Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Az este folyamán beázott a...

Az este folyamán beázott a lakásunk a felső szomszéd felelőtlensége miatt. Ömlött a víz a plafonról a falról, berepedt a mennyezet. Ti mit tennétek? (részletek lent és a kérdés lent)

Figyelt kérdés

Esti órában történt a dolog 11 körül lehetett, pici csöpögéssel kezdődött, és egyre csak erősödött a vizesedés...Kit hívjunk?Nem ismerünk a három emeletes házban senkit, mi a második emeleten lakunk, fölöttünk felújítást végeznek, gondoltam én csőtörés vagy bármi egyéb baj lehet. Szóljunk azonnal a fölöttünk lakónak! Ja hogy fogalmunk sincs kik laknak ott, rohantam le a kapucsengőhöz hogy majd felcsörgök és kaputelefonon értesítem őket, hogy nagyon nagy a baj. A harmadik emeleten van 6-7 lakás, elképzelésünk sincs melyikben ki lakik, ki az, aki a túloldalon lakik(középen zárt lépcsőház választja el a két oldalt, és csak külön kulccsal lehet az adott oldalra bemenni). Senki nem reagált semmire, elkezdtem kiabálni mire a lakóközösség fele kijött és 15 perc kínlódás után a fölöttünk lakó nőt nagy nehezen fel tudtuk költeni, aki altatót vett be, és mint kiderült úgy hagyta a zuhanyt, amiből ömlött a víz elárasztva minket és a mi mellettünk lakó srác lakását is már.

Ekkora már szó szerint ömlött a víz a plafonról, nagy nehezen a vizet is elzárattam a házban. Lényeg, hogy a vízfolyás megszűnt, közel 7-8 vödörnyi vizet mostunk fel a lakásokból.


A kérdés itt jön.


Se nevek, se telefonszámok, se jelzések a lakásokon, hogy valakihez köthető legyen akár a kapucsengő szám akár egy név. Főbérlő neve a kapucsengőn, holott lehet életében nem lakott itt és a többi.

Felvetettem este nagy dühömben mikor az egész lakótársaságot felvertem az ordibálásommal, hogy legalább egy nevet és egy telefonszámot adjon meg mindenki lakásonként, hogyha valakivel valami baj van vagy segítségre szorul vagy akármi, tudjunk valakit értesíteni mellettünk alattunk fölöttünk lakót. Budapest, én vidékről jöttem, de itt elképesztően bunkók az emberek, nemtudom mi lesz ennek reakciójaként, de egy listát szeretnék létrehozni, hogy ki melyik lakásban kapucsengőszám - telefonszám. Mi a véleményetek? Vagy csak én vagyok ilyen tudatosan félő? Tegyük fel szemközt ég egy lakás, kinek szólok?! És még sorolhatnám, ez volt most kb. a legegyszerűbb probléma a víz, kérdem én ha füst van, ha tűz van akármi, hogyan értesítünk bárkit??? Közös képviselőt hívtuk aki "mit csináljak én ezzel most vasárnap este 11kor" mondottal lerázott. Kár, hogy nem én beszéltem vele barátnőm helyett.


Örülnék egy pár értelmes hozzászólásnak, mert ahogy látom itt ez a lakóközösség teljesen agyhalott leszarom mentalitással él.


Tehát a kérdés lényegében ez lenne, hogy egy ilyen lista létrehozásának ötlete így a kívülállók számára hogyan hangzik, nomeg persze az, hogy máshol is ilyen tutyimutyi nemtörődöm nemérdekelsemmi stílusú emberek laknak a lakóközösségben?!


Köszönöm a válaszokat és a beszélgetéseket előre is.

Peti



2017. szept. 4. 12:36
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
58%

Szerintem teljesen jó ötlet, de én szintén vidéki vagyok :)

Egyebként a lakással mi lesz? Szomszéd néni kártérít?

2017. szept. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Annyira friss a dolog, hogy én azóta nem is találkoztam vele, sőt szinte akkor sem, hisz úgy be volt altatózva, hogy ajtónyitás követően fogta magát és visszafeküdt az ágyba. A szomszédokkal együtt itattuk fel a víztengert ami elárasztott másfél szobát.


Nagyon elgondolkodom ezen a "nyilvántartáson" de félő , hogy hülyének néztek az est folyamán, mert kissé hangos voltam(bár nyilván érthető egy olyan valakitől aki attól fél ,hogy a harmadikról a szobájába csapódik egy fürdőkád és még kitudja mi...)

