Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Először is, ha nem kérnek a...

Először is, ha nem kérnek a többiek tőlem pénzt olyasmire, mint tisztítószerek, honnan tudjam, hogy vettek? Illetve ezek után miért kérdezősködjek?

Figyelt kérdés

Heti 4 napot vagyok a lakásban. Eleinte kérdeztem, hogy nah nem vettek-e valamit, amibe pótolni kell, de a végére már untam, hogy heti rendszerességgel megkérdezem és hát nem tudják mennyi volt, meg ez meg az.

Egy ideig rosszul éreztem magam ezek miatt, de újabban kb 2 hónapja az egyik csajnál ott lakik a barátja is. Viszont se rezsibe nem fizet a srác, se a lakbérbe nem fizetett 2 hónapja. Egyszerűen eldöntötték, hogy ok itt fog lakni, ha jópár hónapot kibírnak egymással, akkor marad. De ezen kívül semmi. Sokszor figyelembe se veszik, hogy ott vagyok. Max ha kimegyek a konyhába és ők is ott vannak.


2017. nov. 5. 09:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Először is, miről van most szó? Milyen hely ez? Kolesz? Albi? Ki a tulaj? Hogy volt a legelején letisztázva? Mi van?
2017. nov. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg elég kusza a kérdés, főleg hogy össze vissza beszélsz benne.


Én két részre bontanám:


1. Tisztítószereknél alapvetően fejenként illene mindenkinek beszállni, viszont néma gyereknek anyja sem érti a szavát alapon én nem kérdezősködnék. Én lakótársam is eljátszotta korábban a hattyú halálát hogy milyen drága ez meg az. Mondtam hogy tegye ki a blokkot róla, karikázza be rajta hogy mi a közös és a fele összeget odateszem, mindenki boldog innentől.


2. Ha valaki odaköltözik, akkor a minimum az, hogy legalább a rezsi rá eső részét fizeti. Tekintve hogy ott él, ugyanúgy fogyaszt. Illetve a lakbér részt is illő ilyenkor módosítani a tulajjal. Például ha 2 főre 50-50 volt akkor 1+2 főre 40+(30+30) arányban. Így ők fejenként kevesebbet fizetnek, összességben viszont többet, ami jogos is, tekintve hogy neked van hátrányod abból hogy +1 embert kell kerülgetni.

2017. nov. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!