Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Budapesti albérletben lakók,...

Budapesti albérletben lakók, mennyiből lehet egyedül megélni egy hónapban? Költözni szeretnék otthonról.

Figyelt kérdés

Lassan muszáj valami picike albérletet keresnek, nem baj, ha kb. egy szoba az egész, szinte aludni járnék csak haza, de jó lenne olyan környéken találni, ahonnan nem 1,5 óra bejutni a munkahelyemre...

Szóval a hármas metró vonalán lenne az ideális. A kérdés, hogy akik nagyjából ezen a résznen laknak vagy ilyen pici albérletük van, azok mennyiből jönnek ki egy hónapban? Szeretnék már önállósodni, csak attól félek, hogy az egész fizetésem gyakorlatilag rámenne a bérleti díjra :( és nem luxus életmódra vágyom, de nem szeretnék azért havi kb. 20 ezer forintból étkezni. Ha a saját kiadásai alapján tdnátok adni erről informáiót, az nagyon jó lenne.

hangsúylozom, egy tényleg pici, nyugis helyen lévő albit szeretnék, de havi max. 90 ezernél nincs rá többem...


2015. júl. 10. 07:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az önálló albérlet drága, a 3-as metró vonalán különösen, mert a metró vonalaknál mindenki szeret lakni, a külföldiek is. A mostani árak mellett ha mákod van egy 25 nm garzont 65-80-ért megcsíphetsz, plusz 10 közös költség plusz a rezsi. De ez ha mákod van. Manapság inkább 90-130 között hirdetik ezeket, mert van olyan marha aki kiveszi. Szobát már találhatsz 30-70 szobaár mellett plusz a rezsi és közös költség fele, harmada, negyede, attól függően hányan laknak együtt. Manapság luxus Budapesten önálló albérletben lakni. Nekünk párommal párom egész fizetése elmegy a bérleti plusz rezsire, az én fizetésemből élünk úgymond. Egyedül egyikünk se tudná fizetni. Ráadásul baráti áron béreljük, mert ismerős ismerősének az ismerőse adta ki, aki csak bérlőt keresett, hogy ne álljon üresen, de a pénzre annyira nincs szüksége, így "csak" 55 a bérletink egy 31 nm-es lakásra.
2015. júl. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyedül sokkal nehezebb, mint párban, főleg a belvárosban. Nézegesd a hirdetéseket, milyen szobákat, mennyiért adnak ki (olcsókat nehéz találni, mázli is kell hozzá), általában oda írják azt is, hogy mennyi a rezsi kb, de az egy személynek kijön 15-20 ezerből, plusz internet, tv, telefon, attól függ mik az igények, plusz a fűtés. Ha olcsó panel lakás, akkor viszont több lehet a fűtés és nyáron is fizetni kell, valahol meg csak télen.
2015. júl. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Lakber 65ezer, rezsi atlagosan 25ezer. Erre rajon a tv, internet, mobilelofizetes 20ezer. Ennivalo 30-40 ezer, erre rajonnek meg a piperek, tisztitoszerek, ruhazkodas, gyogyszer, egyeb varatalan kiads. Esetleg berelj csak egy szobat. 30-40-bol kijon rezsivel.
2015. júl. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én az 5. kerületben lakom, 65 ezer a bérleti díj, rezsi 30 körül, + UPC. Vagyis 100 ezer a fiy költség, + kaja, egyebek, 200 alatt elég nehéz lenne.
2015. júl. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen utolsó, nekem is ez a bajom :( 200 alatt egyedül nem fogok kijönni, lakótársat meg nem tudok egyelőre szerezni, idegennel nem költözöm össze, sőt annyira szívesen egyelőre mással se, pont elég volna végre a családról leszakadni.
2015. júl. 10. 08:26
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Kisebb 1,5 szobásban laktam 50.000 bérleti25-35.000 rezsi (télen több volt ugye).

Étel30-40.000

Bérlet/Üzemanyag10-15.000

2015. júl. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Beszélj a családoddal is, én ha valamelyik gyerekem kijelentené, hogy el akar költözni, eleinte támogatnám fix összeggel, fizetném a rezsijét vagy ilyesmi, mert úgyis megszoktam, hogy költünk rá, és tudom hogy nem könnyű a kezdés és biztos sokszor vinnék neki kaját is, ellátnám tanácsokkal. Szóval avasd be őket a terveidbe, hátha segítenek.
2015. júl. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
27%

az élet egy picit bonyolultabb..

először is nem mindegy, hogy nézel ki...ha pasi vagy, akkor sem, de ha nő, akkor meg pláne..

aztán nem mindegy, ki a főbérlő..vannak senkiházi, fogatlan, büdösszájú, mackónadrágos ganék, és vannak fínom úrhölgyek, aki félnek egyedül a nagy lakásban..vannak kutyások, macskások, agyondohányzott, ápolatlan, festetlen otthonok, ahol a fürdőszobát nem lehet be sem csukni rendesen..


szóval ez csak az indítás, és még be sem léptél az ajtón..


és ezután jön a neheze...ezt nem részletezem, mert otthon maradsz...

2015. júl. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

7.-nek: nem akarom, hogy támogasson, most is dolgozom és legalább félre tudok tenni, de kezd nem egészséges lenni, hoyg még mindig itthon élek, mert nem képesek elfogadni, hogy nem viselem már el kushadva az indokolatlan cseszgeetést, az okoskodást, mint régebben és nem tartok rá igényt, hoyg akármilyen szinten beleszóljanak az életembe vagy a személyiségemet kritizálják, hisz én sem teszem meg ezt velük. Röviden ennyit erről.


8.: az már a következő probléma lesz...

2015. júl. 10. 17:50
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha kevés a kereted és könnyen akarsz közlekedni, akkor a HÉV vonalak pesti végei felé nézz körül. Pl. Csepel, Békásmegyer.
2015. júl. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!