Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyenek a Debreceni emberek?

Milyenek a Debreceni emberek?

Figyelt kérdés

Szándékszom Erdélyből Debrecenbe költözni, viszont sokan azt mondják, hogy ott bunkók, beképzeltek az emberek, de azt is olvastam hogy kelet magyarországon (Debrecenben). Ajánlátok Debrecent? Ha igen, miért? Ha nem, miért? Illetve, ha nem, akkor milyen más helyet ajánlotok, és miért?


Miért akarok oda menni:

- Magyarország második legnagyobb városa.Bár nagy, halottam, hogy nagyobb a munkanélküliség az átlagnál, de bízok benne, hogy el tudok helyezkedni.

- Olcsóbbak a házak a közeli falvakban.

- Több ismerősöm is mondta, hogy szép.

- Van egy nagyon jófej Debreceni ismerősöm, de ahogy írtam, általában azt mondják, hogy beképzeltek az emberek.



Minden választ szívesen fogadok és megköszönök.



2017. szept. 5. 09:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj ez így nem tud igaz lenni. Bunkók beképzeltek mindenhol vannak. Költözz nyugodtan oda majd meg fogod találni a saját társaságodat. Erdélyben talán nem él egyetlen bunkó és beképzelt sem? Dehogynem! Mégis itt vagyunk. Költözködj ahová jónak látod a többi majd alakul magától! :)
2017. szept. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
47%

A debreceni emberek kisbetű.


Nem beképzeltek, hanem ott is van egy mentalitás, mint mindenütt. Ami nekem nem szimpatikus, mert nevetséges, de minden ember más.


Ronda vros szerintem. A helyedben Budaörsre költöznék vagy olyan helyre, ahol nem a város nagy, hanem a munkalehetőség sok.

2017. szept. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Persze, hogy igen. Én az általános tulajdonságokra gondoltam. :) Minden városnak megvan a saját hangulata, s vannak bizonyos tulajdonságok amik azokhoz az emberekhez fűznek, akik abban a bizonyos városban laknak. Például rengetegen mondják, hogy a Pestiek beképzeltek, hidegek, stb. Hogy van kivétel, az biztos, nem is kevés, de kell legyen igazság abban is amit mondanak. :D Köszi a válaszod.
2017. szept. 5. 09:26
 4/24 A kérdező kommentje:
#2 Valamikor néztem Budaörsöt, Budapestet, és környékét is. Sajnos, az tesz nagy hangsúlyt, hogy mennyi a lakások ára.
2017. szept. 5. 09:28
 5/24 anonim ***** válasza:
23%

Igen, a lakhatás drágább, ám a fizetések is sokkal magasabbak.


Én a helyedben olyan helyre mennék lakni Budapest környékén, ahová jár az elővárosi vonat. Ha 30 percen belül bent vagy a fővárosban, az olyan, mintha bent laknál. Magas fizetés-nyugodt lakókörnyezet-olcsó lakhatás.

2017. szept. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
75%

A budapestiek nem hidegek és beképzeltek, csak mivel kétmillió ember és ugyanennyi turista veszi őket körül, nem tudnak jópofizni mindenkivel, mint a falusiak és a kisvárosiak.


Ez az igazság abból, amit írsz.

2017. szept. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Senkit se akarok megsérteni. Eddig kétszer voltam Pesten és nekem nagyon tetszett. Én csak azt írom ami az általános véleménye az embereknek. Nyilván van saját véleményem is, viszont Debrecent nem ismerem, így azért írtam a kérdést, hogy olvassak más véleményeket is, mint azokat amelyek olvastam. Én értem az érveidet, persze, egyet is érted veled, viszont sokat számít az a 3-4 millió forint. Ha lenne pénz akkor nyugodtan válogatnék, sőt valószínű, hogy pestre mennék, mert ott van elég ismerősöm is.
2017. szept. 5. 09:50
 8/24 anonim ***** válasza:
68%
Én Pestről költöztem Debrecenbe, és att tapasztaltam, hogy nagyon barátságosak, kedvesek az emberek. Buszont pl a sofőr jó utazást kívánt, ami a Pesten töltött 20 évem alatt teljesen elképzelhetetlen volt. Többet hallom a köszönöm, kérem szépen szót is. :)
2017. szept. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
14%

Én nem meggyőzni akarlak, érveket mondok. Ha vidéken maradsz, a fizetésed soha nem lesz olyan magas, mint Bp-n, és az ingatlanod is mindig keveset fog érni.


Érdemes a jövőre gondolni, mert ha lehorgonyzol keleten, akkor jó eséllyel ott is ragadsz vagy csak nagy anyagi veszteséggel tudsz váltani. A dupla fizukról nem is szólva.

2017. szept. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
75%
Mondjuk Debrecent vidéknek titulálni azért elég erős.
2017. szept. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!