Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Panelban mit lehet kezdeni a...

Panelban mit lehet kezdeni a buta kutyasokkal?

Figyelt kérdés

Osszehugyozott lift,kutyaugatastol zengo lepcsohaz egesz nap,fel ejszaka..koran reggeltol keso estig folyamat ugat/ugatnak egy lakasban.

Tanacsi lakasrol van szo.en mint tulajdonos,bemehetek az onkormanyzathoz szolni,vagy semmit sem tudok csinalni csak elviselni.

Szolni szemelyesen probaltunk,tobbszor is.semmi hatasa.


2017. nov. 6. 07:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%

Ugyanezzel a kérdéssel írtam e-mailt a társasházunk közös képviselőjének, ez jött tőle:


"2016. óta a társasház SZMSZ-ben (Szervezeti és Működési Szabályzat) sem tilthatja meg a társasházban a kutyatartást. A társasházi SZMSZ csak a lakások hasznosítását szabályozhatja, mint pl. lakás célú, vagy irodai célú hasznosítás.

Állattartással kapcsolatosan a jegyzőhöz lehet fordulni birtokháborítást kezdeményezve, de számos feltételnek kell megfelelni, hogy foglalkozzanak a kérdéssel.

A Kormányrendelet 14.§ (2) kimondja, hogy a kedvtelésből tartott állatot úgy kell tartani, hogy az állat tartása lehetővé tegye annak természetes viselkedését, ugyanakkor a környező lakóközösség kialakult élet- és szokásrendjét tartósan és szükségtelenül ne zavarja. Az egy éven belüli szükségtelen mértékűnek vélt zavarás esetén a jegyzőhöz fordulhat a panaszos, azon túl a bírósághoz. A bírói gyakorlat szerint a birtokháborítás tényét állattartási ügyekben mindig a környezet jellegéhez képest kell vizsgálni.

Az eb nem zavarhatja szükségtelen mértékben és tartósan a lakókörnyezetet, a lakók kialakult élet- és szokásrendjét, pihenését. Ellenkező esetben, ha a kutyatartás valakit szükségtelen mértékben zavar, birtokháborítási pert lehet indítani a jegyzőnél. Tudomásom szerint a társasház kérésére sem hozhat a teljes társasházra nézve ebtartási tilalmat a jegyző, mert az a kormányrendelettel ellentétes lenne."

-----------

A társasházunkban azt szoktuk csinálni hogy minden módszerrel megalázzuk a panelban kutyát tartókat. Szerencsére van néhány kellően nagy hangú de úriember igényű, valamint úrihölgy lakó, akiknek sokat számít a szavuk hogy mit mondanak a hülye lakókra. Meg van olyan lakó is aki nem válogatja a szavait hanem az anyanyelvükön mondja a kutyások szemébe amit kell. Például hogy járjanak partnerral ne kutyát használjanak ilyen célra. És amikor mások előtt hallja meg az idióta akkor be szokott jönni mert egy napon belül eltűnik a kutya. Legutóbb nyílt közfelháborodás terjedt a társasházunkban mert nyílt titok volt hogy néhány idióta szexuális tevékenységet folytatott a kutyájával és nem csak nyalatást, bocs de nem sikerült burkoltabban fogalmazni. Ez a közfelháborodás is bejött, mert tudtommal már csak egy hülye tart itt kutyát a 60 lakás közül.

A rendszerváltás előtt még normális emberek laktak a lakótelepünkön mert egy kutya sem volt. Valami fura történhetett a társadalommal a rendszerváltáskor. Azt is szokták mondani hogy a diktatúrában megmondták az embereknek azt hogy mit csináljanak és csak azt csinálhatták. Tehát azt nem mondták nekik hogy tartson kutyát, főleg nem azt hogy partnert pótoljon vele, ezért nem is tartott kutyát lakásban. De ma már nincs komcsi fullajtár mögötte, ezért az emberek a saját agyuk szerint cselekednek. Hát elég fura a saját agyuk ha kutyát tartanak panelban a leírt célból. És még van aki olyan kérdést ír ide ki hogy miért van az hogy ebbe az országba csak éhbéres összeszerelő munkákat igénylő munkahelyeket hoznak létre. Na vajon miért? Hát mert egy számjegyű IQ-ra és elképzelhetetlen igénytelenségre enged következtetni a tömeges kutyamánia a panelokban de más házban is.

2017. nov. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%

Biztos ugatnak mert egyedul vannak.

Látod tegnap ezért került eladásra imádott kutyánk , mert panelban lakom es tudom h a szomszedok igy reagálnak, minden idegesiti öket, es gyakori a jelentgetés. Sajnos mire a kutya beszokik , sok idö telik el es azalatt mindenki besokallhat

2017. nov. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nekem.is volt kutyam nagyon nagyon sokaig.volt nemetjuhasz,vizsla es pincsi is.egyik sem ugatott,csak vakkantott egyet ha idegen allt az ajtoban.

De ezek a kutyak orakon keresztul kepesek ugatni,vonyitani.

