Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Érdemes Budapesten élnem, ha...

Érdemes Budapesten élnem, ha folyamatosan arra gondolok, hogy milyen lehet máshol pl. Németországban, Ausztriában élni?

Figyelt kérdés

Régen tudtam kontrollálni ilyen téren a gondolataimat, és mindig találtam valamit amit a mérlegre tudtam tenni, azon oldalára, hogy maradjak. Nem a jólét az ami vonzana Németországban, Ausztriában, mert ugye ,,ott sincs kolbászból a kerítés'' szokták mondani.


Engem a más környezet, a más emberek, más kultúra az ami érdekelne, de nem hiszem, hogy ez utazás kielégítené ezt. Szeretném megismerni a helyi lakosságot egy hosszabb időtartamban, a jelenlegi fizetésem egyébként elég arra, hogy éhen ne haljak, bár én mindig is spórolós voltam és mindig többször kerültem fordultam a boltban, mig a legjobb minőséget a relative legalacsonyabb áron megszereztem. Szóval ilyen téren itt sem élek - most - annyira rosszul.



Ti mit gondoltok?


Szoktatok azon ábrándozni, hogy milyen lenne egyszer ,,lelépni'' egy külföldre (adott esetben fejlettebb országba) elkallódni a nagy világban?


És nem utolsó sorban szerintem leélni egy életet egy helyen, az már hipotetikusan is marha unalmas. Nekem ennyire nem fontos a család és a gyerekvállalás.



2017. okt. 22. 10:04
 1/8 anonim válasza:
100%

Szia! Magyarország helyzete nem sűrűn lehetne rosszabb, az nem kérdés. Én is sokszor gondolkodom külföldön, szebb, jobb, a kultúra sokkal optimálisabb es más per jpbb az emberek jelleme. A nyelvtudas sem akkora probléma, külföldön könnyebben tanul az ember. Azt mérlegeld, hogy mi vezérel téged - ha tudsz, menj ki egy kis időre valamelyik országba egy ismeroshoz, mondjuk úgy egy hétre es mérd föl.

Ott is ugyanezek a lehetőségek vannak magasabb szinvonalra emelve de tágasabb körben, viszont ha a lelji nyugalmad ezzel szerezned meg akkor teljesseggel megeri.

2017. okt. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha az itteni pénzed arra elég,hogy éhen ne halj akkor hogy akarsz nekiindulni a nagyvilágnal?

Minden lehetséges csak nagyon sok pénz kell hozzá.Én pl. éltem Angliában most már tudom,ha kiakarnék menni mégegyszer és nincs 1 millám akkor hallott ötlet az egész.Ausztriába,Németországba sem indulnék meg kevesebbel.

2017. okt. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
akkor jól gondoltam, hogy 1 millió kell valóban, volt aki ennél kevesebbet mondott, de egyébként ennyit még - ha csak ez az ára - szívesen összegyűjtögetek. A várakozás okozta ''stressz'' nekem igazából motiváló, hogy valami célért fokozatosan teszek :) Ha esetleg 2 millió kellene akkor viszont a realitás érzetem már lényegesen meggyengülne, 3 milliót pedig elképzelni se tudok hogy belátható időn belül. De 1 millió, ám legyen. (bár tény hoyg ez sem kevés)
2017. okt. 24. 16:07
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Én leléptem. Most Angliában élek 2010 óta. 400 font volt nálam, amikor kijöttem. Most van házam (saját nem bérelt), két kocsim és nincsenek gondjaim.

Az egymillió egy baromság. Leírom az itteni indulási költségeket. Anglia, de nem London (az drága) hanem egy közepes ipari városka 60.000 lakossal, kb. 200 hatalmas gyárral. Ahol 100-nál többen dolgoznak, az számít annak. Repülőjegy Londonba kb 100 font, fuvar ide kb. 50 font. Szobabérlés kb 70 font/hét, két hét előre plusz az aheti az 210 font. Megélhetés két hétre, amíg az első fizetésedet megkapod kb 40 font. Ezután már lesz fizetésed, minimálbéren kb. heti 240 font a kezedbe. Bankkártya ingyenes, veszel egy biciklit a zsibvásáron 20 fontért, tudsz melózni járni. Ez összesen kb 500 font, az most 175.000 Ft. Igen messze az egy millától. De ne gyere ha:

- erős dohányos vagy, az drága hobbi itt.

- ha iszol vagy drogozol, mert akkor arra megy el a pénzed

- ha büdös a munka. Itt kezdetben mindent meg kell csinálni, én eleinte rohadt narancsot válogattam

- ha abszolút nincs nyelvtudásod. Az aranykor már elmúlt, amikor tárt karral vártak bennünket.

