Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Svájcban sok külföldi él?

Svájcban sok külföldi él?

Figyelt kérdés

Kaptam most egy munka lehetőséget, gyógyszerész kutató vagyok és egy svájci gyógyszercég alkalmazna, februárban költözhetnék ki, ha elfogadom az állást. Angolul és olaszul, valamint franciául is elég jól beszélek, németül azonban nem nagyon. Elég jó vagyok a nyelvtanulásban, így azt hamar elsajátítanám.

Az egyetlen dolog amitől félek, az az, hogy lenéznek majd mert külföldi vagyok... Éltem és tanultam Olaszországban, majd Londonban is dolgoztam egy évet az Európai Gyógyszer-felügyeletnél... De Svájc olyan más... Mégis Európa egyik legjobb országa gazdaságilag... És egy kicsit elment az önbizalmam, hogy esetleg lenéznének.

Jól szituált vagyok és azt mondták a légkör is eléggé multikulturális lenne, kollégák a világ minden feléről... Szerintetek egy magyar jól érezheti magát Svájcban?



2017. aug. 12. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem emiatt ne aggódj, Svájcban elég sok külföldi él. Illetve ha Londonban és Olaszországban elfogadtak, ott miért néznének le?
2017. aug. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy már ezen görcsölj!

Az emberek a világon mindenütt azt fogják gondolni rólad, amit te gondolsz magadról!

Egészséges önbizalom és hajrá!

2017. aug. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Svájc összlakosságának a 20%-a külföldi.
2017. aug. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vágj bele nyugodtan, Svájc 4 hivatalos nyelve közül 2-t beszélsz+ tudsz angolul is, meg a nem nagyon alapján kicsit elmakogsz németül is.

Elg gazdag ország bőven vannak külföldiek ott rajtad kívül, senki sem fog lenézni ott.

2017. aug. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Honnan a fenéből szeded ezt az előítéletet? :D Dehogy néznek le. Ha beszeled valamelyik nyelvüket, tudsz velük kommunikálni és beilleszkedsz, nem néznek le. A svájciak nyitottak, itt élek és soha nem néztek le, mert magyar vagyok. :)
2017. aug. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi magyarként vagyunk kinn, és köszönjük, remekül érezzük magunkat.


A párom angolul beszél, és a cégben bár a 95%-a svájci, nem izélik emiatt, hanem angoloznak ők is.


Én németül (hochdeutsch, aminek semmi köze a schwiizerdütschöz), és nem nagy cucc. Persze, amikor az echte svájci szomszédoddal kell megértetned, mit akarsz és nem beszéltek közös nyelvet, az vicces :D De megoldottuk kézzel-lábbal.


Ha szorgalmas vagy és felveszed a szabályaikat akkor nem fognak lenézni, ne félj.

2017. aug. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!