Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Éjszakai takarítás hangja...

Éjszakai takarítás hangja panelban terjedhet nagyon zavaró zajként?

Figyelt kérdés

Első emeleti lakásban több hete már nem tudom kialudni magam, mert minden hétköznap hajnalban 4 óra körül egy igen hangos zaj ébreszt, ütemes, ritmusos kaparászáshoz, sikáláshoz hasonló leginkább. Általában kb. 15-20 percen át tart, majd abbamard, de utána nagyon nehezen alszok vissza. Az irányát lehetetlen behatárolni. A környező szomszédokkal beszéltem, mind tagadták, hogy ők lennének, viszont felettem a másodikon párszor már szintén felébredtek a zajra, srégen tőlem a másodikon pedig egyszer hallották amikor épp fent voltak négy körül, de elmondásuk szerint ahhoz ott már nem annyira hangos, hogy felébredjenek rá.


Ma hajnalban is négykor ébredtem és elfogyott a cérna, melegítőt húztam és lementem körbenézni hol, melyik szomszédnál van felkapcsolva a villany, hátha így lebuktatom. Nos az összes ablak sötét volt, sehol semmi fény, viszont megdöbbenve vettem észre, hogy a pontosan lakásom alatti üzlethelyiség nem volt bezárva, hanem egy takarítónő tevékenykedett odabent. Azonnal kérdőre vontam, elmondta, hogy minden hétköznap hajnali háromra jön takarítani, tehát az időzítás teljesen stimmel. Viszont teljesen hülyének nézett, kikérte magának, hogy ő okozná a kaparászós, sikálós zajt, elmondása szerint ő mindig síri csendben dolgozik, nem porszívózik, gépet nem használ, csak moppal mos fel és port törölget. Szerinte kizárt dolog, hogy ezeknek a hangja bárkit felébresszen vagy akár a másodikig is felhallatszódjon. Flegmán lerázott, hogy hagyjam dolgozni és másfelé keresgéljek, mert tutira nem ő okozza.


Szerintetek létezhet olyan, hogy takarítás közben ott helyben tényleg nem okoz zajt, teljesen csendben csinálja, de a szerkezeti elemek olyan szinten felerősítve viszik tovább a rezgéseket, hogy felébressze a fentebb lakókat? Tapasztalt már valaki hasonlót? Én az időzítés tökéletes egybe esése miatt meg vagyok győződve, hogy ő okozza a zajt, de tényleg furcsa, hogy mitől hallatszik fentebb ilyen hangosan.


Ha szép szóval nem hajlandó beszüntetni a tevékenységét ebben az időben, akkor mit tehetek? Olvastam, hogy kérhetek birtokvédelmet, de hogyan bizonyítom, hogy ő okozza a zajt minden áldott hajnalban?



2017. okt. 31. 10:24
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Nyilván ő okozza a zajt, de hogyha ez senki mást nem zavar rajtad kívül, akkor nem lesz változás. Ha magad mellé tudsz állítani még egy-két embert, akkor jelezzétek a ház közös képviselőjének a problémát!
2017. okt. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Nem lehet, hogy mosógéptől származik?


"Szerintetek létezhet olyan, hogy takarítás közben ott helyben tényleg nem okoz zajt, teljesen csendben csinálja, de a szerkezeti elemek olyan szinten felerősítve viszik tovább a rezgéseket, hogy felébressze a fentebb lakókat?"


Szerintem nem.

2017. okt. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen üzlet van ott, sütöde?

Lehet veszettül vakarja a csempét, amit a panel gyönyörűen vezet tovább és talán még valami kis csendes gépet is használ.


Legközelebb kamerázzad le a tevékenységet és fent a lakásban rögzítsed a hangokat, de a rögzítőeszköz közelébe tegyél egy ketyegős órát, amelyet a zavaró hang erősségéhez lehet mérni.


Továbbá minden olyan tevékenység, amely otthonodban gátol a zavartalan pihenésben, az csendháborításnak minősül az új rendelet szerint.

Jelentsd fel a boltot a rendőrségen és a felvételeket ( video-hang ) emailezzed a helyi őrsre.

Persze, szólhatsz a közösnek is, de ő bizonyára érdekelt a bolt működésében...

2017. okt. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem a portörlés zaja kizárt, hogy felhallatsszon a nem közvetlenül felette lévő emeletre.

Max. annak lehet hangja, hogyha a csövekhez ér. Pl. én is hallom saját magamnál is, hogyha porszívózok vagy felmosok és a radiátor csövekhez érek, akkor az végigrezonál az egész házon.

Ha mégis tőlük jön a zaj, akkor se a takarítónőt cseszegesd. Neki ez a munkája, ezért fizetik, nem mondhatja, hogy ja bocsi nem csinálom meg. Az üzlet tulajával beszélj.

2017. okt. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Nos, a nővérem is panelban él, nála is az alsó szomszéd zajait lehet hallani. Olyan istentelen hangok jönnek fel, hogy a helyében már kihívtam volna a papot :D

Mindent felhoz a szerkezet, koppanások hörgések csikorgások dübörgés, pedig nem csinál semmi érdekeset lent a nyugdíjas néni.

Szóval igen, felhallatszódhat a takarítás.


A másik: könyörgöm, ne a takarítónőd zaklasd már, szerinted szórakozásból dörömböl odalent hajnalban? Ne legyél már kretén. Vagy vedd elő nappal az üzlet tulaját, vagy szólj a közös képviselőnek, de miért szerencsétlen öreglányt zargatod?


"Ha szép szóval nem hajlandó beszüntetni a tevékenységét ebben az időben,"

Miért, mit csináljon, mondjon fel a kedvedért? Jön másik :D

2017. okt. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%

# 5


Ekkora marhaságot már...szerinted az üzlet vezetője kit fog lebatni???

A takarítót és lehet ki is vagy levon tőle...


Takarítson csendesebben vagy jöjjön később, vagy szépen takarítson máshol s erre az üzlet feljelentése után mérget is vehet...nehogy már egy lakástulajdonos alkalmazkodjon egy hajnalban vödörrel kalimpáló "idegenhez".

Az üzlet is elköltözhet, ha nem tudja megoldani...lakóingatlanban lakni kell ugye.

2017. okt. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
96%

A lakástulajdonosnak arra van joga, hogy a nyűgjét a bolt tulajdonossal közölje és nem az alkalmazottainak vérét szívja.

Szépen meg lehet kérni, hogy csendben, meg is tette, de itt meg is áll az ügy.

Nem tudom, feltűnt-e a hozzászólásom többi része is, miszerint simán felhallatszik lentről a motoszkálás akkor is, ha nem hangoskodik a takarítónő. Mert viszik a falak, a szellőzők, minden a hangot. Napközben nem feltűnő, mert sok a zaj, éjszaka viszont minden durván felmegy.

Mivel nyitvatartási időn kívül szokás takarítani, mindenképp estére vagy hajnalra fog korlátozódni a dolog, sajnos ez már csak ilyen. A takarítónőt arra, hogy ne pont hajnali 3-kor végezze a munkáját, a főnökének van joga kérni, és nem egy random ott lakónak. Ennyi.

Lehet szólni az illetékesnek, nem rájárni valakire, aki a munkáját végezné.

2017. okt. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%

# 7


Tudod, szenvedjen saját lakásában az, aki teljesen hüle, de ne panaszkodjon, ha töketlen...s annak sz@rnak fejére a legnagyobbat, akinek lehet manapság.

Bizony te is készítsd fejedet, ilyen hozzáállással;)

2017. okt. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!