2017. szept. 4. 13:00
 3/25 anonim ***** válasza:
20%
Ilyenkor mindig a közös képviselö ek kell szólni, vagy a gondnoknak, az ő dolga intézkedni és nem az egész társasházat kellene felkelteni, mert nekik baromira nincsen közük hozzá, hogy te beáztál! A legputribb társasháznak is van biztosítása, az majd kifizeti a kárt.
2017. szept. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
30%
Hát persze, hogy hülyének néztek. Nem fog leesni egy fürdökád a lakásodba, azért a házak nem így vannak megépítve, hogy egy beázástól leszakadjon a fürdő. A nyilvántartásod meg, hát most mit mondjak, simán elkönyvelnélek a ház aktuális bolondjának, ha ilyen hülyeségekkel jönnél. Volt már pár lakásom mindegyik beázott és én is áztattam már el az alattam lévőt, de ilyen hisztit senki nem csapott, pedig a nyolcker közepén is van lakásom és ott nem olyan nyugis a lakóközösség.
2017. szept. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Erre vak kitalálva a társasházban az szmsz, továbbá a közös képviselő.
2017. szept. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Senki ne haragudjon meg, de más reakciójára kíváncsi lennék ha 10 perc lefolyása alatt szó szerint ömleni kezdene a plafonról a víz és egy jó 30 centis Y alakú repedés keletkezne ami egyre csak növekszik a terheléstől... Örülök neki, hogy mindenki ily nyugodtan kezelné a helyzetet és végignézné azt is szotyizás közben, hogy a szemközti lakásban élő 90 éves néni füstmérgezés után halálra égne a saját lakásában, mert nem tud neki szólni senki, mert 3 ajtó választja el a lépcsőháztól. Nyilván elkönyvelnek a ház bolondjának, de ha nem kiabálok, akkor mindenem a vízben úszik azóta is, hadd ne keljen sorolnom az értékek összegét.


A közös képviselő egy vérbeli f***, akit értesítve inkább vágtam volna szájba, minthogy arra megkérjem, hogy jöjjön el és nézze meg mit lehet tenni.


Köszönöm a hozzászólást, ebből is látszik, máshol is vannak még ilyen szépen fogalmazva is pesties életvitellel megáldott "jótét" lelkek mint mifelénk :)


Kívánok neked, hogy sosem legyen nagyobb problémád...

2017. szept. 4. 13:24
 7/25 anonim ***** válasza:

Velem is volt ilyen. Felettem lévő lakásban felújítás, még nem laktak ott. Az emeleti folyosók zárva, tehát felmenni nem tudtam. A közös képviselőnek szóltam, nála megvannak a lakók telefonszámai és ő hívta fel. Kijött a tulaj is és a közös képviselő is. Közben a vizet elzártam az alagsorban a mi sorunkon.

Biztosító fizetett. A lépcsőháznak és a tulajnak is volt biztosítása, úgyhogy nem volt gond. Nem volt olyan nagy kár szerencsére, csak a fal ázott be egy részen. A közös képviselő meg is kérdezte, hogy intézzen-e festőt. Én inkább magamnak intéztem, mert azt szerettem volna, ha az csinálja a javításokat, aki eredetileg is festett nálam.

2017. szept. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Nem kell lista, mert akkor minden sz_arért hívogatják egymást a lakók. Én sem szeretném, ha az egész lépcsőház tudná a számomat.

A közös képviselőt kell hívni. Neki megvan mindenkinek az elérhetősége.

"Tegyük fel szemközt ég egy lakás, kinek szólok?!" A tűzoltóknak!!!!!!!!!!!

Ha folyik a víz, akkor el kell zárni, nem kell várni, hogy ömöljön hozzátok. És ha nem lesz másoknál sem víz, mert el kellet zárni, akkor hidd el, segítőkészebbek lesznek megoldani a helyzetet :D

2017. szept. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Az itteni bal*asz közös képviselő egy értékelhetetlen semmirekellő b u zi. Mit csináljak vele vasárnap este? Ez a képviselet? Nem tudta felhívni a fölöttünk lakót sem, nem tudott szólni senkinek sem. Egy gennyfolt, fölöslegesen jött meg rá egy órára... ennél még az is értelmesebb lett volna, ha leülünk és tüzet rakunk lent és elkezdünk nyársalni. Idejött, nagyképűsködött, okoskodott, arrogáns viselkedéséről nem is beszélve... Értékelhetetlen.


Itt nem a problémán van most a hangsúly, hanem a lakóközösségen.


Miért nem tud senki senkihez szólni HA BAJ VAN?! Mert én leszarom, ha a szembeszomszéd elfordul hogy ne kelljen köszönni , nemnormálisak komolyan.


És sorolhatnám még. Természetesen a ház bolondja rangot kiérdemelve én vagyok a "bűnös", mert próbáltam menteni a menthetőt.

2017. szept. 4. 13:35
 10/25 A kérdező kommentje:
Friss beköltözőként azt sem tudtam, hogy hol a pince lejárata, nem beszélve a vízvezeték elzáró csapjának helyéről sem. Tehát kulcs, és információk nélkül elég nehéz lett volna bármit is tenni. Gondoljatok bele az egész szituációba, közben pedig szó szerint ömlik a víz.
2017. szept. 4. 13:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!