Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért tartja valaki állandóan...

Miért tartja valaki állandóan zárva az ajtót ha egyébként nem jellemző rá?

Figyelt kérdés
A szomszédasszonyomról van szó.Rajta keresztül járatok néhány újságot,amelyeket ő szerez be és terjeszt,mivel a munkája mellett ezzel is foglalkozik.Szólt a napokban,hogy megérkezett az egyik újság és hogy délután dolgozik a héten tehát délelőttönként átmehetek érte.Jeleztem neki átmennék érte másnap.Aznap 3x is zárt ajtóra futottam.Két alakalommal a külső kapu is zárva volt,egyszer csak a belső.Rákövetkező nap átadta a két újságot a szüleimnek reggel mikor elmenőben volt valahova.Ma átakartam menni,hogy kifizetem az újságokat.Két alkalommal is zárt ajtóra futottam.Mikor másodszor mentem át a dupla belső ajtóból az egyik nyitva volt.Meg résnyire a konyhaablak,hallottam bent csörgést.Szerintem láthatott,de nem szólt utánam.Kicsit sértve érzem magam.Szerintem otthon volt az előző nap is.Nem értem miért csinálja.Nem hinném,hogy velem van gondja vagy már magam sem tudom.Jó viszonyban vagyunk egymással,feltűnően beülni nem szoktam hozzá,akkor ülök le ha hellyel kínál,meginvitál kávéra vagy üditőre.Van,hogy simán csak az újságokat számoljuk el és megyek.

2017. okt. 4. 12:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen értem a problémát, de én akármilyen jóban vagyok valakivel, ha nem vele élek, nem szeretném, ha bármelyik pillanatban rám nyitná az ajtót. Te pedig megsértődsz ezen? A szomszéd asszony is átmegy szó nélkül hozzád? Te nem zárod be az ajtót?
2017. okt. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én mielőtt rányitnék valakire, megnyomom a csengőt. Ha nem jönnek ki, akkor nem is kezdek el kilincselni, akkor sem ha úgy sejtem otthon vannak.
2017. okt. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Este zárom.Nem az a gond ha valaki zárja az ajtót.Meg volt beszélve,hogy átmegyek az újságért.Azt pedig nem tartom valószínűnek,hogy az egész délelőtt folyamán három napon keresztül annyira elvan foglalva,hogy ne lenne két perce,hogy elintézzük az újságot.

2-es válaszoló: nincs csengőjük :-)

2017. okt. 4. 13:02
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
És ha felhívod, amikor ott vagy?
2017. okt. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igaz,az is egy megoldás,hogy felhivom vagy irok előtte egy üzenetet,hogy mikor felelne meg,hogy átmenjek.
2017. okt. 4. 13:07
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűbb, mint négyszer-ötször visszamenni.
2017. okt. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Akkor se várhatod el, hogy valaki egész nap nyitva hagyja a bejárati ajtaját, csak mert te valamikor LEHET, hogy be fogsz hozzá esni.
2017. okt. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

7-es: azt nem várom el,hogy egész nap nyitva tartsa.De általában megszokta mondani ilyen esetben,hogy délelőtt vagy délután van otthon,és

nem szokott gond lenni,hogy épp 9-kor vagy 11-kor megyek át.Persze benne van a pakliban,hogy épp nincs otthon, vagy tusol és bezárkózik.De nem hinném,hogy 3napon keresztül többször is olyan időpontot találok el,amikor nincs két perce.

2017. okt. 4. 13:37
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Na én pont a magadfajták miatt zárom :D

Senkihez ne törj be, ha vár, ha nem vár. Nem elég, hogy illetlenség, az ember a saját lakásában nem érezheti magát biztonságban?

Én is akkor szoktattam rá a férjem, hogy zárja kulcsra mindig az ajtót, amikor azt láttam, hogy a pont zárva felejtett ajtón nyitogat befele a vízleolvasó.

Ilyen a világon nincs! Ha valaki nem nyit ajtót, akkor szépen tovadöcögsz és nem zaklatod a saját otthonában!

Ha nincs csengő, lehet kopogni, lehet megcsörgetni, senkinek nem kötelessége bárki előtt nyitva hagyni az ajtót, csak azért, mert te lehet, épp arra jársz. Vagy nem. Aztán benyit helyetted valami sorozatgyilkos.

2017. okt. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"Na én pont a magadfajták miatt zárom :D "

Megvolt beszélve,hogy átmegyek az újságokért és nem szokásom másokat zaklatni, a nyakukra járni.3hónapja nem is voltam náluk.

Ha már minősítesz akkor gondolom te is olyan fajta vagy aki valamit ígér azután kihúzza magát és még a másik van beállitva jibásnak.

2017. okt. 4. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!