Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy lehet Pesten albérletben...

Hogy lehet Pesten albérletben megélni? :-O

Figyelt kérdés

12 évig éltem Pesten, 214-ben költöztem el onnan. Akkor egy albérleti kicsi szobában laktam, ami 35 ezerbe került rezsivel, mindennel együtt. A melóhelyemen 105 ezret kerestem.

Most nézem az albérletárakat és csak lesek, hogy a bánatban tudnak megélni az emberek? 80+rezsi egy szoba? Akkor ha még mindig ott laknék és dolgoznék akkor gyakorlatilag a lakhatásra menne el a teljes fizetésem.

Mondjátok már meg nekem, hogy akik pesten maradtak a szokásos 100 ezer körüli fizetésükkel, és mondjuk nem állnak össze csak a pénz miatt valakivel, azok hogy a jó fenében tudnak ott megélni?


2018. jan. 7. 09:56
 1/9 A kérdező kommentje:
*2014-ben költöztem el onnan.
2018. jan. 7. 09:57
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Azért azóta a fizetések is emelkedtek.
2018. jan. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jó, de mégis mennyivel? Az albi majdnem egy százassal drágább, azt azért nem hinném, hogy a fizetések is ennyivel emelkedtek volna.
2018. jan. 7. 10:11
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen. Ilyen lehetetlen a helyzet. Kollégám annyit fizet az albérletért, amennyi nekem a rezsi+törlesztő volt a SAJÁT lakásomra
2018. jan. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Idén nőtt a cafeteriaként adható albérlettámogatás, és vannak cégek, akik meg is adják (pl. öcsém is úgy él albérletben, hogy a munkáltatótól kap hozzá támogatást), szóval azért javul a helyzet:

[link]

2018. jan. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

Pofátlanul megemelkedtek az árak. Sok főbérlő úgy gondolja, hogy ha pl 100-ért adja ki a lakását, akkor pudvás-koszos emberek költöznek be, de ha 150-ért, akkor 8 diplomás kultúremberek.

Úgyhogy nem megyek albérletbe, belőlem ne éljen meg egy újgazdag sem. Saját lakást veszek, olcsóbb a hitele, mintha albérletet fizetnék.

Azért meg nem fogok összeállni senki fiával, hogy lakjak valami lyukban sok pénzért, ami nem az enyém és bármikor kitehetnek.

2018. jan. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

Hidd el,hogy meg van az a réteg,aki meg tudja fizetni,ne egy csóringer fizetésből indulj ki.

Sok a külföldi,sok a seftelő,meg a sumák nem egyenes utas jövedelmű,ezt csak te hiszed,hogy nem tudnak megélni.

A bérbeadók nagyon jól tudják ezt,ezért kerül ennyibe az albérlet,és nem fogják olcsóbban kiadni mindenféle csóresznek.

Amúgy meg 100 ezret ma már Bp.-en elég kevesen keresnek.

2018. jan. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Diákok szoktak pl. többen közösen kivenni albérletet, főiskola/egyetem idejére, mert mondjuk kiszorultak a kollégiumból, vagy önállóságra vágynak, több felé elosztva meg azért nem akkora tragédia, és diákévek alatt meg úgyis mindegy még, hogy többen élnek egymás nyakán, hiszen a kollégiumban is úgy laknak.
2018. jan. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, de akkoriban szinte minden ismerősöm 100 ezer körül keresett, a 3 diplomás is.
2018. jan. 7. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!