Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehetne tenni ebben az...

Mit lehetne tenni ebben az esetben? Ez már elviselhetetlen!

Figyelt kérdés

13 éve lakom Budapest egyik kerületében, egy ideig semmi gond nem volt a kutyasétáltatással, kb másfél éve fogadtunk be egy idős, vidékről egy árokból kimentett, vak tacsit. Nálunk boldog otthonra lelt egy, a másikkal is remekül kijön, de mivel bánthatták, éhezett, és ivaros, nem igen jön ki jól a többi kutyával általában, mindig neki akar támadni a legtöbb, azok a kutyások tudják ezt, és figyelembe veszik, ilyenkor pórázt tesznek a sajátjukra, vagy mi megyünk át, vagy ők.

Viszont megjelent a környékünkön egy nő a póráznélküli, közepesméretű, agresszív kutyájával. Azonnal megtámadta az enyémet, természetesen a kezembe vettem, mivel nem hívta vissza és a kutya követett minket, a derekamig felugrott, hogy elérje az enyémet, átakartam menni, erre rámkiabált, hogy ki ne menjek az úttestre, mert elütik a kutyáját! Ez megy egy éve, és nem lehet beszélni vele! Mikor meglátott, lecsatolta a kutyájáról a pórázt direkt, már elegem van, hogy nem tudom nyugodtan megsétáltatni s beteg, idős kutyámat egy ilyen .... miatt! Tegnap direkt átjött arra az oldalra ahol mi voltunk, pont kakilni akart az enyém, alig volt időm felkapni, úgy nekünk rohant, és még ő tett megjegyzéseket rám! Este is belefutottam, azért is utánam jött! Ismerem az utvonalát, azért vittem az enyémet az övével ellentétes iránybe, erre most meglátott minket és átdobta a kutyája játékát oda, ahol voltunk! Soha az egy év alatt nem mentek arra, de most csak azért is! Elegem van, összekéne rugdalni, de én mennék börtönbe! Egy ilyen sznob .... és ezzel szórakozik! Nem a kutyája a hibás, (természetes, ha nem rokonszenvezik minden tàrsával), hanem ez az aljadék!


Mit tehetnék ilyen esetben?

köszönöm



2017. dec. 5. 05:27
1 2
 1/11 Bihar Valatonon ***** válasza:
100%
Az a baj nem vagy elég határozott, már az első alkalmakkor azt kellett volna, amikor nem volt képes a kutyáját visszafogni, hogy leordítania vénboszorka fejét, de ami belefér olyan anyázással...az ilyenek másból nem tanulnak, viszont a kutyája nem tehet a dologról, de ha más ninc smegoldásnak akkor valami bottal vagy hasonlóval oda kell neki suhintani nem kell hogy érje csak hogy megrettenjen aztán a gazdája is talán tanul belőle
2017. dec. 5. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 hollófernyiges ***** válasza:
46%
Rúgd fel a kutyát, többet nem engedi a közeledbe.
2017. dec. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Paprikaspray legyen nálad és a kutyáját kezeld vele, ha támad.
2017. dec. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Paprikaspray, ha támad, akkor önvédelem volt. Ha harsog a nő, kínáld meg vele őt is.
2017. dec. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Igen, igaz, hogy nem a kutyuli tehet róla, hogy ilyen hülye gazdája van, de akkor is a kutyát kellene megnevelni, ha már az idétlen gazdája nem képes rá.

Ha támad, akkor bottal, vagy riasztó srayvel adjál neki, abból majd tanul.

Utólag majd úgyis mondhatod azt, hogy önvédelemből tetted, mert meg akart támadni a kutya.

2017. dec. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8996096-van-..


Az ötös választ írtam én, de a többiek is jókat mondtak.

2017. dec. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A nő a hibás

,)

2017. dec. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mivel téged kutyatámadás ér egy szabálytalanul sétáltatott kutya által, így jogod van az önvédelemhez.

Ha keményen nyomod, kiváltod a riasztó pisztolyra az engedélyt s azzal adsz pofijába.

Ha gyengédebben, akkor gázsprayt nyomsz.

Ha még gyengédebben, akkor viszel magaddal denszesszel megtöltött virágpermetezőt s meghinted orrát;)


Ha cirkuszol a pita, gázspray neki is s rendőrt hívni-vigyék.


Batki, 1 évig ezen furulyázni:DDD

Válassz a listából s tedd, amit kell, mert abba rúgnak bele takók, akik hagyják magukat;)

2017. dec. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszát mindenkinek!

De mint már mondtam, nem a kutyája a hibás, a másik kutyám sem jönk ki mindenkivel, ez természetes, csak ugye az enyém pórázon van, de ez a ...va azért is szabadonengedve sétáltatja.

Azért köszönöm

2017. dec. 5. 15:29
 10/11 anonim ***** válasza:
82%
Hiába nem a kutyája a hibás, valahogy rá kell "nevelned", hogy jobb, ha elkerül( ha már a gazdája nwm tesz semmit). A másik lehetőség, hogy továbbra is eltűröd ezt a helyzetet és csak magadban dühöngesz.
2017. dec. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!