En ugy tudtam egy idosebb kutyajuk van,de ahogy a napokban hallgatoztam ket kutya ugat a lakasban.egy kisebb termeru,vekony hangu kis dog lehet a masik.meg sosem lattam ket kutyat setaltatni oket.

Ez olyan dolog,hogy en 3 gyereket nevelek,3 fiut.megsem rohangalnak uvoltozve,sikoltozva a lakasban fapapucsban es dobaljak a fakockakat egesz nap mert meg vannak nevelve.egy kutya kb az a szint mint egy gyerek.mindenre meg lehet tanitani.

De akinek nincs hozza turelme,kedve,erzeke az ne hozzon neveletlen kutyat panelba.

Teljesen mas a helyzet,ha egy kiskutyarol beszelunk.esetleg meg a liftbe is kiirhatna,hogy epp uj kutyust szoktat es a kellemetlensegekert keri a szomszedok turelmet es elnezeset.

Mi a 8.on lakunk,az emlitett kutyas pedig a 10.en.a szobankban olyan hangosan hallani az ugatast,mintha az ajto elott ugatna egy kutya.

A 3.gyerkoc meg kicsi,napkozben aludna.es sajnos sokszor kel fel a kutyaugatasra,vagy epp elaltatni marha nehez mert hallja,hogy ugatnak es vau-vau zik vegig.

A masik a kutyahugy a liftben.fel se torli a kutya utan.mas lakok szorjak le ujsagpapirral.az egesz lepcsohazat sokszor atjarja a hugyszag.a liftbe csak ugy lehet beszalni,hogy beleall az ember a hugyba.

Undorito,gusztustalan,igenytelenseg felsofoka ez mar.

Azt bem ertem,hogy a tobbi szomszedot ez miert nem zavarja?ha osszefognank akkor biztosan elobb lehetne erdemi valtozast elerni.nem kellene minden kutyast kitiltani,megegtiltatni a kutyatartast,csak vennek figyelembe,hogy ez egy tarsashaz.

2017. nov. 6. 07:49
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Kutyaugatásra leugatod a szomszédot.. Egyik kutya, másik eb.
2017. nov. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Minden kutya más , egyik ugat sokat , másik nem. Az h a te kutyad nem ugatott nem jelenti azt , h más valamit rosszul csinál.

Egy kölyökkutya esetleg játékosabb és nem birja az egyedullétet.

Persze lehet szoktatni , nevelni , de az se megy egyik napról a másikra, pont mint az embernél kul idöt vesz igénybe

2017. nov. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

A társasházunkban két esetben is előfordult az hogy az éjjel-nappali kutyavonyítástól a többi lakásban lakó kisgyerek úgynevezett tartós kialvatlansága miatt előjöttek annak jellemző tünetei és bele is betegedett. A kisgyereknek ráadásul szükséges is lenne az elegendő alvás.

Örülök hogy egykori kutyatartóként is úgy gondolod hogy egy társasház az nem kutyamenhely céljára épült.

Szabályozásra viszont szükség lenne, mert az emberek maguktól nem fogják belátni azt hogy nem szabadna kutyát ugattatni panelban mert hát a gyerekeknek (és felnőtteknek is) szükségük van az elegendő mennyiségű és folyamatos nyugodt alvásra. Hogy miért és mit okoz a tartós kialvatlanság gyerekeknél (és felnőttnél is), utána lehet járni a googleval vagy orvos ismerőstől meg lehet kérdezni.

Ha meg a társadalmunk és a törvényalkotók mégis azon hezitálnak hogyan lehetne panelban kutyát tartani, akkor azt tolmácsolom ide amit egyik szomszédom mondott, hogy akkor nem kell szabályozni hanem hadd tartson mindenki kutyát, az itt felnövő gyerekek meg a kialvatlanságtól hülyék lesznek, és ide úgyis összeszerelő üzemeket és más alja munkahelyeket hoznak létre, oda meg úgyis az szükséges.

Ja még pont a lényeget majdnem kifelejtem: A kevés alvástól az immunrendszer is legyengül, nem tud a szervezet regenerálódni. Egyik ilyen esetben bőrrákja lett valakinek amivel külföldre is ment kezelésre ahol azt mondták neki az orvosok hogy összefüggésben lehet a kialakulása a tartós kialvatlanságával. Mivel mindenkiben keletkeznek rákos sejtek, csak hát a makk egészséges immunrendszer azokat időben elpusztítja. Hajrá, tartsunk minél több kutyát és ne csak panelban hanem munkahelyeken és iskolákban is, meg más házakban is. Ugatós és vonyítós fajták előnyben. Kórházainkat ne újítsuk fel de kutyafuttatókat és kutyapanziókat hozzunk még létre. Lepontozni a piros kézzel kell, de attól az igazságot nem fogjátok tudni letagadni.

