Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lehet jómódú tehetős ember az...

Lehet jómódú tehetős ember az aki panelba él? Vagy a többségre ez nem jellemző? Általában jobb anyagi helyzetbe van az akinek van egy saját rendezett háza vagy ez nem ennek a függvénye?

Figyelt kérdés
Sokakban az a kialakult ké hogy a panelben élők prolik,csórók,nem futja semmire,és akinek van kertes háza az letett valamit az asztalra.Ti hogy vagytok ezzel?Hogy lehet valakiről leszűrni hogy gazdagabb vagy szegényebb?Mennyire befolyásolja ezt az hogy valaki panelbe,valaki meg kertesbe lakik?

#gazdag #panelház #szegény #kertes ház #jómódú #tehető #épéletszínvonal
2017. dec. 12. 22:45
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
100%

Van egy jó ismerősöm panelban élnek a férjével, de az a 40 m2 az olyan, mint egy palota. Nem szeretnek füvet nyírni, kertészkedni, stb. Ezért laknak panelban.

Szerintem a kettő amúgy nem függ össze.

2017. dec. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem függ össze. Jártam már olyan panelban ami olyan volt mint egy kastély, és szörnyen le pukkant kertes házban is
2017. dec. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem vannak az aranyoras ferraris fuxos tehetosek, es a melegitosok (proli, utcastilus) meg sem mondanad rola, hogy igazabol mennyi is van neki, de ha elmondja akkor sem hiszed el.

Egy kozoset lattam eddig minden tehetosebben az pedig annyi, hogy a taskajuk mindig olyan mintha uj lenne, nem koszos nem gyurott, mintha tenyleg uj lenne.

Ugye kinek mi a tehetos..(havi400+?)

2017. dec. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%
Budapesten a panellakások átlagára 20-25 milla között van, szóval ilyen szempontból paradoxon a kérdés.
2017. dec. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
95%

Az mondjuk igaz, hogy egy kertes ház nagyságrendekkel kerül többe, mint egy panel - főleg Budapesten. De az nem feltétlen az anyagiaktól függ. Inkább attól mire van igénye az adott embernek, mire vágyik. Ha nem szeret kint lenni a növények között a kertben vagy állatot tartani akkor elvileg teljesen jó lehet egy igényesen berendezett panel. Van aki meg bármi pénzt megad azért, hogy saját háza legyen. És nem azért, mert flancolni akar, hanem mert mindennél többre tartsa, hogy ne kelljen közvetlenül senkihez alkalmazkodni. (pl. nem zöröghetek a saját lakásomban, mert az alattam lakót zavarja).

Én pl. kertes házba születtem és nehezen tudom elképzelni, hogy ne tudnék normálisan kutyát tartani vagy ne tudnám a saját kis paradicsomkáimat nevelgetni. Egyik rokonnak meg rahedli pénze van de belvárosi lakóparkban laknak (igaz elit környéknek minősül), mert a férje irtózik a fűnyírástól.

2017. dec. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
*tartja
2017. dec. 13. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Én panelban laktam, mai napig ott lakik a szomszédom, aki egy közismert ember, enyhén szólva sosem voltak anyagi problémái, csak praktikussági okokból él még ott, szinte csak aludni járt haza.

Én most kertes házban élek, de nagyon utálom, az emberen folyton rajta van a nyomás, hogy valamit csinálni kell.

Panelnál ilyen nincs, ott ha volt szabadidőm, elmentem túrázni, kirándulni, mozi, múzeum, stb.

2017. dec. 13. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak panel és kertes házvan.

Persze, sok tehetősebb (mihez képest?) ember él panelben, de akinek valóban sok pénze van és nem akar kertet, inkább választ lakást egy őrzött lakóparkban vagy egy belvárosi portaszolgálatos épületben. Pl egy ilyent, csekély 250 millióért: [link]

2017. dec. 13. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Lehet.
2017. dec. 13. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
86%

Alapból hülyeség összehasonlítani a kettőt.

Budapesten egy lelakott panel is többe kerül mint Szabolcsban egy igényes, több szobás családi ház. Vagy egy panelt is ki lehet alakítani igényesen, ráadásul panel és panel között is nagy különbségek vannak. És ahogy írják, Pesten 20-25 de inkább 30 millió egy panel.


Plusz ott vannak a tégla építésű sorházak, régi bérházak, ami kívülről lepukkant, de 30-40 milliótól indul az áruk. Jobb kerületben 100+ milliótól.


Én sima tégla sorházban lakom. Vannak a házban szakadt drogosok meg alkoholisták is. Meg vannak akiknek 5-10 milliós autójuk van.

2017. dec. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!