Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Vannak olyan lakások, ahova...

Vannak olyan lakások, ahova nem szűrődik át a zaj a szomszédból?

Figyelt kérdés

Kertes házban laktam egész életemben, és úgy érzem, nem tudnék hozzászokni ahhoz, amit mondanak a panel lakásokról: hallani, ahogy az ember feje fölött járkálnak, áthallatszik a szomszédtól ha filmet néz, zenét hallgat, és még azt is hallani, ha szexelnek, mint ahogy ők is hallják, ha itt van szex.


Vannak olyan lakások, olyan többlakásos épületek, amikben nem szűrődik át annyira a zaj egyik lakásból a másikba?



2017. dec. 21. 09:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Talán a régi nagy polgári lakások, ahol nincsenek utólagos berhelések. (Nagy lakás leválasztása sok kicsinek.)

Énis családi házból költöztem, közel sem annyira zavaróak a szomszédok, mint amennyire beijesztik az embert.

2017. dec. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én régi nagypolgári lakásban lakom, múlt század eleji építésű, gangos...amikor még nem ismerték a hangszigetelő anyagokat. Ráadásul a mi lakásunk egyik szobája "benyúlik" a szomszédba, azaz nem egy fal, hanem két fal is szomszédos: az egyik a konyhájukkal (mindig hallani, ahogy lejár a mikró, és ahogyan megy a mosogatógép), a másik a gyerekszobával. A szomszédban ikerkölykök vannak, és a mi szobánkban a padlón érezni, ahogyan ugrálnak, a falat is verik, mert kézenállást gyakorolnak.

A felettünk lakó kisöregek pedig fapapucsban csoszognak a parkettán, még véletlenül sem emelnék fel a széket, amikor kihúzzák, a porszívózást is hallani felülről, ahogyan csapkodja a porszívót a padlóhoz... pedig viszonylag nagy a belmagasság, de mégis.

Szóval szerintem tévhit, hogy csak a panelban hallatszik minden.

2017. dec. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Évtizedekig laktam panelban, lehet, hogy szerencsém volt, de nem hallottam a szomszédoktól zavaró hangokat, zajokat. Néhány éve téglaépületben lakunk. Sokkal zajosabb, mint a panel. A felső szomszéd jön-megy valami kopogós papucsban, ha beszélgetnek, majdnem érteni, pedig nem ordítoznak. Alattam hajnalban kelnek a gyerekek, ajtócsapkodás, veszekedés nap mint nap. Tervbe van véve a "visszatánc".
2017. dec. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Normális ember házban lakik, idegbeteg panelben....tény.
2017. dec. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!