Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Panelban nagy elvárás lenne,...

Panelban nagy elvárás lenne, ha késő este már nem zajongana senki hanem néma csend lenne?

Figyelt kérdés
Az a gond hogy nagyon érzékeny vagyok a hangokra,nagyon jó fülem van,ami sokszor előny,de ilyenkor hátrány. Van hogy hogy a felettünk lévőnek éjfélkor vagy hajnalban jut eszébe,hogy át kellene rendezni a lakást,és dobálni kellene a bútorokat.(egyébként éjjel-nappal ezt csinálja szóval fogalmam sincs hogy egyáltalán szokott-e aludni) Van hogy mellettem fogócskázik a gyerek és nagyon dübörög a lába amikor fut,illetve gyakran sikítozik szintén későn este.(egyébként nem tudom máshol hogy volt de én amikor kicsi voltam este 9-kor már rég ágyban voltam és szerintem ez lenne a normális egy 3 éves kisgyerek esetében) Illetve a felettünk lévőnek valamikor este 8 tájékán jut eszébe,hogy ő most kalapálni akar. A mellettem lévő családdal rendszeresen veszekszik az alattuk lévő,de nincs változás a helyzetben. Egyszer fel is lettek jelentve,de akkor kb. 1 hónapig csend volt,aztán megint folytatták az előző életmódjukat. A felettem lévő,az egy alkoholista,aki minden nap be van rúgva és sokszor azt sem tudja hogy hol van,szóval a kommunikáció vele sem egyszerű. Volt hogy szóltam neki,hogy legyen szíves nem kalapálni este,erre ő: Ja,jólvan. Amint becsukódott az ajtó ugyanúgy folytatta tovább. Egyébként a mellettünk lévőnek is hiába szól bárki is,nem változik semmi. Már lassan kezdek megőrülni ebbe. A költözés most nem lehetséges,de nem tudom mit tudnék tenni még.
2017. júl. 5. 07:19
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Jogos elvaras, de ismerjuk a moralt. 😅
2017. júl. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

Ismerős, de nem lehet ilyet.

Egyébként a bútorpakolóst én se értem.

Az, hogy valaki lefekvés előtt kicsit átrendezi a szobát, oké, mert nem férnek.

De mikor fél óráig bass za az anyját?!?!

2017. júl. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezek normális elvárások lennének. Vannak olyanok, akik azt is beszabályoznák, hogy este ne menj már vécére, mert az is zaj. De ez normális.


Nálam is vannak kalapálók. Komolyan néha arra gondolok, hogy becsöngetek, hogy itt vagyok, segítek, együtt előbb kész leszünk, és kuss lesz. De ezek szerintem csak idióták és zajonganak, mint a fogyatékosok.

2017. júl. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen. Magyarországon elképesztően nagy igény ez!

Miért írtam le, hogy Magyarországon?

Mert más országokban nem szarják le ilyen szinten az emberek nyugalmát és a törvényeket, mint itt.

Rendőrt hívsz?

Szemközt röhög - még a telefonban beszélgetés közben!

Aztán udvariasan "elküld a melegebb éghajlatra", - a lényeg, hogy ne zavard a nyugalmát.

Udvariasan megpróbálod rávezetni a kellemetlenkedőt?

Az is szemközt röhög - jobb esetben - és minden ott folytatódik, ahol megszakadt, de általánosabb, hogy nemes egyszerűséggel elhajt a vérbe.


Tudod, van olyan ország, ahol ez nem így megy.

Németországban az üdülőövezetben délután kettőtől négyig nem lehet zörögni. Eleinte (nyilván) volt olyan ember, aki megpróbált ott is duhajkodni, de ott - "Kedves Szomszéd" így, "Kedves Szomszédasszony" úgy, - nemes egyszerűséggel rád hívják figyelmeztetés nélkül a rendőrt, aki ki is megy a megadott címre és intézkedik, - nem azt csinálja, mint ami itt úgy általában, magyar rendőri körökben szokás, hogy csak akkor sündörögnek ki szívószállal a kezükben egy helyszínre, amikor már ketten csontra elvéreztek egy családi perpatvar hevében. Ami furcsa még nekem az itt élő emberek (általános) mentalitásában, az az, hogy ha nálam "mennének el otthonról", seperc alatt feltűnne mindenkinek a környezetemben és 10 percen belül meg lennék fenyegetve valamilyen szinten, - mert hogy mit képzelek magamról.

