Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nem tudom szeretnék e elköltözni?

Nem tudom szeretnék e elköltözni?

Figyelt kérdés

Most kerülök egyetemre, Debrecenből Sopronba, lenne kedvem, meg nem is.. Mindig is a szüleimre voltam akaszkodva, nem igazán voltam önálló, nem vagyok jártas semmiben. Amolyan burok baba - ember - vagyok. Egy lakótárssal albérletben más lesz minden..Tudom ez apróságnak tűnik.. de maga a mosdó használat is.. Most más előtt, hogyan? Kihallatszik.. értitek.

Akkor hétvégente hazamegy, a másik lány mert ő közel lakik viszonylag.. de egyedül lenni és félek. De másokkal összezárva se nagyon szeretek. Külön szoba lesz, de tényleg nagyon félek.. Nem tudom akarom-e, nem biztos.. Egyik percben mennék a másikban nem.

Rettenetesen félek, illetve van olyan problémám is, hogy nagyon nehezen viselem a fájdalmat főleg egyedül. Egy kis fájdalomtól képes vagyok elájulni.. Legutóbb a fogam gyulladt be és 2 napig szinte nem is éltem.. Ott mi lesz velem egyedül?

Illetve.. pánik rohamaim vannak, amit szintén nem tudom, hogy kezeljek egyedül. A barátaim nélkül. Rettegve félek, segítenétek valami döntést hozni?

Köszönöm előre is! Már azt is, hogy végig olvastátok! :) 19/L



2017. aug. 8. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Sokszor hasonlóan szorongok én is, de ha muszáj valamit megtennem, amitől félek, azt mondom magamnak: ezt mások is meg tudják csinálni, és nem halnak bele - akkor én is meg tudom csinálni.

Szóval megértem, ha félsz, de a legjobb, amit most tehetsz, hogy beleugrasz páros lábbal a változásba... és elhiszed magadnak, hogy túl fogod élni. Mert túl fogod élni. :)

2017. aug. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Szerintem ha ennyire kislány vagy még,akkor maradj otthon anyukáddal,mert semmi jó nem fog kisülni belőle. Mindenkinek jobb lesz.
2017. aug. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Elmondom, mi lesz veled: megoldod.


A leírtak alapján szerintem nagyon jó fog tenni neked, hogy végre egyedül kell megoldanod a problémáidat. Gondolj bele, ha most nem kezdesz el függetlenedni, akkor mikor fogsz? Egyetem után? 30 éves korodban? Esetleg 40? Vagy amikor a szüleid meghalnak?

2017. aug. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezért nem költöznék össze idegennel csak azért hogy spóroljak a szálláson. Addig kell nyújtózkodni amíg engedi a pénztárca, van a két véglet amikor valakinek fizetnek normális lakást és egyedül lakik, vagy negyed magával és el kell viselnie az ellentéteket máskülönben csak vita van.


Szerintem ne erőltesd a különélést mert amit írsz az sok. Én két nap 12 órában dolgoztam gyulladt foggal hétvégén, az orvos csak hétfőtől rendelt egy levél cataflam elment akkor.


Neked elég lenne valami kis szakma, és már nem sokára dolgozhatnál, és az nem jár ilyen stresszel mint a másik városba költözés egyedül.

2017. aug. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Már most vedd fel a.kapcsolatot az egyetem mentálhigiénés szolgálatával, és járj rajtuk keresztül pszichológushoz.


A pánikroham komoly probléma. Meg mi a baj azzal, hogy kihallatszik a fürdésed? Szocuális fóbia?


Ha a sulinak nincs pszichológusa, akkor kórházban juthatsz ingyenes szolgáltatáshoz, csak mindenképp pszichológus legyen (pszichiáter nem foglalkozik veled, csak gyógyszert ír fel, nagy különbség).


Szóval én a helyedben mindenképp megpróbálnám az önállósodást és a távoli egyetemet :)


De fontos, hogy át tudd vészelni az átállásból adódó nehézségeket.

2017. aug. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A szüleidnek köszönheted, hogy nem az életre neveltek. Ezért nem lettél önálló. Nagyon elkényeztettek, nem tanultál meg küzdeni, egyedül élni.


Csak nem értem mért nem költöznek veled. Ha így elcsesztek viseljék a következményeket. Egyetemet akarnak, mikor magadat sem tudod ellátni? Ha burok babának neveltek, akkor most mért ítélnek egyedüllétre. Ez aljas dolog a szüleidtől. Vagy neveljenek önállóságra. Vagy tartsanak el továbbra is.

2017. aug. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!