Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hétköznap, reggel 7-kor...

Hétköznap, reggel 7-kor mennyire zavarná a szomszédokat, ha füvet nyírok?

Figyelt kérdés
Nagyon meleg lesz a következő napokban, úgyhogy úgy döntöttem, hogy reggel nyírom le a füvet. Szerintetek feljelenthetnek ezért csendháborításért? (2 oldalon családi ház, a harmadikon egy 8 lakásos társasház van mellettünk)

2017. júl. 20. 21:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%

Kinyírnálak. Nagyon sokan nem tudnak aludni most éjjel, és bár mindenki megy dolgozni, de ha csak egy ember is szeretne a hajnali hűs 4-től aludni amíg bír, akkor is szemétség vele szemben.

5 nap múlva bezuhan az időjárás, jövő hét kedden. Tuti kivárnám a kedd-szerda délutánt, amikor 27 fok lesz.

2017. júl. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De hát mindenkihez nem lehet alkalmazkodni. Ha meg du. 4-kor nyírom le, lehet, hogy valaki éppen akkor sziesztázna. Reggel 7-kor az átlagember azért már felkelt.
2017. júl. 20. 21:38
 3/13 anonim ***** válasza:
60%
nyirjad nyugodtan semmi nem fog tortenni, ha hajnalba nyirnad akkor biztos szolnanak de igy nem tehetik meg, dolgozo ember mar nem alszik hetkor, max a diakok alszanak mert ugye nekik szunet van de azt meg ki nem szarja le ők meg ejszaka hangoskodnak.
2017. júl. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

Reggel hétkor már ne pampogjon senki, mellesleg, aki aludni akar, az tud.


Mondjuk én megszoktam, mert a 30 méterre lévő templom vasárnap kivételével minden hétkor öt percig harangozik :D

2017. júl. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
36%

Én mindig megvárom a reggel 6 órát, mert addig kell biztosítani a csendet, minden polgártársnak.

Ekkor lassacskán kirakom az udvarra a husqarna 545xrs fűkaszámat, aminek olyan a hangja, mintha kettő sthill láncfűrész menne egyszerre.

Lazán berántom, majd játszok egy kicsit a gázzal, no de nem azért hogy a szomszédok is észrevegyék milyen jó gépem van, hanem azért hogy az üzemanyagrendszer rendesen átjáródjon, ugyanis kétütemű a fűkasza.

5perc járatás és húzatás után elsőnek mindig az utcán vágom le, mert jobban szeretek kivülről befelé haladni.

Általában nem nagy az utcán a fű, mert 2 hetente levágom tarra, de szeretem ha szépen le van vágva, ezért nyélgázon megrántom neki,had szokja a gép.

No általában pár perc és az egész utcában fel van húzva az összes redőny.

Én ennek örülök, mindig, mert tudom a lelkes polgártásak felkeltek és irány melózni.

Ekkor még egy fél óra és benn is levágom, de benn már csak fél gázon, mert ha elérte az üzemi hőfokot a kétütemű fűkasza, akkor már nem kell maxon pörgetni.

Általában 8 óra felé be is fejezem.

Kiszoktam nézni az utcára gyönyörködni a gyepben, milyen jól néz ki.

Mikor látom hogy az utolsó szomszéd is elment dolgozni, letusolok, és a tv előtt délig szundítok.

Üdv egy frissnyugdíjas:)

És szeretnek a szomszédok.

2017. júl. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Clay Morrow ***** válasza:
54%
Biztos. Még az is lehet, hogy kiszólnak, de jogi következményei nem nagyon lehetnek, de tény, hogy rohadt idegesítő.
2017. júl. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%
Ezt az aki álmos, tud aludni dumát sosem értettem. Csak én vagyok ilyen béna, hogy mondjuk 5 óra alvás után már nem alszom mélyen, és egy ilyen hirtelen zajra felriadok, és ugyan álmos éppen nem vagyok, de fáradt igen? Szerintem nem lennél a környék kedvence a reggel 7 óráddal, maradjunk annyiban. Azzal együtt, hogy 7 előtt kelek, de a fene se lenne kíváncsi a fűnyíródra. Errefelé normálisak a szomszédok, hála.
2017. júl. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi egy nagy park mellett lakunk, ilyenkor nyáron reggel 6-tól jönnek az önkormányzat dolgozói füvez nyírni
2017. júl. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%
Én tuti nem állnék neki akkor, olyankor még a fű is nedves valamennyire.
2017. júl. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
11%
Én reggel 6tól 8ig tolom a fűnyírást minden vasárnap!
2017. júl. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!