Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen tisztitószerek szüksége...

Milyen tisztitószerek szükségesek egy háztartásba es mit mire kell hasznalni?

Figyelt kérdés
2015. okt. 18. 21:40
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Hipó fehérítésre, zsírtalanításra; VIM vagy hasonló csiszolószer, esetleg CIF keményebb lerakódott szennyeződés mechanikus eltávolítására; szappanos acélgyapot párna tűzhely, főzőlap zománcozott részének tisztítására; zsíros-olajgyantás felülethez hideg zsíroldó spray. Az agresszívabb szerekhez gumikesztyű, egyébként dörzsszivacs, törlőkendő, körömkefe. Én nem vagyok az aldehides Domestos és hasonlók híve. Ablaktisztításhoz Clean spray ablaktisztító és háztartási papírtörlő. Mosogatáshoz folyékony mosogatószer és dörzsszivacs.
2015. okt. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amit én használok: víz, ecet, mosószóda, CIF, nagyon extrém esetben hideg zsíroldó s van penészoldóm is, néha az is jól jön. S persze van mosogatószerem, nagyon zsírosan főzünk, s rengeteget mosogatunk, de így is évekig tart egy flakon.

Nem vagyok a sok vegyianyag használatának a híve.

2015. okt. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előző voltam, kimaradt, hogy mit mire. Nos, értelemszerűen, plusz próbálkozik az ember... Nem vagyok egy házitündér :) Amúgy ökörepe szappanom is van, de az inkább a mosáshoz tartozik, habár használom máskor is.

Ja és persze körömlakklemosó, az alap, ha festékes a kezem (mostanság gyakran, még nincs kész a ház) vagy processzort kell tisztítani (a párom gyűjti őket).

A mosószóda teljesen jó a kád, mosdó tisztítására.

A CIFet makacs konyhai szennyeződéseknél használom.

Az ecet vízkőoldó.

A hideg zsíroldó régi zsíros edényekre, felületekre van, pl. a 2 éve elfelejtett fritőzt takarítottam ki vele...


Fémszivacs ugye alap, az érzékeny edényekhez teflonszivacs.


Ablakot vízzel mosok.

2015. okt. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

kiegészíteném még, ami nálam mindig van:


96%-os alkohol (patikában kapható) - tintafoltokra tökéletes, de beszáradt alkoholos filchez is


sebbenzin (szintén patikából) - nem csupán sebek fertőtlenítésére jó, de szuperül le lehet vele takarítani a matricák, ragszalagok ... felületen maradt ragasztómaradványait úgy, hogy a felület festésében nem tesz kárt


háztartási citromsav (van nagy zacskós kiszerelés) - WC tisztításhoz. Este lefekvés előtt beleöntöm és reggel egy nagyon erős sörtéjű kefével el lehet távolítani a sárga húgykövet

2015. okt. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%

Nálam ezek vannak itthon:

Fürdő:

Citromsav(folyékony formában) - vízkőoldó

domestos - fertőtlenítés, ezt csak a wc-hez

Cif súroló - ezt használom a mosdóhoz, és az akril kádhoz

+mosópor(felmosáshoz is), öblítő

mikroszálas kendő

gyökérkefe, mosogató kefe(nem az amivel mosogatok)


Konyha:

mosogatószer - mosogatáshoz

mosogatógépbe való tabletta, öblítő és só - szintén mosogatáshoz

Florasept konyhai - felületek tisztításához

A sütőm öntisztítós, oda csak egy szivacs kell és papírtörlő

mikroszálasz kendő


Portörléshez: vizes mikroszálas kendő és sanytol

Felmosáshoz: nagyon kevés mosópor forró vízbe, mikroszálas felmosó fej

Ablaktisztításhoz, tükrökhöz: Clin+papírtörlő+ablaklehúzó

2015. okt. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Domestos wc-hez.

Florasept fürdőhöz és minden máshoz, amit éppen fertőtleníteni szeretnék.

W5 vízkőoldó. Fürdőhöz és konyhai csaphoz, mosogatóhoz.

WellDone hideg zsíroldó. Benne van a nevében. Edények aljához, sütőhöz, tűzhelyhez, bármihez ami extrémen zsíros lett valamitől.

Ciff... a konyhai makacsabb szennyeződésekhez.


Van még pronto bútorápolóm, havi egyszer használom kb.


Részemről a vegyszerezés nagyjából ennyi.

2015. okt. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!