Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi a lópikulát tegyek, ha a...

Mi a lópikulát tegyek, ha a lakástulaj mindig este jön és én meg nem tudom a dolgomat végezni?

Figyelt kérdés

Kivettem egy kis lakást. A tulajdonos egyetlen tömbre lakik tőlem. Ő este hat felé ér haza a munkából, de nekem már a tököm kivan, mert 7-re jön szerelni hozzám. Az ám, de én meg keddtől szombatig este 8 és hajnal között dolgozom. Már nagyon unom az egészet. Meg kell októberig szerelni a fűtést. A lámpák nincsenek készen. Új ablakot kéne berakni. A szellőzőrendszer vacak. Nyáron a klíma romlott el. Újra akarja rakni a fürdőkádat és ki akarja cserélni.


Sokszor betoppan 7-kor és szöszmötöl 9-ig, sokszor már nem is hív föl előtte. Gyakran gyomoridegem van, mert nem tudom rendesen a dolgomat végezni (vécézés, fürdés, munkába készülés). Annyi szerencsém van, hogy a főnököm ezt eddig megértette és nem volt baj, ha késtem.


A múltkor le is oltott, mert a teraszon cigiztem.


Ja, meg egyszer volt fent nálam egy srác murizni és annyi szerencsém volt, hogy csengetett a kapucsengőn és addigra a srác összekapta magát és elosont.


Új lakást találni meg olyan, mint tűt keresni a szénakazalban.


2017. szept. 4. 20:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát... vagy közös nevezőre juttok, vagy tényleg kénytelen leszel "tűt keresni", de kettő nem is zárja ki egymást, a keresés meg csak rajtad áll (döntsd el, melyik a rosszabb: keresni és remélni, vagy maradni és megvárni a hercehurca végét).

Amit meg kell szerelni, azt meg kell szerelni, (megértem, ha minél előbb végezni akar, rosszul elavult vezeték miatt nemrég volt háztűz egy ismerősömnél, szintén albérletben). És ha csak este ér rá, nyilván nem jöhet napközben. Ezt a sok melót mind ő maga végzi? Nem hív szakit? Az tudna jönni korábban is, én meg, ha a nyugalmamról lenne szó, hajlandó lennék betársulni valamicskével a költségekbe - nem sokkal, mert hosszú távon nem én járok jól vele, viszont így jelzem vele az együttműködésre való hajlandóságomat.

Az bunkó dolog a részéről, hogy nem is hív fel, mielőtt jönne, kérd meg, hogy máskor jelezzen: pillanatnyilag te laksz ott, és neked is van magánéleted.

2017. szept. 5. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én inkább keresnék új lakást mint hogy vadidegen ember mászkáljon egész nap nálam.
2017. szept. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem értem a problémádat.

Este 8-ra kell munkába odaérned. Gondolom, legkésőbb fél 8-kor, de inkább előbb el kell indulnod. Tehát alig vagytok közösen a lakásban.

Mit érdekel, hogy este 9-ig szerel, ha otthon se vagy?

Gyomorideg helyett fürödj meg és vécézz 7 óra előtt.

Ha késel a munkahelyről, mennyivel vagy előrébb? Még több ideig készülődsz otthon, míg a tulaj már szerel. Inkább előbb kéne indulnod.


Mondjuk a tulajt sem értem. Ahogy olvasom, ez kb. egy félkész lakás. Nem tudom, minek adja ki valaki, amikor ablakcsere, fűtéscsere, fürdőszoba felújítás szükséges, nincsenek készen a lámpák stb.

2017. szept. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1. Már előttem is lakott itt valaki. Ő akarta kicserélni a már meglévő dolgokat újabbakra, csak sajnos nem volt ideje.

2. A bár, ahol dolgozom, két percre esik tőlem, csak ât kell menni egy zebrán, és ott is vagyok.

3. A lakasszerződés értelmében csak akkor tartózkodhat itt a tulaj, ha én is jelen vagyok.

4. A lakasszerződésben amúgy sincs kikötve, hogy nem dohányozhatok bent a lakásban, csak annyi, hogy mindent olyan állapotban kell átadnom, amilyenben átvettem. Mondjuk nem is cigiznék bent, mert elég azt a füstöt egyszer beszívni.

5. Vasárnap nem jöhet, mert az is benne van a szerződésben. Itt, Ausztriában eléggé komolyan veszik az ilyesmit. Simán beperelhetném, csak szükségem van a lakhelyre.

6. Te hogy érezted magad, ha állandóan lenne valaki a sarkadban, de te meg sietnél? Hadd én osszam már be az időmet.

2017. szept. 5. 14:05
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja, nem hív szakembert, csak majd a fürdőkádhoz valakit.
2017. szept. 5. 14:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Továbbra is csak azt tudom mondani, hogy mérlegeld a fennálló helyzetet, aztán döntsd el, melyik célszerűbb: menni vagy maradni. Új lakást még akkor is kereshetsz, ha amúgy több érv szól amellett, hogy maradj (pl: közel a munkahely). Az is egy szempont, hogy milyet találsz (ha találsz) - még akkor is ráérsz dönteni. Az elmondásodból ítélve elég merev fószer ez a tulaj, a 3-as és 5-ös ponton csak rajtatok áll változtatni; nyilván nem pereled be, ha a te érdekedben szegi meg a szerződést és nem él vissza az így kialakult helyzetével. Minél kevésbé hajlandó a kompromisszumra, az annál inkább amellett szól, hogy keress másik albérletet. Persze te érzed a legjobban, hogy hol a tűréshatárod.
2017. szept. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
B@szd meg a lakástulajt, és akkor bizos fog segíteni
2020. aug. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!