Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tehetek? A szomszéd...

Tom0919 kérdése:

Mit tehetek? A szomszéd kutyája átjár az udvaromra, mert nem képes a kerítését megcsinálni.

Figyelt kérdés
2017. júl. 8. 10:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Én se láttam még kerítésépítő kutyát, nem tudom miért vagy meglepődve.
2017. júl. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

1. Beszélsz a szomszéddal

2. Megcsinálod a keritést

3. Mész az önkormányzat jegyzőjéhez.

2017. júl. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Külön szabály rendelkezik arról, kinek a kötelessége megcsináltatni a kerítést. Nézz utána, mert lehet, hogy te vagy a hunyó.
2017. júl. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Az első nagyon tetszett :D . Az biztos,ha befele mész az udvarra a kapudon,akkor a jobb oldali kerítés a tiétek,a hátsó közös és a bal oldali a bal oldali szomszédé.Ennek fényében a jobb oldalit neked kell megcsinálni ,a bal oldali szomszédot pedig megkérheted,illetve feljelentheted.Nem tudom mennyire durva a helyzet nálatok,de nem tudod valamivel eltorlaszolni az átjárást? Csak a béke miatt.
2017. júl. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Azért kérdező nézz utána, nagy százalékban úgy van, ahogy az utolsó mondja, de ez önkormányzati hatáskör, lehet a te településeden másképp van.
2017. júl. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, azon az oldalon kell nekem megépíteni a kerítést, amelyiken a ház áll, a másikat a szomszédnak, a hátsó közös, az utcafronton szintén nekem kell. Bár önkormányzatonként lehetnek eltérések. Mi mindkét oldalon megépítettük. Sajnos a szomszéd nem volt hajlandó, én meg nem akartam, hogy átjárjon a kutyája a kicsi gyerekeim miatt. A hátsóval viszont nem volt gondom, ott már volt kerítés, mikor megvettük a telket.


Nézz utána, melyik részt kell neked építeni, aztán egyezkedhetsz a szomszéddal. Amikor a szomszéd kutyák szétszedték a dróthálót én simán szóltam, hogy javítsa meg vagy vigye haza a kutyát, ha az általa kirágott kerítésen átjött.

2017. júl. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Hollender Gabor válasza:
58%
Mérgezd meg a kutyàjàt.
2017. júl. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 B Béla válasza:
60%
Nekem is volt ilyen problémám.Fogtam a légpuskát és habozás nélkül oldalba durrantottan az ebet. Ugyan így jártam el a macskákkal is.Elég volt egy alkalommal seggbe lőnöm a kutyust. Megtanulta a leckét.
2017. júl. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Meridian74 válasza:
68%

Nézz meg egy Charles Bronson filmet. Fúvőcső, megcsinálod, jön a kutya, meglövöd, és jogos önvédelem a saját udvarodon. Vagy csúzli, U szöges csúzli. Megküldöd vele a kutyust és az hazahúzza a belét (nem szó szerint, mert baja nem lesz tőle) és többet nem jön át. Ha igen akkor újból jól megcsíped vele, egészen addig amíg le nem szok róla hoyg átkujtorogjon hozzátok.


Érdemes ezt lesből állva végezni, ne kösse a kettőt össze a kutya, azaz a személyed látványa és a kellemetlen hatás, mert akkor továbbra is át fog jönni, amikor téged nem lát - azaz suttyomban fog átjárni.

2017. júl. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Meridian74 válasza:

"B Béla nevű felhasználó válasza:


Nekem is volt ilyen problémám.Fogtam a légpuskát és habozás nélkül oldalba durrantottan az ebet. Ugyan így jártam el a macskákkal is.Elég volt egy alkalommal seggbe lőnöm a kutyust. Megtanulta a leckét."


Ez nem jó, mert pl a macska bele is dögölhet egy ilyen dologba, és akkor feljelentenek, lesittelnek akár 5 évre is, állatkínzás, stb címen. A légpuskalövedék képes átvinni az állatot, pl hasi részen, ami szétroncsolja a beleket, vesét májat stb.


Míg ezzel szemben csúzli, vagy fúvócsöves lövés (papírtölcséres szög) csak külsérelmi sebet okoz, ami gyorsan begyógyul, mert eleve (pl a macskák) gyakran szereznek ilyen sérüléseket (karmolás, harapás, stb) nem lesz maradandó sérülés. Míg a légpuskával okozott sérülés állatorvosi kezelési költségének sztem nem örülnél, ha a nyakadba varrják.

2017. júl. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!