2017. nov. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Régen a tanyasi vagy falusi gazdaságokban mindennapos rutin volt az hogy a sertések ellátása után a gazda az udvaron tartott speciális lábtörlővel eltávolította a csizmájáról a trágyát, majd lábbeli csere után tudott bemenni a lakóházába. Ugyebár sertéshúst enni kell, így tartani is kell valakiknek, ezért mindez a történet érthető és elkerülhetetlen. De azért elég nagy a baj mikor a civilizált lakhatásra létrehozott városi lakótelepeken is így kénytelen élni az ember. Hogy a liftben tocsog a kutyahúgy, belelép mindenki, széthotdják a folyosón majd a lakásukban vagy levetik a cipőjüket vagy nem. Vagy ha egy falu széli téeszcsé állattartó telepén is nyugodtabban lehet aludni a csend miatt mint a rendszerváltás óta a lakótelepeken elszaporodott kutyák közt.
2017. nov. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Aki annyira vedi a kutyakat,az gondolom pont ilyen kutyagazdi.mindenki le van tojva,csak neki es a kutyajanak jo legyen.

Ha egy kutya eleget van futtatva,setaltatva,levegon,ertsd ahogy akarod.plusz foglalkozva is van vele kolyokkoratol,akkor az a kutya nem vonyit orak hosszat.

Az unatkozo,nem elegge lefarasztott kutya az igen.

Kutyat az tartson panelban akinek van lehetosege,ideje foglalkozni vele.

Az nem foglalkozas,hogy osszezarom egy masik kutyaval,mert jajj szegeny menne a menhelyre es letojom a tobbi lakot.

Ezek az emberek betegek.

Van nalunk is normalis kutyatarto a hazban.nem is egy.de ez a kedves kutyas szomszed pont nem ebbe a fajtaba tartozik.

Es mint irtam,tobb fele kutyam volt.a netjuhasz es a vizsla is az a fajta,akiket le kel farasztani.eleget setaltatni.

En meg diak koromban azert keltem fel reggel 5 kor,hogy suli elott 1 orat setaljak a kutyaval.olyan helyen ahol futhatott szabadon.suli utan,es este detto.foglalkoztam veluk,rajuk szoltam ha ugattak,jutalmaztam ha nem.

De ez a gazdi reggel 5 percre lefut a kutyaval,majd egesz napra egyedul hagyja

Ez vajon felelos kutyatartas?

Az mar faraszto lenne ha fel oraval korabban ki kellene maszni az agybol es egy nagyot setalni.

Csak akkor minek a kutya?

Nekem most azert nincs kutyam,mert nem ernek ra foglalkozni vele a gyerekek mellett.pedig szeretem a kutyakat.

De kinozni nem szeretem oket.

2017. nov. 6. 10:44
 9/11 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező, az említett kutyatartó nem gazdi hanem egy másokra érzéketlen bunkó. Az ismerőseim zombiknak vagy hulláknak is szokták nevezni őket. Illetve más néven is amit kár hogy nem írhatok ki ide mert nem csak törölnék de talán a számítógép is vírust kapna tőle.

Nekem nagyon jól bevált bármiféle csendháborításra az éles hangon vinnyogó zsebriasztó. Mindössze 100 Ft-ért vettem egy használtcikk piacon de a hatása és ezért eszmei értéke felbecsülhetetlen. :))

Ha rikácsolnak az abalkom előtt, pedig nem is színes a bőrük és mégis túlszárnyalják azt a bizonyos népcsoportot, akkor megnyomom a gombot és úgy fut szét az összes zombi mint ha kiengedtem volna egy kiéhezett oroszlánt. Mivel emberi nyelven úgysem értene az a kutyás sem, ezért a gazdi arcához közel tenném és vijjogtatnám ezt. Ha megkérdi miért csinálom, mert hát egyszámjegyű IQ-val magától úgysem találná ki az okát, akkor megmondanám neki hogy ő is ezt csinálja a ház többi lakójával és főleg a gyerekeiddel.

Volt olyan zombi is akivel (vagy inkább amivel) beszélni sem tudtam mert nem nyitott ajtót, de egész nap hangosan harmonikázott a lakásában, ja bocs a cellájában. Erre a természet patikája volt a kiváló orvosság, mert hagyaték közt találtam egy tubus lejárt szavatosságú körömvirág krémet és kívül a kilincsére nyomtam és az ajtajára kentem. Meglepően rövid idő alatt olyan csend lett abban a cellában mint egy kriptában. Vagyis ha tárgyakként esetleg állatokként vannak kezelve abból értenek.

Vagy még egy bevált módszert megemlítek. A szomszédomban lakott egy érzéketlen nő, aki akár egész éjjel teljes hangerőn bömböltette a tévéjét. Először jól nevelt és kiművelt diplomásként megkértem amire kellett. Mire azt vágta rá hogy mi közöm hozzá, majd folytatta. Nem tudta a hülye hogy például a sorkatonaságnál a társadalom söpredékének ananyelvén is megtanultam. Ezért egy kalapáccsal kívül és belül részeg culágert is megszégyenítő erővel addig dörömböltem a betonfalát míg normális nem lett az a hulla. Végül még el is költözött innen. Én meg kiemelt tiszteletet mutattam annak a kalapácsnak, még vadiúj nyelet is raktam bele, hisz eszmei értéke számomra még a Seuzo kincsnél is több.

2017. nov. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#9:


Barátom...ezt megkönnyeztem, annyira tetszett. Az iskolákban tanítani kéne. ;´-)

2017. nov. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!