Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen környék (XX. ) Erzsébet...

Milyen környék (XX. ) Erzsébetfalva, azon belül is az Attila utca és a 23-as busz Baross utcai megállója közötti terület? Lakásvásárlás előtt állok, és aktuális, valóban (! ) hasznos észrevételekre lenne szükségem.

Figyelt kérdés
Ahogy én tapasztaltam, csendes, családosok vagy nyugdíjasok által lakott környék 4 emeletes téglaházakkal, gondozott környezettel, kissé távolabb a Helsinki út zajától, viszont gyors bejutási lehetőséggel a belvárosba. Igazából egy megerősítésre lenne szükségem a közbiztonságot és az infrastruktúrát (közlekedés, éjszakai közlekedés, bevásárlás, ügyintézés, stb.) tekintve, kizárólag erre a környékre vonatkozóan, nem egész Pesterzsébetre. Maga az utca nekem nagyon szimpatikus volt, nem találkoztam kétes küllemű emberekkel, szóval már van egy alapvető képem arról a részről. A hasznos válaszokat előre is köszönöm! :-)

2016. okt. 3. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Közel van az a rész mindenhez. Az önkormányzathoz, Spár, CBA, Penny, sétáló utca, több busz megállói a városközpontnál.

Éjszaka a 923-as jár.

2016. okt. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gyakran járok arrafelé, és szerintem normális környék. Nyilván, helyén kell kezelni, nem felkapott övezet, cserébe viszonylag olcsón lehet lapni lakást.
2016. okt. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) A sétálóutca merrefelé van? A pesterzsébeti vasútállomás mennyire számít biztonságosnak mondjuk esténként?
2016. okt. 4. 10:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Sétálóutca az a Kossuth Lajos utca.


A vasútállomás éjszaka meglehetősen elhagyatott hely, nem tudom van-e térfigyelő kamera, ha este alatt mondjuk azt érted, este 8-ig, akkor biztonságos.

2016. okt. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyébként helyi tömegközlekedésben nincs igazán jelentősége annak a vasútállomásnak. Befelé eleve késni szoktak a vonatok, elvileg lenne értelme a beljebb dolgozóknak Ferencvárosig utazniuk, gyakorlatilag a legtöbb esetben konkrétan oda is gyorsabban el lehet jutni 23-as busz/HÉV + 1-es villamossal, a belvárosba meg nyilván nem jó a vonat, mert át kéne szállni. KÖKI felé is jobbak a buszok (148, 151).
2016. okt. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Vidéki vagyok, de évek óta Budapesten élek, hétköznap nyilván jó a busz, viszont a pályaudvarok - például Kelenföld - sajnos eléggé kiesnek, ezért kérdeztem rá a Pesterzsébetire. Szerintetek összességében megéri a fent leírt környéken beruházni egy ingatlanra? Találtam végre egy jó lakást, ami minden kritériumnak megfelelne, fel is van újítva. Azt gondolnám, később könnyű lenne akár eladni, akár kiadni. De nem sokan dicsérik a XX. kerületet. Én laktam már elég sok helyen (Budatétény, Bosnyák, Újpest, Boráros, Havanna, Nagyvárad tér) és tudom, hogy sokszor erősen túlzóak a sztereotípiák. Viszont ez maradandóbb lenne, mint egy albi/kolesz, az árak meg egyre mennek fel, szóval ha lépek, most kéne lépni.
2016. okt. 4. 11:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, a kerület azon része nem veszélyes. Írtam már, hogy gyakran járok arra, azt még nem, hogy amúgy a Helsinki út másik oldalán lakok. Az biztos, hogy nem egy gazdag környék a miénk sem, meg ahol kinéztél lakást, az sem, de nem is éjszaka késelős.


Szerintem a közlekedést kell még mérlegelned, nagyban függ hol dolgozol, ami ugye még változhat is. 23-as busz sűrűn jár a Borároshoz de az is igaz, hogy mindig tömött. Én reggelente hévezek, mert azt jobban szeretem, de mondjuk ahol a lakást kinézted, onnan jóval közelebb van a busz.


Kelenföldre vagy más pályaudvarra amúgy egyszerűbb és a legtöbb esetben gyorsabb helyi tömegközlekedéssel eljutni (Kelenföld: 23-as busz, 1-es villamos, 103-as busz, Keletihez meg 23-as busz, 24-es villamos), mint a vonattal. Ezért írtam, hogy nincs túl sok jelentősége, hacsak nem azon a vonalon jársz vidékre.

2016. okt. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!