én a Kazinczy-hoz közelebb eső óvodába jártam. Az szerintem teljesen megfelelő!

2017. júl. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
U.i.: Elnézést a sok beszédért, meg a késői válaszért, remélem azért segít valamit!
2017. júl. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!