- Ha nem vagy talpraesett. Bénázni, nyafogni, indokokat keresni a lustálkodásra itt nincs lehetőség.

Ha elszánod magad és túl esel az első hónapokon, akkor fokozatosan felépül az életed külföldön. Én soha nem fogok visszamenni.

2017. okt. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszi a te válaszodat is!


Nem dohányzok, illetve alkoholt sem fogyasztok. Dolgoztam már takarítóként is, illetve éttermi kisegítőként. Szóval a wc-ktől és a több hónapos romlott levesekig már sokmindennel találkoztam, szerencsére a szaglásom tompa, ha adnak egy kesztyűt én bármit megcsinálok, remélem nem számít nyafogásnak ha kesztyűt kér valaki.. Szeretek is dolgozni egyébként, olyan relaxáló olykor, még időm sincs stresszelni közben, mikor hazaérek meg erőm. És lám még az pozitív szemléletem is megvan..


Egyébként én azért 300-400K alatt nem mernék elmenni, de csak azért mert kár lenne megkockáztatni azt, hogy túl hamar felélem a tartalékot, és akkor muszáj lenne hazajönni. így pedig ha esetleg közbejön valami váratlan kiadás még akkor is maradhatok illetve időben stressz nélkül találhatnék munkát.


De tényleg jó ezt hallani, hogy valaki így felépített egy életet, gratulálok!

2017. okt. 24. 20:49
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

4# Ez pénz kb 7éve talán reális volt most már nem!Kérdem én!?Amíg nem talál munkát miből él szegény fiú/lány?Miből fizeti ki a depositot ami horror?Ha nem jön össze a meló vagy nem kapja meg az engedélyt főleg most a szigoritás végett ?Repjegyet visszafele is meg kell akkor venni ami átszámítva 50-60ezer ft is lehet mivel nem tud várni heteket az akciós repjegyre.Akkor még nem evett és semmit nem közleked!Nekem Banbury-be kezdésnek (nem most) kb 500ezer ment el.Igaz nem Indiaiak,és egyéb bevándorlóknál laktam!

2# voltam.

2017. okt. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%

Utolsó, pont ezért írtam, hogy :

"Ne gyere, ha nem vagy talpraesett. Bénázni, nyafogni, indokokat keresni a lustálkodásra itt nincs lehetőség. "

Az árak nem hét év előttiek, hanem mostaniak. Csak kelted a hisztit, semmiféle külön engedély nem kell az itteni munkához. Legutóbbi ismerősöm kijött repcsivel szombaton (+asszony+baba), hétfő délelőtt bement a megfelelő agency-be, (Quest a neve) megírta a tesztet, kedd reggel már műszakba is állt. Aki itt akar dolgozni, az tud azonnal. Egy másik ügynökség (Echo a neve) kocsija hangosbemondóval és táblákkal járja a várost, embereket toborozva. A harmadik egy magyar bolt mellett van (Travails) és akkora megállítótábla van az utcán, hogy nem lehet nem észrevenni. És az ilyen ügynökségekből kb. 20 van a városban. A deposit két hét előre, azt visszakapod, ha albit váltasz. Nem nyafogni kell, hanem lépni. Én egy hónapig narancsot válogattam térdig hideg vízben állva éjjeli műszakban. Nem késtem, nem pofáztam, látták, hogy megbízható vagyok, tettek másik, jobb helyre. Közben jártam a többi ügynökséget, szórtam az önéletrajzokat és egy elutasítás után nem azt fontolgattam, hogy hazamenekülök vagy felvágom az ereimet. Lett jobb meló, többet fizető, aztán 1 év után felvettek egy remek helyre remek fizuval. Már full time-os (teljes állásos)-ként stabilizálódott a helyzetem, bementem egy házügynökségbe, ahol emberként bántak velem, 2 hónap alatt lett saját házam, persze banki hitel egy része. Aztán egy nyáron egy kollégám átugrott egy kerítést, eltört a bokája. Emiatt folyamatosan túlóráztam, nem pofáztam, nyomtam a 12 órás shifteket, 33-at szabadnap nélkül. Annyi fizetést kaptam, hogy vettem egy remek kocsit kápéra, amiért otthon 5 év hitelt vettem fel. Vagyis nem nyafogni kell, hanem tenni a dolgokért. Persze itt is van egy réteg, aki élősködni jött ide. Kamuznak a segélyekért, a munka büdös, betelefonálnak, hogy betegek, de csak lusták hétvégén dolgozni. Aki nem tud magán segíteni, azon nem is lehet.

2017. okt. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Menj a muzulmán migránsok köze rabszolgának.
2019. júl. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!