Érdekes világban élünk!

2017. júl. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Fatal_3rror_ ***** válasza:
79%

Bár nem panel, hanem tégla, de ugyanez a helyzet.


Kezdjük ott, hogy szembe építkeznek, MINDEN NAP reggel 6-tól este 6-8-10-ig mikor meddig. Vasárnap is. Ez alapból megadja az alap hangulatomat. Próbálkoztam már ellenük jogilag, aztán majdhogynem elküldenek a fenébe.


Az alattunk lévő szomszéd dübörögve járkál, egyszerűen nem is értem. Olyan mintha elefánt trappolna.


Lakótársam is olyan, hazajön 6-8 körül, leáll a konyhában csörögni, kaját csinálni. Majd este 11-kor megint kijön megint eszik, megint csörög. Vagy éppen az erkélyre ül ki pofázni órákig telefonon, én meg zárhatom be az ablakot, mert b..szik rá hogy nem tudok aludni. Legjobb mikor csajokat hoz fel, és este kiülnek pofázni szintén a konyhába, gyakorlatilag az ajtóm mellett hallgatom egy vadidegen csaj rikácsolását egész este.


Kettővel arrébb egy drogos srác lakik, aki díler is, szinte naponta megy az ordibálás az utcán, meg jönnek a fenyegetőzők. Ha épp az nem, akkor a barátnője ordítozik egész este.


Vagy az is szokásos volt valamelyik beköltöző baromtól, hogy a leglehetetlenebb időpontban kezd el falat fúrni. Hajnal 3-kor, meg este 11-kor.


Illetve én is rendszeresen kelek fel arra hogy a szomszéd mintha szekrényeket tologatna, meg mintha vascsővel ütögetné a radiátort hajnal 3-4-kor.

2017. júl. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Vagy legutóbbi eset, igaz munkahelyen:


Részeg/drogos cigány a villamosmegállóban ordítozott mint az őrült, teljesen kikelt magából. Kb 1 óra után kijött 4 rendőr, akkor persze hirtelen "megjött az esze" rendőrök igazoltatták, majd mentek tovább az ember meg ordított tovább mintha mi sem történt volna.


Szóval ja, egy szar országban élünk ahol le van szarva a kis ember nyugalma.

2017. júl. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Heló! sajnos elég rosszak a szomszédaid, ha annyira betegek ( idegrendszeri, függöségek) a betegsége befolyásolja a viselkedését, pl nem tudnak különbséget tenni jó és rossz közzött, összekavarják azokat. Az nem baj hogy érzékeny vagy a zajokra engemet nem zavar, jó alvó vagyok. Egy nirnális háztömbben tudnak viselkedni a lakók. Elég annyit hibázni hogy egy két vagy több " neveletlen " szomszéd is odaköltözik. A hárzömb nyugalma rögtön felborúl. Azzal a szomszédoddal amilyik rendetlel ennek lehet betegség is az oka, a három éves gyereket lehet hogy nem neveli rendesen a szülök. Olvastam arról hogy elödordulhat az hogy olyan beteg lessz a gyerek " hiperaktivitás " amit semmijen orvostudomány nem tudja kezelni ha igen akkor gyógyszereken élné le az életét. A gyerek szülei nem tudom mennyire alkalmassak a gyerek vállalásra. Az akoholistával semmit nem lehet csinálni, ha jár orvoshoz még iszik is a gyógyszerre. Nálunk a bolond almoholistákkal lehetetlen szóbaálni a verekedös viselkedésük miatt. Idegbetegek, és a függők velük nem érdemes beszélni bármire verekedéssel reagálnak, jobbik esetben káromkodnak és összehányják a lépcsőházat erröl ennyit. Sok szerencsét és türelmet kivánok, sajnálom hogy ilyen beteges lakóközösséget fogtál ki.
2017. júl. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!